Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:53 10.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Scrum Master Курс - в Софиянови [re: danko]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано10.05.08 14:43



Нищо не е наложително.
Ако не знаеш, защо трябва да пишеш грамотно - няма да мога да ти обясня.
Все пак - един жокер. Неграмотните писаници не се приемат на сериозно.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Scrum Master Курс - в Софиянови [re: Cин Mapмoт]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано10.05.08 14:47



Малиии - ако им е консултирла Вистата - ебати антирекламата.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Scrum Master Курс - в Софиянови [re: bira_more]  
Авторdanko (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 14:53



dobre :)



Тема Re: Scrum Master Курс - в Софиянови [re: bira_more]  
Авторdanko (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 14:58



каката е и гоогле в часта им със скръм, също и за неин ужас сиеменс, на белгииското министерство на просветата (има награда даже), бачка с чичо боб мартин. за и за неща които нямат много общо точно със агиле, като ДивеполБайКонтракт концепции в писането и тн. доста неща прочетох, а ти се базикай на воля :P



Тема Re: Scrum Master Курс - в Софиянови [re: bira_more]  
АвторTheOne (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 15:21



Ами доста сигурен за по добрите държави като Германия, Австрия, Франция дори и Гърция. Има и 2-3 по-евтини но те не могат да са критерий. Иначе е ясно, че има и неща, които са по-скъпи тук, но ако съпоставим цялостната картинка не случайно сме на около 50% от средните цени за Евросъюза. Това последното не са мои твърдения а на статистики за еврозоната.



Тема Re: Scrum Master Курс - в Софиянови [re: danko]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано10.05.08 15:40



А ми браво. Ама аз не съм тръгнал нито към Google, нито към MS, нито към Белгия.
Това което разбрах е че става въпрос за технология за организация на работния процес. А с организация на работния процес, се занимават работодателите (шефчетата).
Акъл на шеф не се дава. Обикновено е вредно за даващия. Освен в редките случаи когато шефа пита, а твоето мнение съвпада с неговото.
Та - на болшинството от тук присъстващите - курса не може да свърши никаква работа.
Все пак ползата от дискусията е, че поне разбра, защо е по добре да се пише грамотно



Bеer? Mоre?



Тема Re: Scrum Master Курс - в Софиянови [re: TheOne]  
Автор expeler (TL)
Публикувано10.05.08 17:20



Епа тва по къф начин е изчислено събрани средните цени на всичди държави и разделени после? Питам защото ако събереш средните цени на стоките в Люксембург и Германия и полученото разделиш на две, вярвам, че ще е много далече от цените в Германия. И това че сме на 50% от средните цени в Европа не означава, че във Австрия не са на 40% от средните цени в Европа. Едва ли е така но ...

А във Гърция горивото е с 10 до 20 стинки по-евтино бтв.



Тема Re: Scrum Master Курс - в Софиянови [re: bira_more]  
Авторdanko (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 17:21



Не си разбрал много :)
Това е просто, бе - Технология, която се изисква от служителите ти, и към фирмата ти да се прилага, ако ще искаш да работиш по определни проекти с други фирми или поръчител ти го изисква. И от фирмата; И от служителите и, които ще работят по проекта. Не е само за "шеФчетата". Все едно да ти искат определен фреймуърк или да е писано точно на джава, същият ранг/тип изискване. А ти дали искаш или не, касае просто дали можеш да им отговориш на изискването.

а за писането... така ме мъчиш сега с тая кирилица, че надявам се много да те радвам :) в момента. а какво се получава, като правопис не ми дреме много, дали ми смяташ написаното за сериозно или не, достатъчно ми е желанието да не те дразня с ЛАБ..



Тема Re: Scrum Master Курс - в Софиянови [re: expeler]  
АвторTheOne (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 17:28



Ами събрани цените на 200+ стоки и генериран индекс, после на базата на всички страни се гледа средното равнище... ние сме най-евтините. Гърция една от най-скъпите, не и най-добре платена де...


Иначе няколко от новите членки на ЕУ бяха на около 58-75%, но повечето западни страни бяха в диапазона 95-120%.

За Гърция ...айде няма нужда, не е точно така Преди година бе 1-2 стотинки +/-. Сега е малко по-скъп бензина от при нас.... бензин 1.15-1.35 Евро, нафта 1.25-1.40 евро, това в зависимост от бензиностанцията и района и вида на бензина/нафтата...Данни от празниците сега.

Така че мисля, че няма много от какво да се оплакваме и то ИТ бранша. Виж хората с по 300-500 лв заплати не им е леко с тези цени.



Тема Re: Scrum Master Курс - в Софиянови [re: TheOne]  
Автор expeler (TL)
Публикувано10.05.08 17:44



Да по-евтин е, пак съм бил с банани в ушите, колегата като разправяше.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.