Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:32 28.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Remote Work Myths & Realitiesнови  
Автор _Leonardo (каторжник)
Публикувано14.01.10 11:48



http://mobileoffice.about.com/od/getmobilized/tp/mythsreality.htm

----
_Живота си ебало майката брато!!


Тема Re: Remote Work Myths & Realitiesнови [re: _Leonardo]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано14.01.10 12:29



хм, всичките митова са съвсем валидни в средната българска софтуерна фирма. навсякъде се идва на работа по обяд, може да си излезеш по средата на деня без да даваш обяснения, идваш си облечен както ти кефне, цъкат се игрички и особено форуми и фацебоок, плещи се по телефона...
казвам ви аз че в ИТ сектора е разгащена работа, ама вие не вярвате






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Remote Work Myths & Realitiesнови [re: _Leonardo]  
Автор Гoйko (индианец)
Публикувано14.01.10 20:23



Несериозна статия.

1. Ако работиш отдалечено за себе си можеш да ставаш в 15:00 и никой няма да ти търси сметка.

2. Ако организираш работата си правилно винаги можеш да работиш когато на теб ти е кеф. Винаги можеш да имаш 1-2 партньори, които да поемат натоварването, когато на теб не ти е кеф.

3. Пълна глупост, работиш добре в дрехи, в които се чувстваш комфортно. Особено пък ако работиш, където на теб ти е комфортно. Отдалечено не винаги значи вкъщи. Отиваш си на кафеце, сядаш си спокойно с Уй-Фи-то и си бачкаш. Обличаш се комфортно за да се чувстваш добре, да се харесваш в огледалото и да те харесват по улицата, а не защото ще бачкаш.

4. Играеш си игрички, когато работата е гадна и ти е неприятно да я вършиш. Ако работиш нещо, което ти е супер интересно въобще не ти минава през ум да играеш игрички. Едва ли има българин на който да му пука какво ще кажат другите, ако те видят да си играеш игрички, та дори да е шефът ти над рамото ти.

5. Пълна глупост, че нали приятелите ти също бачкат, роднините ти също. Кой ще те търпи повече от 5 минути на телефона. Пък и сега има Скайп, Фейсбук, телефоните струват пари.

6. Ако сам си си шеф няма да ти пука какво мисли собствената ти фирма за теб. А ако нямаш проблем с концентрацията можеш да работи дори когато си на гости на баба и дядо.

7. Че то си е релакс да се появяваш в офиса 1-2 пъти седмично, колкото да убедиш другите, че си жив, здрав и в добро състояние на духа. От 1-2 няколкочасови посещения седмично нищо няма да ти стане, та дори да трябва да увикаш половината етаж.

8. Който не му харесва да работи с теб може да си потърси някой друг, нещо не гледам фирмите да са големи мераклии да си сменят персонала. Освен това, ако работиш за себе си, всички глезотийки така или иначе излизат от това джоб, така че този фактор отпада. От друга страна, един живот живеем и ако не прахосаме малко пари, само за да ни е кеф, за какво въобще да блъскаме?

9. Това са глупости, работа се върши с добри инструменти. Ако сам си планираш бизнеса и решаваш какво е важно и какво не, избираш устройства, който максимално добре да си изпълняват задачите. Това си струва пари, но ако инвестираш разумно далеч парите не са толкова много. В крайна сметка, вземаш си Мак само ако имаш нужда да работиш Мак ОС Х приложения, а не заради гъзарията. Е, може и заради гъзарията, все пак нали казахме, че човек трябва и да се глези, иначе животът много писва и дотяга.

10. Има сметка само свършената работа. Особено ако сам си си шеф, то много добре ще знаеш колко добре си се справил с предишния клиент, колко добре искаш да се справиш със следващия и ако ти е мерак само ще подобряваш нещата.

-------------------------------------------------------------------------

В България има ли програмисти работещи на трудов договор от вкъщи? Това и да го видя няма да го повярвам.



Тема Re: Remote Work Myths & Realitiesнови [re: Гoйko]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано14.01.10 21:08



>>В България има ли програмисти работещи на трудов договор от вкъщи? Това и >>да го видя няма да го повярвам.

Навярно има, но по-скоро е изключение, не само в България, но и като цяло. Да работиш не в офис иска голяма мотивация и сам да се строяваш, малко хора го могат това или могат да организират такава среда. Познавам обаче 3-4 души, които работят така за американски компании и американски кинти. Ключовото е дисциплина, освен супер умения.

Познавам и още 2-3-ма човека, които има малки бизнеси с продукти за предимно американски пазар (малки, нишови продукти, но стигат за добър живот на 1 човек). Те не виждат смисъл да правят офис и да развиват бизнеса, понеже качеството на живот не е гарантирано по-добро като правиш повече пари и имаш 5 подчинени, офис, фирми, етц. Така си губиш свободата в голяма степен.

