Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:09 13.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Шах сайт  
Авторшax (Нерегистриран)
Публикувано05.12.07 11:49



Искам да попитам, колко би струвало разработката на качествен сайт за онлайн игра на шах със всички екстри: статистика и съхранение на изиграните партии, дебюти, рейтинг,и всякакви други екстри както и възможност от едно ИП да може да се регистрира само един никнейм и т.н...



Тема Re: Шах сайтнови [re: шax]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано05.12.07 12:07



20000-30000K евро.



Тема Re: Шах сайтнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Erian (вход)
Публикувано05.12.07 12:27



Може и по-малко .. Трябва да се види точно заданието, но си мисля, че ще влезе в два до три човекомесеца дизайн/имплементация/QA, което според фирмата ще е различна цена - не всички взимат 10000 евро на човекомесец, може да стане и за 10000 евро общо.

Можеш да намериш и гладен студент да ти го направи за 1000 лв, дори може да се окаже успешно подобно начинание - зависи от студента :)
Ако не е през фирма, а си намериш добър freelancer - може да ти го направи като хората и за по-малко, понеже ще си сложи само личната печалба.

Във всеки случай под 10-15000 лв оферта от фирма ще е силно подозрителна.


надолу..


Тема Re: Шах сайтнови [re: Erian]  
Авторd (Нерегистриран)
Публикувано05.12.07 12:37



Силно подозрителните индиици за 100 €



Тема Re: Шах сайтнови [re: шax]  
Авторфpийлaнcep (Нерегистриран)
Публикувано05.12.07 13:03



Това е 1-2 месеца работа и може да се направи и за 4-5к $ от професионалист-фрилансер. Дай заявка в elance.com. Но ако искаш и постоянна поддръжка и актуализация може да се обърнеш към фирма и ще ти излезе бая солено. Има и вариант да ти го направи фрилансер и пак да има всички екстри, а за поддръжката да си назначиш някой студент.Това според мен е най-евтиния вариант. Успех!



Тема Как не!нови [re: фpийлaнcep]  
АвторOm (Нерегистриран)
Публикувано05.12.07 13:31



1 - 2 месеца от сам човек, ама друг път!
Казвам го, щото ми се наложи да правя нещо подобно, хем без всички екстри и ми глътна 3 месеца, че и нагоре! То само за дизайна да се разберете и преговорите ще ти отнемат маса време.
Плус това за 2 месеца за 4К $ ще е грубо изпълнение при всички случаи. Това са нищо пари - 10-тина долара на час, никой уважаващ себе си програмист не би се навил за толкова.



Тема Re: Как не!нови [re: Om]  
Авторфpийлaнcep (Нерегистриран)
Публикувано05.12.07 13:36



Има индийци и пакистанци, които ще се навият, повярвай ми. Просто стандарта им го позволява. И не съм казал сам човек.

Те обикновено работят на екипи. И също е хубаво да се избират изпълнители с висок рейтинг и поне 20 добре направени сайта. Иначе аматьори колкото щеш.



Тема Re: Шах сайтнови [re: Erian]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано05.12.07 14:36



Това е проект за поне 6 месеца и за поне 2-ма човека. Мисля, че цената е повече от добра.



Тема Re: Шах сайтнови [re: шax]  
Автор expeler (TL)
Публикувано05.12.07 14:47



Заинтересувай се колко би ти струвало да седнеш да напишеш user requirements. Според тях да решиш, коя от съществуващите web technologies ти е най-удобна за ползване. После да направиш project plan. Да го дадеш на няколко различни разработчика да кажат estimations, за всяка точка от плана. И според това колко взимат на час да разбереш чрез кого, колко ще струва.



Тема Re: Как не!нови [re: фpийлaнcep]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано05.12.07 16:19



Има индийци които ще се навият да направят и Yahoo clone за $100. Това не значи че ще го направят. Не знам що си мислиш че като виждаш 2 реда изисквания това значи 2 месеца работа. За да стигнеш нивото на сайт като chessclub.com, примерно, може да ти трбват и години. Дори и ако имаш цял екип на разположение. Има толкова много детайли в направата на един "шах сайт", че ти е бедна фантазията.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.