Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:52 17.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Отворен програмист ли си ?нови [re: az_piq]  
Автор Simplified ()
Публикувано14.08.08 14:15



Тези неща са верни, само когато използваш ПХП и правиш сайтчета.
Ако пишеш отговорни неща, свързани с пари, здраве и т.н. как точно ще експериментираш и как ще вкарваш неясно как работят неща, не ми е много ясно, ама айде.
Че трябва всеки девелопър да чете и да ескпериментира, безспорен факт.
Но, че готовите фреймьуркове не са панацеи - също.

Fortune Favors The Brave


Тема Re: Отворен програмист ли си ?нови [re: Ray of Light]  
АвторKaлoян (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 14:53



Основната ми идея е да си "отворен", и да не се капсулираш във вече научените неща, ами да се оглеждаш постоянно. Аз съм в средата на уеб технологиите и мога да говоря за тях, но съм сигурен, че същата "мантра" може да си приложи и в другите (хаха, другите "по-сериозни") сфери на ИТ.

Има хора примерно, които не са и чували за design patterns, нещо което е достатъчно абстрактно и теоретично, и нещо което е невероятно полезно. Непознаването им, води до "неправилна и/или непълна логика", както ти си писал. Виждаш ли, не е необходимо, да е точно технология ;)



Тема Re: Отворен програмист ли си ?нови [re: Kaлoян]  
Автор435 (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 16:04



момент да се преклоня пред твоя гении, който е чувал дори за дизайн патърнс


"няма иконка за преклонение пред гения"



Тема Re: Отворен програмист ли си ?нови [re: 435]  
АвторKaлoян (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 18:45



Ето това е тъпо изказване. Трябва ли да си гений, за да знаеш какво е design patterns ? То да не е вуду ;)



Тема Re: Отворен програмист ли си ?нови [re: Пeтъp Пeтpoв]  
Авторшkeмбeтo (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 21:33



Владо, стига се писа Петър.



Тема Re: Отворен програмист ли си ?нови [re: Kaлoян]  
Автор Myxaбeтa (минаващ)
Публикувано15.08.08 04:02



Ами нови неща има колкото искаш, Майкрософт изкараха три фреимуорци за около 3 години и нещо. Всяка година, нов фреймуорк. Йавата също не остава по-назад, за повече просто не остава време.



Тема Re: Отворен програмист ли си ?нови [re: Kaлoян]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано15.08.08 09:27



>>е нещо елементарно (и ново), като AJAX или JSON например.

Ново е за детенца пхп-исти като тебе. Едно време му викахме на ПСВ Аякс това "ибрияяяя, скрий айфрейма, давай респонсе и плякай в дива", а на Язон и неговите аргонавти му викахме "ибряяя, на бач Кико масивите.. давай давай..."

А дизайн патернс който ги спомене в работа - 20 лицеви опори. Такъв дизайн паттерн ше ти изплюшта отзаде, че..



Тема Re: Отворен програмист ли си ?нови [re: Kaлoян]  
Автор expeler (TL)
Публикувано15.08.08 11:09



Забавляваш ли се? Тука в клуба не бяхме чували за design patterns. И мое ли да ми кажеш, къде в уебарските неща има смисал да ги ползваш дети patterns д'гу'иба.



Тема Re: Отворен програмист ли си ?нови [re: az_piq]  
Авторxx (Нерегистриран)
Публикувано15.08.08 14:07



... Не съм.
Има верни неща в написаното, но всичко е според зависи.
Вярно е, че много люде се впускат да откриват топлата вода и колелото за щяло и нещяло.
Вярно е обаче, че и нестандартните приложения изискват нестандартен подход и тук никви готови решения не могат да помогнат особено.



Тема Re: Отворен програмист ли си ?нови [re: az_piq]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано15.08.08 16:11



Типично изказване на "програмист" с опит около 6 месеца във фирмичка с максимум 4 души персонал :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.