Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:42 13.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Защо Сирма се осра (бизнес анализ)нови [re: 435]  
Автор Beceляk У (непознат )
Публикувано06.02.08 19:18



Не искам да се заяждам, но как ще накараш 10К души да цъкат едновременно, за да провериш че нещото което си написал за кеф, наистина издържа това натоварване. На мен ми се струва, че много малко сайтове в България са изпитвали такова нещо.

На мен също така ми стана интересно как точно Сирма са проверили, че сайта им издържа 3 500 едновременни записвания. Защото в неделя вечер точно това обявиха по новините, че системата е тествана и няма начин да се счупи.



Тема Re: Защо Сирма се осра (бизнес анализ)нови [re: Beceляk У]  
Автор435 (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 19:20



ти така ли си правил тестовете си?
пускаш обява и чакаш 10 000 души да цъкат ? Някога да си ползват софтуер аз това?



Тема Re: Защо Сирма се осра (бизнес анализ)нови [re: Beceляk У]  
Авторwiz (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 19:21



ми има софтуер с които може да се симулират 10К души да цъкат едновременно



Тема Re: Защо Сирма се осра (бизнес анализ)нови [re: Beceляk У]  
АвторПeнчo Kyбaдинckи - Джyниъp (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 19:24



Тука се изложи малко. Има много туулове за това, може и за няколко дена да се направи специализиран скрипт да го прави това + по къстъм неща като логване, заявки, прочие.

По-скоро ще е по-трудно ако има специална защита срещу атаки / флъъдване да се тества, но и за това си има начини.

За всички си има начини.

Аз за половин милион вих им го направил със 100К разходи да поеме и 100,000 наведнъж.

Но Сирма са голяма фирма, много хора трябва да лочат от пая, много пари трябва да отидат за подкупите и накрая не остават за да успеят да намерят някой да го свърши добре.



Тема Re: Защо Сирма се осра (бизнес анализ)нови [re: BobyB]  
Автор435 (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 19:25



Нефункционалните характеристики(като примерно това да може да издържа на ХХ натоварване) са част от почти всяко задание.
Като се правиш на умен демонстрирайки пълното си неразбиране на ситуацията (вероятно си уеб-дизайнер) не правиш услуга на никого, само трол-ваш.



Тема Re: Защо Сирма се осра (бизнес анализ)нови [re: wiz]  
Автор BobyB (минаващ)
Публикувано06.02.08 19:32



Виж сега, след като се обърне колата пътища много...
Това с наемането на техника и bandwidth върши работа ако една частна фирма го прави за себе си. Не виждам кой в една община ще го организира и ще поеме отговорността за това. А това е техен проблем - те са платили на фирмата само за разработка, без такива екстри.
Аз лично по-скоро бих мислил за някакво опростяване - примерно трупане на записи на децата в някакъв лог, който периодично да се вкарва в базата данни. Като на юзъра му се казва ок е, но провери след малко да видиш или нещо от сорта. Или може би други трикове, не познавам точно ситуацията.
Обяснения в стил - разглезени, наши, връзкари и прочие от човек, който не познава спецификата на търговските отношения и си мисли че нещата могат лесно да се прикачат с етикети както си четеш хелпа, няма как да приема сериозно

. В това отношение не коментирам нищо, защото не знам нито колко са "режийните", какво им е струвало и прочие. А и не е по моята част, аз съм прост програмист
Казвам само че самата концепция за записване на хората е абсурдна и води до всичко това. А иначе че техническо решение за не много пари лесно се намира, ако е ясно предварително какво се случва, съм сигурен. Но още по-сигурен съм че пак ще има недоволни хора, сигурни че специално са били забавени при обработката не техния запис за да се вредят "наши хора".



Тема Re: Защо Сирма се осра (бизнес анализ)нови [re: 435]  
Автор Beceляk У (непознат )
Публикувано06.02.08 19:34



Естествено че има софтуер и естествено че няма друг начин да се тества. Но дали са го направили щото резултата го видяхме.



Тема Re: Защо Сирма се осра (бизнес анализ)нови [re: Beceляk У]  
Автор435 (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 19:38



е и според мен не,остановил съм че за "пропер" стрес тестинг трябват 1-2ма човека да бичат 2 седмици поне,рядко някоя фирма дава толкова ресурси за това, повечето пускат 1 тест да "наместят" ресултата, и това е



Тема Re: Защо Сирма се осра (бизнес анализ)нови [re: commercial]  
АвторПeнчo Kyбaдинckи - Джyниъp (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 19:41



@commercial - е това вече влиза в зоната на световната конспирация според мене. Не вярвам да е така.

Не вярвам Сирма да са го издънили нарочно, не вярвам пък и чак толкова да няма някой кадърен там. По-скоро са го подценили проекта (опа, половин милионче, 10% за този, 10% за този, малко за Лотуса, тука на този) и са оставили да го правят не-особено опитни хора (това доказват елементарни грешки като липсата не тестване, неграмотния английски по формите, имплементацията на кача, етц).

Чак след като се е преобърнала колата, дето вика БобиБ, тогава са разбрали, че това не е просто поредния им държавен проект, ами публична изява, която реално засяга хора (и за разлика от другите им държавни/корпоратвини проекти дето никой не ги е чувал трябва да работи) и ще стане медийна издънка.

Те са играчи по принцип и ще внимават следващия път или да не взима такива публични/медийни поръчки, или поне границата им на печалба да не е 90%, ами, айде, 50%, ама поне да е свършена работата горе доле.



Тема Re: Защо Сирма се осра (бизнес анализ)нови [re: Beceляk У]  
Автор Beceляk У (непознат )
Публикувано06.02.08 19:43



Задачата тук беше именно тестването. Тези 5 формички се правят за 2 дена от един човек. Обаче за тия 200 бона дето им е договора за девелопмънт трудното беше да си нагласят сървъра и да си изтестват добре нещата. Ресурс за това са имали доволно много.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.