Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:47 17.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Мотивациянови  
Автор blinkness (leave the cave)
Публикувано25.11.08 17:05



Тука се заформи лек спор, в който ме намесена мотивацията....

Както каза един съфорумец: "ами това е въпрос точно на мотивацията.. има доста тероии и доста книжки за четене по темата..
ако хората се чустват мотивирани, то няма да има и завист и недоволство..
адекватното заплащане е само един от компонентите, осигуряващи добрата мотивация, други такива са например отношенията ти с колегите и с шефовете, работните условия и още и още.. "

Нека да видим кой, как и за колко време биха го мотивирали?!?

Лично мен сега би ме мотивирало едно потупване по рамото (Viperx това е от книжките-теорийката) от шефа че се справям добре и тн.. но си признавам че ще бъде до време - 1месец може би... надали ще издържа цяла година на потупване или пък ще издържа всеки ден да ме потупват хахаха
Не искам да ме повишават.. поне за сега... ОК съм си - може след някой и друг месец дами се вдигне заплатата... (на това никой не отказва)

А как биха ви мотивирали вас? Да видим дали тези прословути книжки и суха чужда теория ще влезне в сила... за нас ИТта и за нас БГ...



Тема Re: Мотивациянови [re: blinkness]  
Автор Eвлaмпи Пoпдимитpoв (световноизвесен)
Публикувано25.11.08 23:52



Иска ми се да радвам хората дето ми ползват простотиите, които съм писал както ми е кеф.



Тема Re: Мотивациянови [re: blinkness]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано26.11.08 09:23



Той бирата вече го каза - ядене, пиене и ебане.

Това, което съм забеляза да мотивира български програмисти, е: 1. Добри пари; 2. Интересни проекти; 3. Добра социална атмосфера; 4. Пички за ебане.

Save the original.


Тема За положителната нагласанови [re: blinkness]  
Автор SvetilSfitil (Procul Profani!)
Публикувано26.11.08 13:54



Преди време четох нещо за принципите на успеха, които се коренели в положителната нагласа. А днес от кафе "Лаваца" ми се падна едно късметче - "Никоя от тайните на успеха няма да проработи за вас, ако и вие не работите". Но да не се отплесвам!
Значи, мисълта ми беше, че хората, които са обременени с негативна нагласа и очаквания, респективно - отношение и емоции, обикновено са обречени на провал. Четох го това, не си го измислям. Стори ми се логично, понеже, когато се измъчваш или се ядосваш заради нещо, се изморяваш и се скапваш бързо, а когато мечтаеш за нещо хубаво по твоите стандарти, напротив - можеш да мечтаеш сумати време, без да се измориш ни най-малко и дори ти идва прилив на сили. Затова започва да ми се струва, че българите като цяло сме на този хал, защото в народопсихологията ни е залегнал много страх, суеверия и дори когато мечтаем, едно особено предчувствие за провал, за никаквата "българска работа", не ни позволява да се отпуснем и да се развихрим както подобава.
И тук става трудно - какво може да бъде мотивиращо за един българин да работи. Българин, чиито предварителни очаквания са да бъде подведен, излъган, прецакан и който именно поради тази причина априори ще се постарае да не вземе да се "мине" и да надмине себе си и очакванията на другите към него, като по този начин съботира себе си и всички останали. Аз не намирам отговор.
Ако нямаш нужната нагласа - красивите ти колежки ще бъдат тъпи, а умните - грозни и никоя няма да става; парите ти никога няма да са достатъчно, защото все ще се намери някой, който да взима повече от теб незаслужено, а проектът ти никога няма да е толкова интересен, колкото на останалите, което ще е повод да ги недолюбваш.

Dum loquo hora fugit

Редактирано от SvetilSfitil на 26.11.08 13:57.



Тема Re: За положителната нагласанови [re: SvetilSfitil]  
Автор blinkness (leave the cave)
Публикувано26.11.08 15:16



с двете ръце ЗА





Тема Re: Мотивациянови [re: blinkness]  
Автор Hekф (зъл прът)
Публикувано26.11.08 15:25



За мен единстфената смислена мотивация е удоволстфието от добре сфършената работа. При тфа нямам никфи скрупули АЗ да преценявам кое е "добре сфършена" работа.

-----
просто, брат ми, сам си правиш проблем...


Тема Re: Мотивациянови [re: Hekф]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано26.11.08 16:19



Да, това е добър вариант.

Save the original.


Тема Re: Мотивациянови [re: Hekф]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано26.11.08 17:29



Ще те насоча към един шеф дето има нужда от такива като теб.
Ще бъдеш най-великия. Ама още по велик. Проектите - супер интересни.
Е заплатите се бавят малко - 10 - 12 месеца ама нали добре сфършена работа.
И колежки няма да не се разсейваш.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Мотивациянови [re: bira_more]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано26.11.08 19:05



Освен този безценен контакт сигурно ще му дадеш и зареден пищов, ако случайно живота му дотегне, да не се мъчи много.

Save the original.


Тема Re: Мотивациянови [re: blinkness]  
Автор дokтop ox бoли (непознат)
Публикувано27.11.08 10:55



Мани, аз изобщо не съм мотивиран да работя в моята фирма. Мисля да напускам, но с тази криза не знам какво е положението на пазара. Въпреки това, може би след нова година ще си дигна крушите.
Изобщо не съм мотивиран. Едно на ръка мизерната заплата, друго шибаните проекти, които правя, трето че други обират лаврите за моя сметка...може ли аз да изкодя всичко и в деня на релииза да ме няма и да ми го начукат страшно и за колежката дето 1 ред не е изкодила да обере всичко, въпреки че шефа знае кой кво е направил...нямам думи....
Просто ми писна


Ето ви...дайте да говорим за ДЕмотивацията, че е по кофти...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.