Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:59 02.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Нова кола на лизингнови  
АвторMoщният aлropитъм (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 16:53



Здрасти,

Интересно ми е според вас, какъв процент от доходите си бихте давали за лизингова вноска на нов автомобил, за срок от примерно 3 години.

В смисък какъв процент е разумен, кое е изхвърляне, кое е нормално...

Мерси!



Тема Re: Нова кола на лизингнови [re: Moщният aлropитъм]  
АвторTheOne (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 17:08



Аз лично не бих дал над 20% от месечния си доход за кола. Не ме блазни идеята да ставам роб на една кола.



Тема Re: Нова кола на лизингнови [re: Moщният aлropитъм]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 17:09



Какво значение има процента? Смяташ си задължителните разходи (ток, вода, храна, наем), оставяш си някакъв буфер, в случай че изникне нещо спешно и остатъка го даваш за изгъзици (в случая, лизингови вноски).
А и независимо какво решиш, някои лизингови компании си имат максимум на месечната вноска, който могат да ти разрешат (примерно 30% от легалния ти месечен доход).



Тема Re: Нова кола на лизингнови [re: Moщният aлropитъм]  
АвторDDD (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 17:35



Здравей,
Въпросът ти е със строго индивидуален отговор за всеки. Зависи какви са ти плановете следващите 3 години. Ако всичко ти е уредено - жена, деца, апартамент и искаш като бял човек да си позволиш нова кола - направи го ако ти остават свободни пари. Ако очакваш нещо повече да ти се случи - посмисли добре - 3 години заробване за някяква кола си е бая тежко. При условие че щом излезне от магазина и и пада цената веднага - ако струва 40 000 лв, след 3-4 години ще е не повече от 22 000 примерно. Но пък ще си имаш твоя кола която ще е нова и поддържана. Има си и предимства. Можеш да си купиш на 3-4 години кола за 20 000 - която ще ти върши същата работа и няма да те заробва толкова. Прецени - но колата е разход и то голям - новата особено. Каква ти е точно нуждата от такава? Да не говорим за трафика, разправиите по улиците, застраховки, поддръжка - много пари са извън вноската ти за лизинг. От друга страна веднъж се живее и човек иска да му е добре. Сам за себе си реши как ще се чувстваш най-добре и вземай решението.
Късмет с избора!



Тема Re: Нова кола на лизингнови [re: DDD]  
АвторMoюният aлropитъм (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 17:44



Мене друго ми е интересно, примерно, ако изкочиш с кола за 40К примерно както ти викаш, дори и да си я разрсрочил години напред и да си направил вноската поносима за човек със средни доходи, докато твоите колеги са с бракми, как би се приело това сред колегите.

Да не би да стане пример за клюки, завист, етц.



Тема Re: Нова кола на лизингнови [re: Moщният aлropитъм]  
Автор BobyB (минаващ)
Публикувано04.03.08 17:45



Един разправяше че немците имали правило - колата, която мога да си позволя е в размер на 6-месечния ми брутен, или 9-месечен чист доход. Изглежда ми добро правило





Тема Re: Нова кола на лизингнови [re: Moщният aлropитъм]  
АвторBlGBUGEX (Нерегистриран)
Публикувано04.03.08 17:48



200 леа.



Тема Re: Нова кола на лизинг [re: BobyB]  
Автор Viper X (just a snake...)
Публикувано04.03.08 18:01



хм, по това правило би трябвало да карам доста доста скъпа кола, пък нещо все става и почти целия този доход си отива по направления изхарчен.. та не е универсално това правило май

-------------



Тема Re: Нова кола на лизингнови [re: BobyB]  
Автор Colombino (работен)
Публикувано04.03.08 19:08



Според мен в такова правило трява да се включва величината 'среден месечен разход'.
Т.е. ако си пинтия и ти хартисват много пари може да си позволиш по-скъпа кола, а ако всяка вечер си на кръчма и не обядваш за по-малко от 10 кинта - не.
Аз категорично не мога да си позволя толкова скъпа кола.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Нова кола на лизингнови [re: Moщният aлropитъм]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано04.03.08 19:47



0%.
Предпочитам да си купя я купя кеш.
Имаше един пич - та той караше трабантче, и вика - убу - има разни пичове, вземат си супер кола на изплащане, а след това нямат кинти за бензин - по добре трабантче, и да имаш кинти за гориво, от колкото мерцедес и да бачкаш само за изплащането му.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.