Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:15 24.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Тайна ли са заплатите в ИТ-то?нови [re: Meнcтpyaциятa]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано23.11.08 15:44



Обективно погледнато, с вписването на точната ти заплата в трудовата книжка тя става достояние на фирма, която може да е дори пряк конкурент. Това е разкриване на поверителна информация и очевидно на никой не му пука. Само се чудя каква е тази ревност да се пазят заплатите в тайна, при положение, че доори между фирмите тази информация си циркулира и то в чисто явен вид - черно на бяло.

Save the original.


Тема Re: това е отговор и за Менструацията...нови [re: Viper X]  
Автор Meнcтpyaциятa (червен)
Публикувано23.11.08 15:51



Полезна информация. Мерси.

ооооо
ооо
о


Тема Re: Тайна ли са заплатите в ИТ-то?нови [re: Maтa Kocмaтa]  
Автор _edin_ (маниак)
Публикувано23.11.08 16:06



Ревността да се пазят заплатите в тайна е много целесъобразна от шефска гледна точка - да имаш колкото се може по-малко информация, като кандидатстваш някъде. Номерът е да те вкарат в долната област на средната за фирмата заплата...Освен ако не им трябваш много - отпуска се кесията в тоя случай.



Тема Re: това е отговор и за Менструацията...нови [re: Viper X]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано23.11.08 17:48



Добре де - във финансовия отчет може да има 100 лв за заплати, без да се пояснява на кого колко. И какво баш те грее подобна цифра?

Bеer? Mоre?




Тема Re: това е отговор и за Менструацията...нови [re: bira_more]  
Автор _edin_ (маниак)
Публикувано23.11.08 18:02



Теб не би трябвало да те интересува дали Гошо Георгиев взима точно 2.5К заплата. Нито дали Иван Иванов е с 200 лв. по-малко от Пешо Петров. С тая цифра можеш да сметнеш средната заплата, която да ти даде представа къде попада фирмата, дали плаща пълни осигуровки, и ти евентуално къде можеш да се класираш там на ниво на заплати в зависимост от уменията ти. Трябва да знаеш също дали в това число влизат заплати за секретарки, както и други нетехнически лица (счетита и т.н.)



Тема Re: това е отговор и за Менструацията...нови [re: bira_more]  
Автор Viper X (just a snake...)
Публикувано23.11.08 18:07



поста ми беше отговор на:

"Естествено, че финансовите данни на фирмите не са публична информация. Откъде-накъде?
Фирмите котирани на борсата трябва да изнасят финансови отчети, но за всички останали - не. "

а и по принцип, въпреки че информацията за заплатите не е точна, може да се извлечат някакви hint-ове.. например ако една фирма, за която знаем, че има около 30 човека на щат е обявила 500000 лв разходи за заплати, значи може да се направи проста сметка, че официалните средни заплати са не повече от 1500 лв. Сметката е много груба, защото често в това число е и заплатата на чистачката, и на секретарката и на шофьора на шефа.. но все пак е нещо

-------------
КЗЛ


Тема Re: това е отговор и за Менструацията...нови [re: _edin_]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано23.11.08 18:44



Ми мен не ме интересува и средната заплата. Мен ме интересува колко мога да получа аз.
Независимо от причините - ако не мога да получа колкото искам, няма да постъпя.
Определено съм наясно със заплатите в бранша. И мога да си поискам заплата според това което знам.
И като не вървят нещата както трябва - напускаш и толкоз.
Отидох в една фирма (преди 2-3 години). Заплатата беше сравнително ниска. Ама си тръгнах не заради заплатата а заради калпав стол, калпав компютър и калпави проекти. Точно в този ред.
ПП
Нямаше колежки.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Тайна ли са заплатите в ИТ-то?нови [re: Гoйko]  
Автор Tweeg ()
Публикувано23.11.08 19:21



По-важно е да се опази тайната за заплатите в рамките на една фирма - разбирай да не знаеш колко взема този до теб, от това да се опази тази информация от конкуренцията.

Конкурентните фирми ги интересува "средната" заплата по позиции, а не колко взема Иванчо, Драганчо и Петканчо. Тази средна заплата общо взето в BASSCOM си е "регламентирана".

Обаче ако в една фирма Иванчо, Драганчо и Петканчо разберат кой колко взема - става страшно. Почват се разправии - защо той взема толкова, пък аз по-малко като той само си клати краката.



Тема Re: Тайна ли са заплатите в ИТ-то?нови [re: Maтa Kocмaтa]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано23.11.08 19:23



А защо да е класифицирана информация, ние европейска или африканска държава сме?

100 символа не стигат! http://raylight.blog.bg


Тема Re: Тайна ли са заплатите в ИТ-то?нови [re: Ray of Light]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано23.11.08 19:25



Например защото е търговска тайна?
То ние сме в Европа, ама човек трябва да действа все едно сме африканска държава ако иска да оцелее.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.