Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:18 16.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Какво ги правите шесте хиляди марки?нови  
Авторq (Нерегистриран)
Публикувано20.09.08 20:16



Пичове,

Гледам, бележити финансови върхове се гонят, та 6 хиляди марки заплата явно е стартова за студент 1ви курс. Интересно ми е какво аджеба ги правите тия пари?

Обосновка:
- Аз не плащам за квартира, изплащам някаква кола.
- Храня се навън
- пътувам из страната поне веднъж месечно и веднъж на няколко месеца из се случва и чужбина, на лична издръжка всичко.
- Пия марков алкохол, но сравнително рядко.

Не се лишавам от нищо по моя преценка. Гледам сводката от банката - към 1500лв на месец разходи. Понякога и малко повече, но там се движат. Може и да съм пропуснал нещо.

Ето и няколко истории дето ми минават през главата за евентуални разходи:
- Жена (постоянна)
- Жени (непостоянни)
- Заем жилище
- Благоустройване жилище
- Лизинг автомобил (беемвенце, мисля че вече стана екзистенц минимум)
- Спортна програма (фитнес, плуване, или друга заебавка)
- Инвестиции по разни фондове
- Единье
- Пиенье
- Дете/Деца
- Издръжка възрастни родители
- Гъзария (дрешки, фризьор, или каквото там)
- Някакво скъпо хоби? Голф (играта, не колата)?

'ма пак странно таквозе.



Тема Re: Какво ги правите шесте хиляди марки?нови [re: q]  
Автор нEпPoCвEтEнИяT (cAlL oF yOu)
Публикувано20.09.08 20:39



хах аз с1м програмист първи клас и имам заплата .... 3000 ама баба ми ги дава :Д

Редактирано от нEпPoCвEтEнИяT на 20.09.08 20:39.



Тема Re: Какво ги правите шесте хиляди марки? [re: q]  
Авторshibanqka (Нерегистриран)
Публикувано20.09.08 20:55



еби са, комплексирано идиотче :)



Тема Re: Какво ги правите шесте хиляди марки?нови [re: q]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано20.09.08 21:43



Ако си от провинцията, зачеркваш всички точки и остава една:
Панелка в Люлин.



Тема Re: Какво ги правите шесте хиляди марки?нови [re: q]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано20.09.08 21:46



аз не съм материалист, пикал съм им на колите и телефоните. голямата заплата приложена правилно в нематериалната област, може да донесе несравнимо повече удовлетворение и изтънчени наслади. най-добрия начин за който се сещам е издевателството над жертва с мизерна заплата и високи претенции. черната завист в очите, издайническото трепване на гласа, зле прикритата злоба в коментарите, всичко това ми изпълва душата с едно такова приятно чувство, което не може да се опише с бедния наш език

.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Какво ги правите шесте хиляди марки?нови [re: zaphod]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано20.09.08 21:51



Материалист си като всички останали. Ти си мизерник и минималист, не бъркай понятията.





Тема Re: Какво ги правите шесте хиляди марки?нови [re: q]  
Автор Everybody loves lT ()
Публикувано20.09.08 22:08



Човек се разпростира според чергата. И 10к да взимаш, и 20к да взимаш, и 100к да взимаш на месец, все ще ги вкараш в употреба. Разбира се има и скръндзи, които не ги пукат всичките и ... о изненада, казват им милионери.
Ако взимаш 1500 от незадължителните можеш да избереш Голф 3 (колата, не играта) и да я тунинговаш на 3 месеца

.
Но все пак ако трябва да съм откровен, изброил си основни разходи като храна, ток и вода, даже жилище не плащаш, за дрехи нищо не спомена, а за пенсионен план още по-малкол.
Все пак не трябва да забравяме, че в България хора с 1000 лева заплата ги причисляват към прослойката над средната класа. А хора с професия програмист, плочкаджия, паркетаджия с причисляват към богатите.



Тема Re: Какво ги правите шесте хиляди марки?нови [re: Everybody loves lT]  
Авторq (Нерегистриран)
Публикувано20.09.08 23:29



Е, очевидно е, че плащам режийни. нещо не са много обаче...
Дрехите ми спадат в категорията гъзария. Не казвам да ходиш гол и бос, ама якенце енерджи, дънкито левис и налъми дизел от последната колекция не са задълже. Или?

Пенсионното нещо не ме блазни, предпочитам да разчитам на себе си, наместо да тикам пари в някаква машина, дето кой знае дали и под каква форма ще ми ги върне. Поправи ме ако бъркам, но ако на 60 се озовеш с дял в няколко успешни начинания и достатъчно недвижимо, ще се редиш ли на опашка в пощата за пенсия?

Аз мисля дека не е убаво да гледаш ни надолу (какво е средното за страната), ни нагоре (к'ъв е тоя в кайена, що аз нямам), така че каква е ситуацията около мен не ме касае много. Подпитах да видя дали случайно не е излязла нова мода в консумирането, предвид масовото claim-ване на гореупоменатата сума кът' месечен доход.



Тема Re: Какво ги правите шесте хиляди марки?нови [re: q]  
АвторNoble (Нерегистриран)
Публикувано21.09.08 09:34



Купи си втора кола, спортна - като Реконструктора. "3 диаманта", да речем





Тема Re: Какво ги правите шесте хиляди марки?нови [re: q]  
Автор Everybody loves lT ()
Публикувано21.09.08 12:48



За дрехите виждам, че имаме различни представи. Дънки (-то, много бургаско звучи окончанието

) Левис за мен не спадат в графата гъзария, другите две споменати марки няма да ги коментирам , но определено ако човек не си купува дрехи, това са неща, които реално не го вълнуват.

Хубаво разчиташ на себе си за старините, но аз не съм казал че пенсионното осигуряване трябва да е под формата на слагане на пари в пенсионен фонд - можеш да си купуваш недвижимости, облигации, да си държиш парите в банка, да инвестираш във взаимен фонд (ех, къде са времената на Капман Макс и 150 процента доходност на годишна база ), възможности има. Само дето ако взимаш 1500 някак няма да има какво да инвестираш.

Ако не гледаш ни нагоре, ни надолу, ми е интересно как определяш дали гледаш по средата. А 6000 марки определено не е масова сума за IT сектора в България. По-скоро 2000 марки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.