|
Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема
|
Лесни пари, дашни жени!
|
|
Автор |
Eвлaмпи Пoпдимитpoв (световноизвесен) |
Публикувано | 09.11.08 22:18 |
|
Майтап бе, как мислите ше успее ли пич.
Аз съм песимист.
| |
|
"Everything is a message passing."
Кефи ме . Иначе ще се радвам да успее. Динамичните езици са по-секси от тия дето компилатора те бие през пръстите през цялото време.
| |
|
А аз реших че таман сме си дошли на думата
Bеer? Mоre?
| |
|
С тоя пич се видях преди около година в Белгия - странна птица, обикаля страшно много по конференции (за година средно по две на месец) - през останалото време програмира.
Още тогава говореше запалено за тия неща 'всичко е предаване на съобщения'. Не знам дали ще успее, но едно е сигурно нещата, за които говори, най-вероятно ще се продължават да се развиват и да стават все по-популярни и широко използвани.
| |
|
По начало Smalltalk си е така.
| |
|
В т. нар. компютърна област почти не е измисляно нещо ново, само малки неща и просто преписване, адаптиране и съживяване на стари неща. Още от време едно нито фон Нойман е измислил нещо ново - просто е адаптирал идеята на Клини (която естествено не е далеч от идеите на Гьодел), нито Атанасов, нито Бекус. Повечето решения са технологични - само техниката се развиват, а идеите - много консервативно. Затова не се надявай на бум и голямо развитие. Ако не стои голяма компания зад гърба ти ... забрави. Аз лично познавам колеги с много по-интересни и революционни идеи, но просто не им е времето още. Всъщност тука няма нищо революционно. Хвала на младежа, че е успял да си осигури средства да посещава толкова много конференции.
| |
|
прав си донякъде, но малко попресилваш. от време на време се измисля нещо тарикатско, което носи яко кинти на тоя който го е измисли, ако го успее приложи разбира се. например класирането на сайтове според референциите, използвано от гугъл.
NE SUTOR ULTRA CREPIDAM
| |
|
поредната гийковщина, която няма да спаси света, въпреки обещанията
| |
|
В бизнес отношение да - икономиката е много динамична. Докато аз все гледам в науката (не просто технологията), а тъй като в основата си информатиката е математическо направление ... знаем, колко консервативна и тромава е математиката в своята същност, но е и доста мощна :).
Пазарният успех е много размит и неясен, за да е критерий за идейната стойност на определена технология, теория и каквото и да е. Там всичко е реклама, стечение на обстоятелствата, късмет за уцелване на момента и особено много - добър инвеститор - всеки си има бате :)
| |
|
При положение, че човек деликатен и възпитан (примерно аз) псува като хамалин като пише foo && foo.bar; и му обясняват, че за негово добро не става работата разбираш ли или foo; и брейкпойнт да видиме какво става, но не - не може така. Добре поне, че var има и моеш културно си плюснеш хендлърите с блокче. Но в си шарп четири ше има статичен тип dynamic и всичко ще е наред :)
| |
|
Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
|
|
|