Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:34 24.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Хмнови [re: SvetilSfitil]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.11.08 20:05



Монети.
Маси.
Явно некъф шафьор (ка) точно след подобен изпит нагледно беше показал (а) как една кола може да заеме 4 паркоместа.
Вие с некви монети се ебавате.
Те така се прави.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Забавлениенови [re: Hekф]  
Автор mlee ()
Публикувано06.11.08 20:21



Не е грешка в условието :-) Освен това, монетата може да се постави на ръба на масата така, че да примерно 3/4 от нея да е върху масата (примерно). С други думи не е дефинирано и възможните видове ходове (поставяне) на монетата върху масата.

Колкото колеги съм питал, никой (вкл. и аз) не я е решил досега тази задача. Един колега нещо ми говореше за размити множества ... но доста общо. Най общо

требе така да праиш, че броя ходове след твоя ход, да бъде нечетно число по голямо от 1



Тема Re: М, да!нови [re: SvetilSfitil]  
Автор Hekф (зъл прът)
Публикувано06.11.08 20:21



Хм, има хляб в идеята ти. Аз пък бих добавил, че ако поставиш легнали две еднакви монети върху безкрайна плоскост, то незаетата площ ще е симетрична фигура. Предполагам този факт може да ни е полезен за маса, която хем е крайна по площ, хем е с произволна форма.

-----
просто, брат ми, сам си правиш проблем...


Тема Re: Забавлениенови [re: mlee]  
Автор Hekф (зъл прът)
Публикувано06.11.08 20:24



Със Светила май напипахме обещаваща посока на размисъл... и всъщност тфа със симетричната маса ще се окаже просто частен случай на по-общата задача...

Мисленето продължава...

-----
просто, брат ми, сам си правиш проблем...

Редактирано от Hekф на 06.11.08 20:25.



Тема Кфо ми хрумна до моментанови [re: mlee]  
Автор Hekф (зъл прът)
Публикувано06.11.08 21:22



1. Ако първия играч постави монетата на ръба на масата
и
2. Ако мислено очертаем линия, успоредна на ръба на масата с ширина точно половината от дебелината на монетата ще се получи лента, на която могат да бъдат поставени краен брой монети.

То

1. Ако втория играч постави монета някъде върху лентата, то първия играч поставя монета така, че да заеме същата площ от лентата симетрично спрямо неговата първа монета.
2. Ако пък вторият играч постави монета не върху лентата (просто някъде върху масата - без значение как и къде), то и първият играч поставя монета върху масата без значение къде (в момента не мога да преценя дали е важно да поставя монетата по същия начин, по който я поставя втория играч или не е толкова важно).

Остава да докажем, че след краен брой ходове по описаната страгетия останалата непокрита част от масата ще има такава форма, че втория играч гарантирано винаги да е прецакан

-----
просто, брат ми, сам си правиш проблем...


Тема Що, бе?нови [re: Hekф]  
Автор SvetilSfitil (Procul Profani!)
Публикувано06.11.08 22:37



Ако сложиш първата монета така, че да раздели масата на 2 полупространства, винаги печелиш. Според мен такава е тактиката. Разделяш на 2 полупространства - в едното от тях губиш - защото в него вторият играч предприема разделяне на 2 полупорстранства пръв, а в другото се пада да си победител. Това е тактиката.

Dum loquo hora fugit


Тема Re: Забавлениенови [re: mlee]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано07.11.08 00:31



Коя е тая фирма да не кандидатстваме в нея.



Тема Re: Забавлениенови [re: SvetilSfitil]  
Автор BlGBUGEX (нерегистриран)
Публикувано07.11.08 00:42



Възможна е такава форма. Слагаш 4 клечки да подпират бръснарско ножче във вертикално положение и готово. :) Имаш бленуваната 'маса'.



Тема Re: Забавлениенови [re: mlee]  
Автор mlee ()
Публикувано07.11.08 08:14



Предлагам ви друг подход по задачата :) да се докаже, че задачата няма решение. С други думи, ако при определена площ и форма на масата, втория винаги печели, следва, че има поне 1 вариант в който първия никога не печели, следователно задачата няма решение.



Тема Re: Забавлениенови [re: SvetilSfitil]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано07.11.08 10:04



Първото нещо, което ще направя като видя такава задача на интервю, е да отида и да набутам главата на шефа на фирмата в задника му!
Какво точно се опитват да постигнат с такава задача? Те програмисти ли търсят или професори по теоретична и дискретна математика?

Иначе задачката е интересна и е гот човек да се побъзика над нея, но за интервю само болен мозък с дълбок комплекс за малоценност може да я сложи (разбира се, извинявам се ако съм наранил някой от тук-четящите).

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.