Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:38 03.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема За младото поколениенови  
Автор RealGuru (непознат )
Публикувано19.06.09 16:53



дето все ги критикуваме тук.

Има интересна статия




Статията кефи. Аз съм малко от по-старото или от по по-старото поколение, но се разбирам с диванетата, ама има някои колеги имат доста противоречия с тях.



Тема предизборно ласкателство?нови [re: RealGuru]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано19.06.09 17:42



тази статия ми прилича на предизборно ласкателство

автора е добре да обърне внимание на значението на думата глупост и израза правене на глупости, някои от многото примери:

- Парис Хилтън - толкова глупости направила че останала без милиони наследство
- някои толкова глупости правят че пълнят новините с произшествия

No pain, no gain


Тема Лесно е да се каженови [re: RealGuru]  
Автор SvetilSfitil (Procul Profani!)
Публикувано19.06.09 18:29



"Ето защо, за да запазите тези служители, е нужно да поемете тези функции от техните родители, учители, треньори"
Това е поколението, което в голяма степен е израстнало без особено внимание от страна на родители, учители, треньори. Аре сега, боса да компенсира всичко накуп!
Какво иска да рече статията?! Моделирайте сами необременените мозъци на У-поколението, за да можете да ги ползвате?
Може би се заблуждавам, понеже смятам, че от как свят светува еволюцията толерира качества, които не са претърпяли кой знае какви промени, едни и същи са или поне сходни - у тези, които преуспяват.

Dum loquo hora fugit


Тема Re: За младото поколениенови [re: RealGuru]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.06.09 19:41



А бе добре че не съм шеф...



Bеer? Mоre?



Тема Re: За младото поколениенови [re: bira_more]  
Автор moreol (член)
Публикувано19.06.09 22:31



Абе автора болен ли е? Аз съм от новото поколение, мисли ли че ще го чета цялото





Тема То не е за тебе, то е за босовенови [re: moreol]  
Автор RealGuru (непознат )
Публикувано20.06.09 14:59



Щото всичките сме събрали тука боси





Тема Re: То не е за тебе, то е за босовенови [re: RealGuru]  
Автор sonic86 (непознат )
Публикувано20.06.09 15:16



Вярно е че пропорционалността между изисквания и компетентност на всяко по-ново поколение е обратно пропорционална. Но е и вярно колко много робуваме на шефчетата, за да вземат 10 птъти по-големи заплати от хората които напрактика вършат работата.



Тема Re: То не е за тебе, то е за босовенови [re: sonic86]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.06.09 17:05



Какво означава "напрактика вършат работа"?
И защо се интересуваш колко взима шефа, а не се интересуваш се колко взима Бил Гейтс?
Представяш ли си - той взима 1000 ако не и 100 000 пъти повече от теб.
Или - за кого би предпочел да работиш:
1. За гаден експлоататор, който взима 100 пъти повече от теб, и ти плаща 10 000 евро на месец
2. За "порядъчен" работодател който взима колкото теб - по 1000 кинта на месец.

Хубаво интересуваш се колко взима шефа, а интересувал ли си се каква е работата на шефа? Ядовете му с данъчни, клиенти, служители?
Между другото - може според теб да не е справедливо шефа ти да взима 10 пъти повече от теб, но според него може да не е справедливо да взима само 10 пъти повече. Та кое от двете справедливо е по справедливо?

Bеer? Mоre?




Тема Re: То не е за тебе, то е за босовенови [re: sonic86]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано20.06.09 17:24



робът е просто отверка в ръцете на господаря си, именно последния върши цялата работа, даже и да си пече гъза на бахамите докато роба коди до 2 през нощта.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: То не е за тебе, то е за босовенови [re: zaphod]  
Автор sonic86 (непознат )
Публикувано20.06.09 20:29



Явно бирата е шефче.
Значи повечето фирми имат административен персонал, който се грижи за данаци, документи, фактури и тн.
Шефа ходи само по конференции и отвреме на време се включва в разговори с клиенти, заедно с ПМ-а да ги баламосват. Единственото полезно нещо е че има връски с други шефчета и си въртят бизнеса.
Шефа не го интересува до колко часа съм работил, нито как върви проекта, нито аз доволен ли съм, а само накрая да е навреме и да си вземе парите. Повечето не ги интересува колко знаеш и вършиш, а колко клиента е готов да плати за тебе.
Всички знаем че клиентите плащат заплатите на програмистите които работят по проектите им + пари за самия проект. Шефа прибира парите от проекта + пари от заплатите на програмистите, защото почти винаги клиента плаща много повече, от това което програмиста получава. С 2 думи това си е феодализъм което доста клони към робство според мен. Мислим си че живеем в демокрация, напрактика такова животно никога няма да има, но все пак е по-добре от комунизъм.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.