Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:40 24.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: това е отговор и за Менструацията...нови [re: Everybody loves lT]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано24.11.08 10:09



Примерно.

Save the original.


Тема Re: това е отговор и за Менструацията...нови [re: _edin_]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.11.08 14:00



Значи, определено съм наясно със заплатите. Е не от собствен опит, ама то само най-задръстените разчитат само на собствен опит.
ПП
Сега бича фриланс ама от офис.

Bеer? Mоre?




Тема Интересно?!!нови [re: zaphod]  
Автор Om_ (eyeful)
Публикувано24.11.08 14:13



От къде знаеш как е в повечето фирми след като си работил само в 2?



Тема Re: Интересно?!!нови [re: Om_]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано24.11.08 14:29



от приятели разни.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Интересно?!!нови [re: zaphod]  
Автор Om_ (eyeful)
Публикувано24.11.08 15:18



Човек като теб едва ли може да има много приятели, още повече - искрени. Мисля, че си в голяма заблуда. Всъщност - не точно, предвид това, че заплащането не ти е основния мотив при започване на работа, не си си постарал достатъчно да проучиш този момент както подобава. Ще се изнанадаш, ако погледнеш на мнението на _един_ сериозно. Субективното усещане за това кое е много и кое - малко, понякога може фрапиращо да те дезориентира.



Тема Re: ми да денови [re: zaphod]  
Автор blinkness (leave the cave)
Публикувано24.11.08 15:45



Не се опитва точно това да предотврати - ами се опитва да се скрие по някакъв начин злобата или зависта на служителите помежду си (от сорта Генчо зима с 20 лв повече, Петко зима по-малко кеф), което в последствие предизвиква конфликти, спорове и намаляване на КПДто и напускане на хора.....

А, що се отнася до заплатите - дали се знаят или не - в общи граници почти всеки е запознат как варират спрямо технологии и в различните фирми, но точно кой колко получава - не се знае....



Тема Re: ми да денови [re: blinkness]  
Автор Everybody loves lT ()
Публикувано24.11.08 16:32



Да разбира се. Ако например редови програмист в екипа взима с 500 кинта повече от тим лидера е добре този факт да е добре прикрит. Защото почват едно сърдене и се разваля атмосферата, нали така? Посоченият пример е реален.



Тема Re: ми да денови [re: Everybody loves lT]  
Автор blinkness (leave the cave)
Публикувано24.11.08 16:50



Абсолютно си прав....единствено шефа ти знае защо единия взима повече от другия, какви са му доводите, какви са условията и тн... като не ти отърва говори си с шефа, ако ли не напускай фирмата......аман вече...

Ако тим лийдера взимаше повече - щеше да има: тоя нищо не прави а зима повече от нас, ако взимат еднакво - ша има пак недоволни че единия "бачка повече" от другия - няма угодия еиййй .... и аз съм прост служител на заплатка, ама чак и на мен ми писна от такива незадоволени....

Кажи КО искаш - едни колеги в тяхната фирма имат някакви таскове и накрая evaluation срещи - кой до каква степен си е свършил задачите, проектите - събират се точки и тн.. и така се определя "УЖ" кой колко е работил и как..... - въпреки всичко пак има недоволни, пак има субективизъм...

Дай идея как да са разграничени точно и ясно - нямаш ... аз също ... за тва не ме интересува на комшията ми тревата дали е по-зелена или по-жълта... Баце, все едно жената постоянно да ти вика: Онзи Генчи има по-голям х... от твоя, онзи - мъжа на Марийка му е много голям и дълъг, по-голям е от твоя..... ВИнаги ще има някой с по- от твоя, с по-голяма заплата от твоята, с повече коса.... с по-големи мускули, с по-дебело портмоне...



Тема Re: ми да денови [re: Everybody loves lT]  
Автор Joro_M (непознат )
Публикувано24.11.08 16:56



Добре, но представи си че тим лидера попита големия шеф каква е заплатата на въпросния индивид и бива излъган с цел да се запази атмосферата. И после случайно разбира от трето лице реалното число и бива обзет от безумна ярост. Това доста ще развали атмосферата.





Тема Re: ми да денови [re: blinkness]  
Автор Everybody loves lT ()
Публикувано24.11.08 17:07



Прав си. Човек трябва да се уповава на мнението на шефа и да се бичи неговото. Вярно, може да е сериозно преебан, ама ако не го знае е ОК. Ей това искат шефовете. Ако на мен лично ми се случи подобна случка, даже не бих питал защо е така, защото обяснение както каза винаги има, а направо бих се изстрелял към място, където не те лъжат в лицето по такъв начин.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.