Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:08 04.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Каква кола карате?нови [re: BobyB]  
АвторПeнчo Kyбaдинckи - Джyниъp (Нерегистриран)
Публикувано15.01.08 00:58



Нов Авенсис за 29К няма според каталозите на ТМ Ауто. Реално, Авенсис с двигател по-малко от 2.0 ВВТИ или 2.0/2.2 Д4Д няма смисъл да се взима. Возил съм се в нов Авенсис с 2.0 Дизел и беше леко тромав и неприятен за каране.



Тема Re: Каква кола карате?нови [re: Pekoнcтpykтop]  
АвторПeнчo Kyбaдинckи - Джyниъp (Нерегистриран)
Публикувано15.01.08 01:08



Аз лично ако имам 15К за кола не бих си взел на старо за нищо на света каквото и да е. Бих си взел Сийд или и30 или примерно Корола на изплащане за 3-4 години и бих преглътнал разликата в цената със раздрънканите Аудита, надявайки се от спестени пари, време и нерви по сервизите да изляза наравно и дори да спечеля накрая с по висока остатъчна стойност.

Верно, пичките по малко ще се ебат с мене, но реално който разбира от коли би ме ебавал с 12-13 годишните аудита куатро доста сериозно.



Тема Re: Каква кола карате?нови [re: Пeнчo Kyбaдинckи - Д]  
АвторAyди (Нерегистриран)
Публикувано15.01.08 08:16



Мога ли да те питам каква кола караш?

Защото си наистина много заблуден да си мислиш че в едно 10 годишно БМВ(И то 5-та серия!!!!)/Ауди нещо дрънка:)

Честно, искам да знам каква кола караш.

Аз съм карал доста от всички коли които се коментират тук и имам база, на която правя тези коментари. А не да съм чул само оттук и оттам.



Тема Малко по-друг поглед :)нови [re: 3лo Koпeлe]  
Автор portal (ентусиаст)
Публикувано15.01.08 09:40



Кола на старо се купува със сърце :) Верно като разпиташ чисто статистически кои са най издражливите кошници да сбъркаш е по-млако вероятно... но това си е кола на старо и най големия майстор да закараш примерно пак може нещо да обади след две седмици...
Парите, които си приготвил стигат за ... чудесна кола на старо :)

П.С. Без да натрапвам мнение - бях тръгнал да си купувам една кола пък накрая купих друга - просот като я видях разбрах че тя е за мен беше Пасат 3ти номер с билд ин газов инжекцион :) Така че не знам дали си го правил, но иди разгледай на живо, вече доста мнения поснаъбра :) акто я видиш ще я познаеш :)



Тема Re: Каква кола карате?нови [re: Ayди]  
АвторПeнчo Kyбaдинckи - Джyниъp (Нерегистриран)
Публикувано15.01.08 09:49



Карам стария Авенсис бензин, нещо подобно на това тука примерно:

http://i.mobile.bg/

Карам го от 3 години и общо взето съм доволен, разбира се тук там проблеми като смяна на съединител и прочие. Мисля да го сменям живот здраве с нещо ново от средния клас, хеджбек... Аурис. може би Сийд, че са добри цените.

Разбира се, че съм се возил в БМВ-та, Мерцедеси и Ауди-та на по 10 години и повечето бяха раздрънкани а и като чух за разходите за елементарни неща мисля да пропусна. Не че на новите коли са в пъти по-евтини частите разбира се, но идеята е че уж не се развалят. Имам познати с нови коли (всякакви марки, дори Дачия) и като цяло са много доволни и почти не влизат в бокса.

Плюс това, не намирам че чисто инженерно дизелов двигател от 2-3 поколения преди ЦРДИ на Хюндай примерно може да се сравнява с новите... тракането, разхода, мощността, етц. Също интериора и като цяло изработката не ме кефи (вярно, с по-скъпи и солидни материали е от пластмасите в новите коли, но след 10-12 години общо взето не остава много дори и от тях).



Тема Re: Малко по-друг поглед :)нови [re: portal]  
АвторCodeWarrior (Нерегистриран)
Публикувано15.01.08 10:13



Бай портале напълно съм съгласен и аз така направих. Уж търси хонда кибик, пък си взех мазда 323ф. Просто като я видях и тя като ме видя разбрахме, че сме един за друг и се взехме. А колата е страхотна просто.



Тема Re: Малко по-друг поглед :)нови [re: CodeWarrior]  
АвторПeнчo Kyбaдинckи - Джyниъp (Нерегистриран)
Публикувано15.01.08 10:58



Аз лично съм за японски коли. Напоследък корейците (Шевролет, Киа, Хюндай) имат доста добри оферти също. Примерно ако си дръпнеш ДДС-то за Каптива бензин може да ти дойде около 35 бона, което не е никак лошо, защото колата не е хич лоша. Хюндай имат много добри двигатели от новото си поколение (CVVT-i / CRD-i), които се ползват и от Киите и са солидни дори след 500,000км. Неслучайно почти всички нови бакшиши са Киа или Хюндай. Много здрави и солидни коли на много добра цена.

Иначе ако имаш повечко пари, Мазда 2/3/6 от новото поколение е убиец. Мазда 6 е номер 1 от 2-3 години в Авто-Билд (германско списание) по качество (1-2 малки повреди на 100,000 км).

Мерцесите според мене залязоха много сериозно напоследък и цена качество обикновено са последните. Новите БМВ-та и Ауди-та (особено с последното поколения дизели) са супер, но ценита не си заслужават (а пък и Мерцедес/Ауди/БМВ не е кола за програмист в БГ според мене - социален статус става дума)



Тема Re: Каква кола карате?нови [re: Пeнчo Kyбaдинckи - Д]  
Автор sigkill (непознат )
Публикувано15.01.08 23:37



Със сигурност не си влизал в споменатите немски марки, иначе нямаше да приказваш глупости. А до поддръжката - по-евтини са от повечето японски марки. Така че марш с мизерните шкоди, сиидове и не знам кво си, дето кат влезеш и навсякъде скърцат некви мизерни пластмаси по таблото. Или нова кола за поне 40К (мазда6, хонда акорд, в краен случай тойота авенсис) или немска за 10на К (от бмв520i по-добро няма да намериш за тези пари).



Тема Re: Каква кола карате?нови [re: sigkill]  
АвторAudi (Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 09:42



И аз това му казвам,

ама тои ей така си хванал за тия Кии, Логани, и други подобни пръчки - дето вътре като вляза и е пълно с недъгави пластмаси. Да не говорим че те вкарват технологично неща дето в БМВ, Мерцедес и Ауди се вкарват 10+ години по-рано.
Обзалагам се и че изброените алтернативки до 25-30к със сигурност имат и по-малко екстри от моето 10 годишно Ауди - "кошница".

Наистина разликата в лекотата на управлението е огромна в полза на немските "кошници" от висок клас дето са на по 10 години.
Просто трябва да си психично болен или изобщо да не си карал БМВ 5-ца 1997 година за да говори човек така!



Тема Re: Каква кола карате?нови [re: Audi]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано16.01.08 09:44



Както казах - неспасяем случай.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.