Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:41 29.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ще почивате ли  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 11:23



Ще почивате ли на 3ти Март във вашите фирми? Нали е почивен ден или за ИТ фирмите не е?



Тема Re: ще почивате линови [re: .]  
АвторДeв (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 11:28



То днеска си е почивен ден - на американските президенти.

Вече който е тъп да работи за българска фирма, да си почива по българските празници и да живее с български пари.



Тема Re: ще почивате линови [re: .]  
Автор Tweeg ()
Публикувано18.02.08 12:17



3-ти Март си е официален празник. Надали някоя фирма ще работи - просто трабва да плати двойно.
Виж за 2-ри и 5-ти Май, дето са обявени за неработни тази година с решение на МС и ще се отработват съботите, мисля че повечето фирми ще ги работят.



Тема Re: ще почивате линови [re: Tweeg]  
АвторPжeвckи (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 12:49



3-ти март не е официален, а е национален празник.
И аз ако съм на мястото на некой работещ у каквато и да е фирма, която обаче е тук, в България, ще му кажа на тъпия американски шеф, да оди той да бачка на 4-ти юли!



Тема е нъл го смениха ве?нови [re: Pжeвckи]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано18.02.08 13:51



вече е някой си септември, не помня кой.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: ще почивате линови [re: Pжeвckи]  
Автор Tweeg ()
Публикувано18.02.08 14:00



Да ти кажа така и не успях да намеря къде се казва, че 3-ти Март е национален празник.

Иначе за официалните:





Тема Re: ще почивате линови [re: Tweeg]  
АвторPжeвckи (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 15:54



Ми аз пък намерих на доста места, ама баш в страницата на НС предполагам, че го няма, за да не се дразнят чувствата на мандатоносителя.

То това, че е един празник е официален, не означава, че не може да е национален.

Инак 3-ти март е решено да бъде такъв, от последното ВНС през 1990г. От тогава до сега ВНС не е имало, тъй, че предполагам, че решението още е в сила.



Тема Re: ще почивате линови [re: Pжeвckи]  
АвторPжeвckи (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 16:01



Ей тук примерно обаче са забравили да го затрият:





Тема Re: ще почивате линови [re: Pжeвckи]  
АвторPжeвckи (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 16:06



А понеже мандатоносителите явно трудно се оправят с други езици освен майчиния си, е те тук, демек на същото място дето и ти си дал, ама на по друг език:



са забравили да го изтъркат пустото му national от текста:
"3 March – National Holiday /Bulgaria’s Liberation from the Ottoman bondage/"



Тема Re: ще почивате линови [re: Pжeвckи]  
Автор Tweeg ()
Публикувано18.02.08 16:22



За мен кой е националният празник на България трябва да го пише в Конституцията - така както са упоментати знамето, гербът, столицата и т.н., ама явно заради текущите мандатоносители не са го сложили.

Инак официалните празници ги има в Трудовия кодекс. То и там си пише че 3-ти Март е национален празник, ама все ми се струва, че не може Трудовия кодекс да определя националния празник. Би трябвало някой друг закон или решение да го определя, а Трудовия кодекс само да го цитира. То иначе ще стане все едно гербът да го опишем с Закона за биологичното разнообразие.

Интересно ще е ако можеш да изнамериш решението на ВНС, защото то все пак си е някакъв вид документ приет от пармалента, а не написано нещо на някой сайт.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.