Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:25 05.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Мит ли е честата смяна на работодателите?нови  
АвторПporpaмиcт (Нерегистриран)
Публикувано24.09.08 14:37



Вече се замислям че е мит ;-) Конкретно аз вече минах 10 години на работното си място и поне засега не се замислям изобщо да го сменям.

Не че нямам предложения - напоследък нещо Еич-Арите са се активизирали и се опитват да тормозят с директни предложения, но засега устоявам.



Как е при вас - споделете?



Тема е що да е мит?нови [re: Пporpaмиcт]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано24.09.08 14:39



аз познавам хора дето сменят често работата, определено не е мит. по-скоро е мит че е добра тактика за вдигане на заплатата






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: е що да е мит?нови [re: zaphod]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано24.09.08 15:20



Зафоде, все пак имай впредвид, че вселената ти е малка и количеството информация, която имаш, за да си правиш генерални изводи, е малка капка в цялата система.

Това, че взимаш заплатата на албанска камериерка в Италиански хотел и гледаш взривовете в Челопечене от балкона на панелкта ти в най-непрестижните райони на столицата, не те прави експерт в тези неща.

Реално, като се замисля, ако искам успех бих правил обратното на това, което пишеш.



Тема Re: Мит ли е честата смяна на работодателите?нови [re: Пporpaмиcт]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано24.09.08 15:23



Най-големият скок в социалния статус на "емплойее", което съм виждал, е да работи за директните конкуренти, или недай си боже, да ги викне в България. Другичт е, когато наебея сестрата на шефа, но обикновено е грозна.

Ти си избираш/



Тема Re: Мит ли е честата смяна на работодателите?нови [re: Пporpaмиcт]  
Авторxex (Нерегистриран)
Публикувано24.09.08 15:30



Ти си някакъв паразитен пик в статистиката



http://www.bls.gov/news.release/pdf/nlsoy.pdf



Тема Re: е що да е мит?нови [re: .]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано24.09.08 15:40



бих премерил пишка с тебе, но клуба се чете и от други колеги.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Мит ли е честата смяна на работодателите?нови [re: Пporpaмиcт]  
Автор pyrx (-; свежъ :-)
Публикувано24.09.08 16:50



> ... Еич-Арите са се активизирали и се опитват да тормозят с директни предложения, но засега устоявам.

Само така! Твърд и непропикваем.





Тема Re: Мит ли е честата смяна на работодателите?нови [re: Пporpaмиcт]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано24.09.08 16:56



Познавам такива като тебе. Честно казано, ако някъде ми осигуряват адекватна, редовно индексирана заплата и не много идиотска работа, сигурно бих изкарал и аз толкова.





Тема Лека корекциянови [re: .]  
Автор Om_ ()
Публикувано24.09.08 18:38



Казва се "имам предвид", ние селяните със заплата на албанска камериерка ги знаем тези неща.
Аз лично не бих заменила панелката в един от най-непрестижните квартали на столицата, за монолитка и дори къща, в някой от престижните, пред алтернативата да пътувам до работното си място по час и половина на ден (в едната посока) и да развивам физическа и психическа зависимост към отработените газове. Самият факт, че на някого му се налага да живее в София, сам по себе е достатъчно красноречив. Не вярвам да има нормален, сабеуважаващ се и достатъчно заможен човек, който желае да причинява това на себе си и семейството си.
Конкретно по темата - текущото ми работно място е номер 7; само едно от тях смених по финансови причини.
И според мен смяната на работата, особено честата смяна, не е адекватен начин за повишаване на заплатата, а по-скоро признак на неориентираност, слабо познаване на пазара на труда или просто лош късмет.

Редактирано от Om_ на 24.09.08 22:41.



Тема Re: Лека корекциянови [re: Om_]  
Авторroba (Нерегистриран)
Публикувано24.09.08 21:13



Пише се прИчинява, не казваш прЕчина, а прИчина. Доста си била заблудена според мен ;). Жените програмисти са като морските свинчета - нито са морски, нито са свинчета, сигурно го знаете тоя изтъркан лаф. Така, че от теб няма да се поучаваме за работни места. Не се обиждай :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.