Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:26 01.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Нов стимул да работиш здравонови [re: 3лo Koпeлe]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано17.12.07 15:24



'Баси.. В България всичко е наопаки. Сезонни увеличения, драпане да живееш в смрадливия център...
Аз лично бих си купил земя... в Нови Искър например... и бих си построил къща. Ама както казва баба ми: "Всеки си има вкус - казал заека и се облизал по опашката."



General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!

Тема Re: Нов стимул да работиш здравонови [re: headhunter]  
Автор BobyB (новак)
Публикувано17.12.07 15:38



Е и аз така направих, но сега е съмнително дали бих могъл. Тия 80 000 евро ще фръкнат още за парцела а после... Малко хора имат идея какви разправии и много, много пари е един строеж.



Тема Re: Нов стимул да работиш здравонови [re: BobyB]  
АвторПeнчo Kyбaдинckи - Джyниъp (Нерегистриран)
Публикувано17.12.07 15:46



Боби, рисърчвал ли си американските къщищки? Далавера ли са? Не теория се вдигат за 5-6 месеца и на добра цена, но на практика не знам колко са стабилни/масивни/здрави, каква изолация имат, етц.



Тема Re: Нов стимул да работиш здравонови [re: Пeнчo Kyбaдинckи - Д]  
Автор BobyB (новак)
Публикувано17.12.07 16:27



За мен не струват. Живял съм в такава няколко месеца в Щатите - не могат да се сравнят с истинска. Правят ги защото са по-евтиното решение в страна със скъпа работна ръка. То и при нас поскъпва сериозно но все още са сравними като цена с масивното строителство. Що се отнася до здравина, изолация и т.н., желязното правило в наши условия е - проверявай сам всичко и си набавяй лично или чрез доверен човек материалите и майсторите. Иначе като ти плеснат 5 см от най-евтината вата в панела на сглобяемата, тя ще е по-зле като изолация дори и от обикновена стена от тухла четворка без изолация. Освен това нашите изпълнители на сглобяеми къщи са зле, доволен човек още не съм срещнал. На картинка изглежда добре, но реалността е доста по-различна.
Чети тук:



Ако изобщо ще се захващаш със строителство се подготви много внимателно и си намери доверен човек който разбира нещата и може да контролира постоянно строежа. Подводните камъни са много.



Тема Re: Нов стимул да работиш здравонови [re: BobyB]  
АвторПeнчo Kyбaдинckи - Джyниъp (Нерегистриран)
Публикувано17.12.07 16:31



О не, аз много съм мислил по въпроса и макар че разбира се е супер и много по-добре да си построиш нещо на около 5-10 км от София, не бих се занимавал. Рисърчвах преди време и действително не съм сигурен, че съм толкова сериозен и отговорен човек, че да поема такова нещо.

Още тогава реших, че искам нещо готово и направено, на поне 2-3 години след Акт 16, понеже като гледам колегите с какви работи се борят, направо ме заболява главата. Слава богу имах късмет в правилното време (когато още не бяха безумни цените) и го отметнах това задължение.... сега имам повече време за себе си.



Тема Re: Нов стимул да работиш здравонови [re: Пeнчo Kyбaдинckи - Д]  
Автор BobyB (новак)
Публикувано17.12.07 16:43



Добро решение. Заслужава си, само ако си много силно мотивиран. На мен ми е и хоби и ми доставя страхотно удоволствие създаването на собствен дом. Ако не беше така не бих издържал. При това не съм сам, имам и съдружник, така да се каже... Определено не е за всеки.



Тема Re: Нов стимул да работиш здравонови [re: BobyB]  
АвторПeнчo Kyбaдинckи - Джyниъp (Нерегистриран)
Публикувано18.12.07 04:12



От колко време го правиш и кога ще стане? И колко скъпо ти излиза (не се ангажирай с конкретни суми, само ако можеш да споделиш дали излиза по-скъпо / по-евтино от еквивалентен по квадратура апартамент в не-лош квартал)?



Тема Re: Нов стимул да работиш здравонови [re: 3лo Koпeлe]  
АвторXXX (Нерегистриран)
Публикувано18.12.07 06:36



А честито! Сега вече София-сити е с един човек по-голямо което означава че си намалил процента циганско население живеещо в града от 37.73265% на 37.73262%
Колко го взе ако не е тайна?





Тема Re: Нов стимул да работиш здравонови [re: 3лo Koпeлe]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано18.12.07 10:14



Пак ще си си анонимник. Директорите не живеят в центъра.



Тема Re: Нов стимул да работиш здравонови [re: Пeнчo Kyбaдинckи - Д]  
Автор BobyB (новак)
Публикувано18.12.07 11:08



Парцела купихме през 2004, тогава за 10Е на квадрат, сега вървят към 100 обаче. 1200 кв. м. е мястото. Близо 3 години се занимавахме с разни неща - ограда, сонда, ток, промяна в регулацията, проекти изкарване на разрешение на строеж. Самия строеж започнхме на 1 март тази година, грубия строеж излезе около 110Е на квадрат за малко по-малко от 600 кв. м. РЗП, от които около 400 чиста жилищна площ. За по-малка къща ще е по-скъпо на квадрат, а и цените се вдигат постояно, майсторите също искат все повече, не само програмистите

, но мисля че 170-180Е на квадрат е реалистична цел, ако знаеш какво правиш разбира се. На практика грубия строеж беше готов началото на лятото, дори успяхме да измажем отвътре. Ако имах примерно още 150 000 лв. накуп, още тази есен щях да се нанеса . Сега се занимавам с разни бумаги за ипотекиране и напролет продължаваме.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.