Иначе съм съгласен с твоите точки, аз работя така от доста време (вкъщи, наргиле бар, пловдив, бургас, където ми скимне тоест) и обикновено за 2-3 часа свършвам повече от колкото цял ден в корпоративна фирма. Да не говорим, че не е необходимо да се занимавам с интригите и глупостите на другите хора.

Надявам се така и да продължи, без подчинени, колкото се може повече време. Наблягам повече време на това всичко, което може да се автоматизира да се автоматизира (ant, powershell), всичко което може да се документира, етц, така че клиентите сами да се обслужват, доколкото е възможно. Ако работата почне да става много, спирам и мисля как да се оптимизира, а не правя нови неща или работя повече часове - по-скоро чистя проблемите. Обикновено безумен фийчър или липса на добро АПИ/документация довежда до излишен съпорт и това трябва да се оправи първо.

--
One day it will make sense.

Редактирано от Гypy на 14.01.10 21:25.



Тема Re: Remote Work Myths & Realitiesнови [re: Гoйko]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано14.01.10 21:57



В България има ли програмисти работещи на трудов договор от вкъщи? Това и да го видя няма да го повярвам.
хм, имаме няколко колеги дето бачкат от вкъщи, като за единия "вкъщи" е в канада. другите са си тука, ама са далеч от офиса и не им се идва.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Remote Work Myths & Realitiesнови [re: zaphod]  
Автор Гoйko (индианец)
Публикувано15.01.10 12:52



Преди години, когато бях редови негър на тръстиката, собствениците на плантацията получаваха топлинен удар, когато някой им споменеше за "изнасяне" на кода извън офиса. В България, ако решиш да окрадеш шефа си, на код, няма закон който да може да го защити. Само ако ти изпрати мутри може да си пази под някаква форма интелектуалната собственост на фирмата.



Тема Re: Remote Work Myths & Realitiesнови [re: Гypy]  
Автор Гoйko (индианец)
Публикувано15.01.10 13:04



От моите познати, които са на трудов договор, никой не работи вкъщи.

Лично за мен е кеф, 1-2 пъти да си седна в кабинета на спокойствие, да си изключа ГСМ-то, да спра месиджърите и да посвърша доста работа. Е, не прекалявам, не бива да се ходи повече от 3-4 пъти седмично, че почва да се усеща като задължение, а не бива така.

За дребните продукти е хубаво да стигнеш такова ниво на собствния бизнес, при което сутрин за 15 минути раздаваш задачи, а вечер за 15 минути проверяваш резултатите. Направиш ли го да работи по този начин, можеш да се концентрираш над важните за теб неща.

Твоят модел е хубав, аз предпочитам да организирам други хора, които да вършат ефективно работа. Разбира се, остава си много бачкане за мен лично, но ми е по-комфортно да имам една-две манерки за набиване, поне веднъж седмично. Никога не се знае от кой малък храст може да изкочи големият заек и е хубаво да имам нещо което мога да нарека "екипа", който ще гони този голям заек. Не го правя толкова за да подобря ефективността от работата, а по-скоро да има човешки ресурс, на който под една или друга форма може се разчита. Обикновено това са проверени хора, на които през месеците работа им усещам всички положителни и отрицателни мераци. Една част, тези които се поддават на обучение, дори леко ги обучавам, че да знаят какво правят, ако се наложи да го правим заедно при сериозни кинти.



Тема Re: Remote Work Myths & Realitiesнови [re: Гoйko]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано15.01.10 15:01



Това е правилният начин, по принцип това, което правиш е начина, по който се правят нещата.

Просто аз имам много травматичен опит от миналото и вече за съжаление на никой не мога да се доверя и предпочитам с дебелия врат поговорката.

--
One day it will make sense.


Тема Re: Remote Work Myths & Realitiesнови [re: _Leonardo]  
Автор rabin ()
Публикувано15.01.10 20:04



Виждал съм не една или две фирми да обръщат колелетата заради тотална демотивация на персонала. Има една тема за "корпоративните ценности" и всякакви шитове, налагани от едни субекти, дето не са написали 2 реда код. Човек има най-високо КПД ако сам си организира нещата. Поне моите впечатления са, че юркането не върви при кадърни хора.



Тема Re: Remote Work Myths & Realitiesнови [re: rabin]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано15.01.10 20:41



Бе специално за тази фирма дето аз визирам - продължавам да се учудвам как хората се оставят парите, които заработват - да стигат до най-некадърните и ретартдед хора, които съм виждал.

--
One day it will make sense.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.