Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:28 02.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема TDD употребанови  
Автор Дeшeв (Муслон)
Публикувано08.11.08 17:07



Пускам това донякъде от любопитство, донякъде от желание да насочим клуба в посока смислени теми.

Интересува ме колко от вас ползват test-driven development в ежедневната си работа или поне се опитват да го учат.


Използвам TDD:
Всеки ден/за всяко нещо
Когато ме кара шефа или имам другарче, което ръчка за същото
Бих искал, но се притеснявам, че ще съм по-бавен в ежедневните задачи
Бих искал, но шефът не дава, защото мисли, че ще съм по-бавен
Интересно ми се, но не съм имал време да се науча
Това е пълна простотия и не искам да се занимавам с нея



Тези, които са зарибени, бихте ли споделили как се зарибихте и от кои ресурси се учихте.

Допълнително ми се върти из главата да направя група за взаимно обучение по материята и се чудя как го приемат другите и как е най-добрият начин да се организира цялото начинание.



Тема Re: TDD употребанови [re: Дeшeв]  
Автор Eвлaмпи Пoпдимитpoв (световноизвесен)
Публикувано08.11.08 23:36



Програмисването ми харесва понеже е неформален занаят (поне засега, поне за мене). Сетването на SciTEDirectory.properties да компилира отделен файл с дефине MAIN, а пък такъв с разширение .main.foo да билдне директорията и да рънне цялата простотия как е като термини.



Тема Re: TDD употребанови [re: Eвлaмпи Пoпдимитpoв]  
Автор Дeшeв (Муслон)
Публикувано09.11.08 22:37



SciTE е хубаво нещо, но напоследък ползвам Vim. И какво общо има това с темата?





Тема Re: TDD употребанови [re: Дeшeв]  
Автор [Бoби] (кодер)
Публикувано10.11.08 00:00



Да, ползвах го за един проект. Получи се много добре. Написахме собствени модули и освен автоматизираните тестове добавихме и профилиране за да мерим времето което отнемат различните функции.



Тема Re: TDD употреба [re: Дeшeв]  
Автор lndependent (непознат)
Публикувано10.11.08 01:11



Най-после нещо смислено!

Преди 3-4 години трябваше да се пренапише едни стар ВБ компонент на .Нет за по-малко от две седмици. Тогава май за пръв път ми се наложи да пиша юнит тестове, без да е задължително тест-дривън.
Истински се зарибих по ТДД преди година и половина обаче. Пишехме три взаимно-свързани приложения (медицински осигуровки, ако някой го интересува) и бяхме решили да има юнит тест за всеки процес.
След като го предадохме проекта за 4 месеца вместо 6, даже шефа беше убеден. Оттогава е стандарт в нашия отдел.



Тема Re: TDD употребанови [re: lndependent]  
Автор [Бoби] (кодер)
Публикувано10.11.08 09:11



TДД един подход само. Много фирми в София вече използват автоматизирани тестове. Използвате ли нещо повече? Някакви други хитринки за подобряване качеството на кода?



Тема Re: TDD употребанови [re: Дeшeв]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано10.11.08 14:57



На мен този процес ми се струва малко краен. Да, трябва да имаш някаква идея за тестовете преди да си почнал всичко, добре е да има тестове направени по спецификацията, а не само по това което е вече готово. Но все пак да не се престараваме, защото всяка промяна започва да излиза доста по-скъпо.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: TDD употребанови [re: [Бoби]]  
Автор lndependent (непознат)
Публикувано10.11.08 21:11



От другите хитринки най-вече пеъринг на по-старшите с по-неопитни, същото но програмист с тестер, ежедневни ревюта. От ревютата като че ли ползата е най-малка.



Тема Re: TDD употребанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор lndependent (непознат)
Публикувано10.11.08 21:23



Зависи за какви промени говорим. По принцип юнит тест се променя само ако има промяна в изискванията. Дори и тогава е доста по-лесно да се прецени кои тестове трябва да се променят и какви да се добавят и чак тогава да се пише код. Веднага се вижда кои точно парчета да се пипнат, че да светнат пак всички юнит тестове в зелено. Това важи най-вече при рефакторинг - спестяват се много главоболия при тестване на различните сценарии.

Точно същия спор го имахме с шефа. В един случай ни излезе по-евтино (и по-бързо) с ТДД, в няколко случая не се забеляза кой-знае каква печалба, но пък качеството на кода (и на приложението) беше забележимо по-добро.

Разбира се, трябва дисциплина, за да се следва. Колегите в началото се оплакваха, че толково много неща имало да се мисли, сега и юнит тестове. В рамките на две-три седмици се убедиха, че като се премислят добре юнит тестовете, другото само си идва на мястото.

Обаче аз съм фанатик



Тема Re: TDD употребанови [re: [Бoби]]  
Автор mlee ()
Публикувано10.11.08 22:00



размяната на кодерите по проектите, като е желателно да не са завършили проектите си. Доста помага за следващите проекти - качество, коментари, code style, спазването на конвенциите ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.