Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:12 28.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Опен сорснови  
Автор Eвлaмпи Пoпдимитpoв (световноизвесен)
Публикувано11.05.10 00:17



Малко се чуствам виновен, понеже тука влизам да уча от умни хора, а спама, който поствам напоследък сякаш пречи на това. ениуей, ако имате неква тъпа идея, кое би попречило да я публикувате опен сорс, освен идеята да е наистина тъпа и да прецените, че по-скоро пречите на прогреса отколкото да говеете използвайки наличните ресурси :)

колкото по-голяма е кочината, толкова повече се плаща на свинарите -- zaphod


Тема Re: Опен сорс [re: Eвлaмпи Пoпдимитpoв]  
Автор zamakat (непознат)
Публикувано11.05.10 00:45



Ако говорим за код - основно срам от това колко е зле. Опън сорсът е малко като нудизма.



Тема Re: Опен сорснови [re: zamakat]  
Автор :q (непознат)
Публикувано11.05.10 00:47



въх тоз археологически софтуер, сакън да не хайджакнеш нечий профил…



Тема Re: Опен сорснови [re: Eвлaмпи Пoпдимитpoв]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано11.05.10 06:13



Нищо лошо нема в опен соурса, доста мощен маркетинг туул ако се използва правилно. Доста по-добър от това да плащаш на американци и да не си плащаш на хората, както нормално го разбират "гениите".

Даже и ти фиксват бъговете и ти дописват фийчърите по-болните мозъци.

--
One day it will make sense.


Тема Re: Опен сорснови [re: Eвлaмпи Пoпдимитpoв]  
Автор tarator9 (</dev/random)
Публикувано11.05.10 15:50



Основното, което ми пречи е бюрокрацията на работа. Отнема около 8 месеца разправии с адвокати докато се получи разрешение за отварянето на код. Въпреки това, повечето ми код е отворен (предимно с MIT/BSD лиценз).

Object-oriented design is the roman numerals of computing -- Rob Pike.


Тема Re: Опен сорснови [re: tarator9]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано11.05.10 16:53



Кой точно код отнема разправии с адвокати? Защо сами се вкарвате във филми?

Досега само веднъж съм имал вземане даване с адвокат за софтуерни права, набих го и всичо се оправи. Сега гледам ме кани на сватбата си.

--
One day it will make sense.


Тема Re: Опен сорснови [re: Гypy]  
Автор tarator9 (</dev/random)
Публикувано11.05.10 17:11



Имам разправии с адвокатите на лаба при пускането на код, който съм писал на работа като отворен софтуер. И не са толкова разправии колкото бюрократщина, която отнема твърде много (календарно) време.

Object-oriented design is the roman numerals of computing -- Rob Pike.


Тема Интересно ми е как се решава проблеманови [re: tarator9]  
Автор RealGuru (новак)
Публикувано11.05.10 17:48



Щото в последните ми няколко договора с работодателя пише, че всичко което създам независимо дали на работа или вкъщи е тяхна интелектуална собственост.

Интересно ми е било като съм пращал кръпки на 2-3-4 места какво аджеба става.

Въпросите са ми интересни от юридическа гледна точка. ;)

Или примерно имаш Опън сорс проект, отиваш и почваш работа и влиза някава гадна клауза. Обаче продължаваш да си поддържаш проекта и да ти пращат кръпки и ти да пускаш нови версии.



Тема Re: Интересно ми е как се решава проблеманови [re: RealGuru]  
Автор tarator9 (</dev/random)
Публикувано11.05.10 17:57



Аз говоря за софтуер, който пиша на работа. За това което пиша вкъщи изобщо не се тревожа да търся разрешение.

Не мисля, че договор с клауза за софтуера, който пишеш вкъщи е enforceable. Особено ако софтуера няма нищо общо с кода, който пишеш на работа.

Object-oriented design is the roman numerals of computing -- Rob Pike.


Тема Re: Интересно ми е как се решава проблеманови [re: tarator9]  
Автор SoulDeaD (no comment)
Публикувано11.05.10 18:01



Преди няколко годин(>5) си говорехме по подобна тема и един приятел ми каза, че работодателя може да претендира за собственост само върху нещата, които си създал за работата си, независимо дали е в къщи. Нямам идея колко е вярно това сега, нито колко е било вярно тогава.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.