Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:55 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Първокурсник -> работа?нови  
Автор kernelpanic (непознат )
Публикувано01.09.09 22:46



Здравейте, сега ще съм пурви курс във ФМИ СУ. Моля, да ме ориентирате как стоят нещата и да ме светнете така да се каже. В момента фрийленсвам като ме вземе някой, най - вече скучни php проекти и други web related. Обичам да пиша на C/C++, занимавам се и активно с unix и security, предимно web такава, дори сега си взех една машинка да я правя сървър :) Надявам се някаква ниска запaлта, която да ми помага финансово, и да мога да работя и да ходя на лекций lol. И другото което не искам да се случва с мен, е да се забия в кофти посредствена фирма, кудето няма да има хора от които мога да науча нещо =/ . Интересно ми е и как протичат интервютата, и каква политика изповядват различните фирми. Държат ли да им покажеш много твой работи, или гледат да не си много идиот и да те обучат, за да им работиш после за малко пари

Greetz.



Тема Re: Първокурсник -> работа?нови [re: kernelpanic]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано01.09.09 23:32



А, има мноо фирмички, дет ште лапнат от раз. Стига да не си умствено изостанал, ако си навит на ниска заплата, взимат те веднага. Все пак сподели кво имаш предвид "малко пари"?





Тема Re: Първокурсник -> работа?нови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Gnus (гнусен)
Публикувано02.09.09 09:13



Ето един дето не го преследват призраци със звучни имена като 4К, 6К и т. н.



Тема Re: Първокурсник -> работа?нови [re: kernelpanic]  
Автор Гoйko (индианец)
Публикувано02.09.09 09:18



Пич, за теб мръсни американски чинии, за миене, няма ли?

Ти нещо си фръкнал много в облаците. Криза е, бе момче! Студенти 4-ти курс им е трудно да си намерят работа, а ти си тръгнал още непочнал първия сместър.

Ти не си наред, фирма да те обучава и да ти плаща за това. Явно не си запознат с българската действителност. Нещата работят по друг начин, можеш да си платиш на НАРС да те обучат, но забрави някой да ти обръща и 5 минути внимание, когато се очаква ти да изработваш Поршето на шефа.



Тема Re: Първокурсник -> работа?нови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Гoйko (индианец)
Публикувано02.09.09 09:25



НАРС веднага ще го лапнат.



Тема Re: Първокурсник -> работа?нови [re: Гoйko]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано02.09.09 11:11



остави пък ти не утрпвай хатъра на момчето. кво толкоз - ще повиси малко и накрая ще намери някъде. все някой ще го вземе. мисля 400-500 ще успее да вземе.

кernelpanic, за да те вземат все пак постарай се на интервюто да убедиш народа че си енергично момче макар и младо и че наистина ти се учи. ще избуташ някъде. обаче да знаеш че на болшинството места интересни неща няма да правиш. точно както си каза "скучни проекти" - това е ежедневието на повечето от нас. но всички го правим както вика един колега "за хляба".

айде успех



Тема Re: Първокурсник -> работа?нови [re: kernelpanic]  
Автор kernelpanic (непознат )
Публикувано02.09.09 11:12



Еми колкото до нарс... фен съм на Наков даже съм прочел донякъде книгата за алгоритмите, колкото до това което правят... Не искам по никаква причина да ми се налага да имам общо с .NET . И съм писъл на него! За тези които, ще почнат да ме убеждават, че е хубаво нещо. Просто споделям друга философия. А за това, че има студенти 4ти курс без работа, мога да кажа, че имам познати набори които вече си работят но за web фирми

И не съм от математиците които флизат във ФМИ за да станат "програмисти" a.k.a ботове милионери. Малка заплата имам предвид около 300 лева на непълен работен ден.



Тема Re: Първокурсник -> работа?нови [re: Ognen_Demon]  
Автор kernelpanic (непознат )
Публикувано02.09.09 11:16



@Ognen_Demon, докато писах ти си постанл. От това се страхувам най-много. Писъл съм и я аз тъпи проекти, за тъпи клиенти които искат невъзможни неща и за малко пари. Но това ми убива удовлствието от coding-a . Поне има ли възможности за C/C++ работа. Не C#. И да трябва и за хляба понякога, до сега имаше кой да ми го дава, но нещата се променят малко вече





Тема Re: Първокурсник -> работа?нови [re: kernelpanic]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано02.09.09 11:30



ха, щом си пописвал това онова на фриланс, спокойно можеш да дигнеш двойно тройно очакванията за заплата.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Първокурсник -> работа?нови [re: kernelpanic]  
Автор Oliveta (cool&urban)
Публикувано02.09.09 12:19



за начало можеш да се научиш къде и кога се пише 'й'
ВАЖНО Е!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.