Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:09 03.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Bulwork пак са се изцепилинови  
Автор brown (непознат)
Публикувано01.04.09 09:05



Четохте ли поредната им статия в стил 'паре нема, действайте':
Увеличение на заплатите в ИТ сектора не се очаква, изискванията към кандидатите растат



и по-нататък:

"„Много европейци от различни държави кандидатстват за позиции в България. В Испания например кризата се отрази много сериозно – имаме значителен брой висококвалифицирани кандидати оттам”, казва Снежана Райкинска. Тя споделя, че това са наистина много висококвалифицирани кадри, които са готови да се преместят в България, без да познават никого тук, без приятели и семейство. По нейните думи очакванията относно заплатата на специалистите от Западна и Източна Европа и българските им колеги са почти еднакви.
"

"
Според финансовия директор на Bulwork Петко Мирчев заплатите за мрежови инженери с отлично владеене на два западни езика и умение за работа с клиенти в зависимост от квалификацията варира от 800 до 1600 евро. „Това е реално възнаграждение, което компаниите предлагат, и много от кандидатите влизат в тези граници.”, твърди той. По думите му тази година увеличение на заплатите в сектора не се очаква, но не се прогнозира и спад.
"

Дали вече остана джуниър, дето да не знае, че Bulwork работят само с изпаднали български и еврейски фирми? Защо джобса не вземат да напишат кои фирми си изнасят рекрютмъта натам последните години и какви са им средните заплати спрямо другите фирми в България;-)?



Тема Re: Bulwork пак са се изцепилинови [re: brown]  
Автор T. Cтoянoв (лош лейтенант)
Публикувано01.04.09 11:19



Ти приятелю не си обърнал внимание на най-важното: видеото "Вижте как протича интервю за работа за позицията Java Team Leader в Bulwork", намира се на

.

Маанете вие скръма, ама мене ако ме интервюира тази мацка нема да мъцнем една дума - ще си мисля единствено за ГЛУПОСТИ и то големи, ще я гледам само в оченцата и нема да мигам, та да не спира гледката.

Друго интересно изказване на Райкинска: "Търсим и офис мениджър за нашата компания." - баааааси ХР агенцията майна, една секретарка не мое си намерат.
А забелязахте ли още, че на Булворк им е заминал тонера на принтера ;)



Тема Re: Bulwork пак са се изцепилинови [re: brown]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано01.04.09 12:09



Нека си помечтаят още малко, а след това с колегите ще им го турим удобно, та да го усетят. Гледам имат нужда в този женски офис.

Save the original.


Тема Re: Bulwork пак са се изцепили [re: brown]  
Автор blinkness (leave the cave)
Публикувано01.04.09 12:12



ееее, чувствам се ощетен... мен ме интервюираха други две мацки, ама си задаваха въпроси един след друг написани на някаква бланка .... даже ме питаха какво ми е хобито.

Това е дескриминация, пак ша ходя, аз също мога да им обясня какво е скръм

и други неща



Тема Re: Bulwork пак са се изцепилинови [re: T. Cтoянoв]  
Автор Joro_M (непознат )
Публикувано01.04.09 13:37



Имам усещането че мацките в Bulwork са подбрани по физически данни. Основната цел е да омайват бъдещите Java Team Leader's и да им свалят цената.





Тема Re: Bulwork пак са се изцепилинови [re: brown]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано01.04.09 13:38



Нема такъв смех.

Тия живеят в няква паралелна Вселена.



Тема Re: Bulwork пак са се изцепилинови [re: T. Cтoянoв]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано01.04.09 14:22



Никога не казваме „не” на клиентите. Може да иска японци, които да говорят български, ще му ги намерим. И то на българска заплата.

Баси оптимистите!

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Bulwork пак са се изцепилинови [re: brown]  
Автор 435 (Сър Пич)
Публикувано01.04.09 14:29



аз пък ще ви кажа, че има частица истина и в двете и изказвания:
1. че ръста на заплатите се замразява (на високите главно)
2. има последната година голям брой чужденци (португалци,испанци и дори германци, които идват и работят в България)

обаче в никакъв случай не са високо-квалифицирани, причината е езика.
Имайте предвид, че 1000 еур нет и в португалия е добра заплата, а тука я дават на 1ст левъл съпорт някой фирми.

Заплатите са в застой заради кризата в БГ голяма част от фирмите са подизпълнители..... когато ти кажат:"Сори пичове,тая година рейтовете няма да растата" фирмите тука стискат бузи,няма как.



Тема Re: Bulwork пак са се изцепилинови [re: 435]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано01.04.09 15:32



Кога на българина му е пукало дали е в криза или не е? Да не забравяме ключови моменти от “Кодекс на шопа”:

- Те не могат да ми плащат толкова малко, колкото малко аз мога да работя.

- И 100 лева да стане бензина аз пак ще си карам колата, и 0 лева да го направят аз пак ще го крада.

- Не е важно аз да съм добре, а той да е зле.

В този ред на мисли нашите ИТ кадри следват кодекса плътно:

- Няма ръст на заплатата, гот пием повече кафенце в работно време, четем вестници, пишем по форумите и чатовете и си гледаме кефа.

- И 3 000 лева да ми дават ще се напивам до откат по кръчмите, и без работа да остана пак ще намеря някой лев за се нафиркам.

- Не ми пука за работодателя и да фалира друг ще дойде, и да не дойде свят широк и с по-ниско квалифициран труд се изкарват тези пари.

С думи прости: В техен интерес е да ни вдигат заплатите. Ако не искат, българин капо не остава.

Save the original.


Тема Re: Bulwork пак са се изцепилинови [re: Maтa Kocмaтa]  
Автор Eвлaмпи Пoпдимитpoв (световноизвесен)
Публикувано01.04.09 23:51



Хамал ли бачкаш?

скалируемост и интерактивност благодарение на foo базираният си бекенд и захранен от AJAX фронтенд



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.