Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:31 28.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема VMWare Bulgaraнови  
Автор bhdz (.)(.)
Публикувано09.12.09 12:20



Какво ви е мнението за ВМУеър?
Как е заплащането, работата, колегите?

---
Боговете се хранят с вяра, а вярващите с надежди.


Тема Re: VMWare Bulgaraнови [re: bhdz]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано10.12.09 17:17



Грешен въпрос.

Все пак:
Заплащането - за джуниъри незнам.
Работата - тук различно. Имат различни проекти. Едва ли ще ти е скучно.
Колегите - хората които видях изглеждат приятни. Все пак не ги познавам.

Правилен въпрос:
Колко интервюта за една работа (позиция в една компания) си готов да преминеш?

Още по-правилен въпрос:
Колко си готов да се унижиш за една позиция?

Уточнявам:
На поввечето места където ще идеш ще имаш принципно 2 интервюта. Един път да се видите да решат изобщо дали си интересен за компанията, евентуално техническо интервю също - общо час-час и половина на един път. Втори път за последна отсявка - до час макс.

При ВМУеър ще имаш малко по телефона с ейчарките предварително, после на живо с едната. После 1 час с един колега. После (друг ден) телефон 1 час с америка и ти ще набираш номера (ако не се отвориш да кажеш - ще си говориш от личния телефон, затова ги затапи да е от техния офис да не се скръндзят). После на живо пак. Кръстосан огън с 2 ейчарки 1час и веднага след това 1 час техническо с едни колеги на една тема, веднага след това още един час техническо с някакъв по-главен. Не - не бъркам - общо три часа интервю в един ден едно след друго. Накрая си изстискан отвсякъде. И ако преминеш това - после (друг ден) имаш още едно три-часово интервю за втора цедка.

Ако предварително знаех за какво ще дойде реч никога нямаше да ида. ВМУеър не са АйБиЕм, нито НАСА да си играят така с хората. Това е чиста проба унижение.

Ако искаш да работиш в известна голяма компания , сравнително в центъра на София и да се градиш - най-сърдечно ти препоръчвам да отидеш само 2 улици в страни от офиса на ВМУеър - в две сгради една до друга близки са офисите на МБ (Мънибукърс България). Интервюто там е стандартно - като идеш наживо най-много час и половина те държат и решават ставаш или не, да не говорим че шефа им е супер пич. Много по-добре ще ти е.

Уточнявам - не работя за МБ, бивш служител съм.

Ти си прецени.



Тема Re: VMWare Bulgaraнови [re: Ognen_Demon]  
Автор cristal_reaver (член)
Публикувано10.12.09 23:35



хаахах
Ти ако 2 интервюта не може да издържиш там какво остава по 8ч на ден


Не се излагаи бе пич. Отгоре на това явно не си ходил на интервюта в CSC Bulgaria - 4.5ч без прекъсване (2 задачи и 2+ разговор) или SEP Bulgaria от 18ч до 22ч

Нямам коментар за ВМУейер, знам че търсят предимно хора с опит и то доста.
Отностно МБ обаче имам приятели дето бачкат там и знам че от началната заплата повече не дават въпреки че се обещават. Един даже отиде да си иска и му отказаха. За проекти не знам сигурно нещо финансово.



Тема Re: VMWare Bulgaraнови [re: bhdz]  
Автор Eвлaмпи Пoпдимитpoв (световноизвесен)
Публикувано10.12.09 23:40



Изредил си приоритетите ама баш наопъки - талант :)

Teh quk bron fox jums over teh lazy dog...


Тема Re: VMWare Bulgaraнови [re: bhdz]  
Автор Ado7O1 ()
Публикувано11.12.09 10:02



Градят имидж на много желано и трудно достъпно място. Затова интервютата им са като за работа в ЦРУ. Реално са фирма като всяка друга на пазара.

Аз лично не се кефя на фирми като VMWare, защото имат неприятния навик да дават смешни увеличения на заплатите понеже се мислят, че са велики и известни, и следователно хората са готови да работят там в голяма степен заради името на фирмата. Стига се до там, че като получиш от една страна голямата похвала и заветното 'S'(enior) пред 'MTS' позицията си и от друга страна смешното увеличение на заплатата ти напомнят за колко велика фирма работиш (нали все с нещо трябва да запълнят голямото несъответствие).

Работата си е работа. Имат архитекти, програмисти като във всяка по-голяма софтуерна фирма. Проектите не са лоши, особенно ако те влекат технологиите, с които се занимават, но по това не се отличават от другите фирми.

Иначе хората, които работят там са готини, някои от тях са много добри в работата си, но определено не са нещо специално, което може да се види само във VMWare, въпреки интервютата които имат. Имай впредвид, че във VMWare работят и доста фанатици на тема VMWare, но това е нормално имайки предвид интервютата, които правят накрая остават предимно фанатици.

Където и по света да кандидатстваш във VMWare, те чака доста мотаене и интервюиране. Tова са трикове от психологията, с които от една страна успяват да накарат кандидатите да си мислят, че фирмата е нещо уникално понеже е трудно да бъдeш нает, а от друга страна, че ако те наемат явно си много добър понеже си се справили с толкова тежки интервюта. Е, аз минах интервютата, работих почти 3 години, повишаваха ме дори и според мен летвата за влизане е доста по-висока от нивото, което те чака вътре.

Редактирано от Ado7O1 на 11.12.09 14:21.



Тема Re: VMWare Bulgaraнови [re: Ado7O1]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано11.12.09 11:45



Ado7O1, доста точно го каза и аз точно това имах предвид - летвата е доста висока. Имам познати вътре, не съм убеден че нивото е толкова високо.



Тема Re: VMWare Bulgaraнови [re: Ado7O1]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано11.12.09 18:59



Имало ли е хора, които от българският офис са отивали за постоянно в централния им офис в Mountain View в Щатите?

--
One day it will make sense.

Редактирано от Гypy на 11.12.09 19:01.



Тема Re: VMWare Bulgaraнови [re: Ado7O1]  
Автор Eвлaмпи Пoпдимитpoв (световноизвесен)
Публикувано11.12.09 23:49



"Аз лично не се кефя на фирми като VMWare, защото имат неприятния навик да дават смешни увеличения на заплатите понеже се мислят, че са велики и известни, и следователно хората са готови да работят там в голяма степен заради името на фирмата."

Не разбирам защо хората недоволстват - имало пирамиди и тарикати - малко ви е според мене. Ако не ми тровите средна класа атмосферата - никви грижи - но тва балъчора сте лоши хора, зли!

Teh quk bron fox jums over teh lazy dog...


Тема Re: VMWare Bulgaraнови [re: Ognen_Demon]  
Автор bhdz (.)(.)
Публикувано12.12.09 12:48



Леле! То цяла философия бре!

---
Боговете се хранят с вяра, а вярващите с надежди.


Тема Актуална информация [re: Ognen_Demon]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано12.12.09 13:14



Информацията ти е остаряла.
Някои HR-ски глави явно са уврели и в момента процедурата е значително по-бърза и проста. Не ти губят времето излишно, а почти веднага след първото пресяващо интервю ти дават дата за второ, или ти казват не. И в рамките на макс седмица знаеш дали ще те бъде.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.