Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:20 28.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Относно кандидатстването след 12-ти класнови  
АвторBлaдимиp (Нерегистриран)
Публикувано01.12.07 15:34



Здравейте. 12-ти клас съм, занимавам се с програмиране. Изправен съм пред дилема и моля за мнения по въпроса.
А именно... дали да вляза във ВУЗ ( ФМИ например ) веднага след като завърша 12-ти клас. Родителите ми са бедни, нямаме пари... мисля да започна работа като програмист след като завърша тази година. Но не знам дали ще мога да съчетавам с едно евентуално обучение във ВУЗ, дори не знам дали ще ме приемат. Според вас фатално ли ще бъде ако не вляза тази година ? Ще си съсипя ли кариерата един вид ? Има ли плюсове, какви са минусите ?
Моля ви помогнете ми, разчитам на вашите мнения като хора студенти или завършили, които са минали през това и се занимават с разработка на софтуер.
Благодаря ви предварително.



Тема Re: Относно кандидатстването след 12-ти класнови [re: Bлaдимиp]  
АвторStudent (Нерегистриран)
Публикувано01.12.07 15:59



Ако искаш да учиш и да работиш като програмист едновременно трябва да си много много печен. Един на 1000 го може този номер и се задържа на сцената. Иначе с некадърници е пълно. Ако се имаш за много печен може да си опиташ късмета.





Тема Re: Относно кандидатстването след 12-ти класнови [re: Bлaдимиp]  
АвторПoчти Бeзoбидeн (Нерегистриран)
Публикувано01.12.07 16:08



Какво точно означава "занимавам се с програмиране" ?



Тема Re: Относно кандидатстването след 12-ти класнови [re: Пoчти Бeзoбидeн]  
АвторBлaдимиp (Нерегистриран)
Публикувано01.12.07 16:19



>Какво точно означава "занимавам се с програмиране" ?
Здравей. Занимавам се с Java и имам сериозно желание да работя това в бъдеще. Вмомента карам курс по програмиране.



Тема Re: Относно кандидатстването след 12-ти класнови [re: Bлaдимиp]  
АвторStudent (Нерегистриран)
Публикувано01.12.07 16:37



Щом е Java да знаеш да искаш начална заплата над 1к. В България джаварите са най-добре платените кодери. В САП недей ходи. Там искат завършили висшисти.



Тема Re: Относно кандидатстването след 12-ти класнови [re: Bлaдимиp]  
Автор Пaньo Дoнeв (магьосник)
Публикувано01.12.07 17:50



Ооооо, ще се разплача. нямали били пари, били бедни. Уаааааяаа!! Уааааааа!

Ами като нямате пари иди прави свирки на тираджиите на околовръстното и ще имаш пари.

Аман от педалчета, които са чули, че програмистите взимали "многу пари" и де що има идиотче е тръгнало да програмира вече. Ей това Наков и компания се оказаха голяма напаст.



Тема Re: Относно кандидатстването след 12-ти класнови [re: Пaньo Дoнeв]  
АвторBлaдимиp (Нерегистриран)
Публикувано01.12.07 18:26



Паньо Донев, защо ме обиждаш ? Просто исках съвет, нямам нищо общо с Наков. Освен това вероятно времето от което искам да програмирам е повече от съзнателния ти живот. Все пак някои тук имаме бъдеще.
Благодаря на всички останали за отговорите, ще се радвам на още мнения. :) Основно ме интересуват плюсовете и минусите на забавянето с една година що се отнася до кандидатстването.



Тема Re: Относно кандидатстването след 12-ти класнови [re: Bлaдимиp]  
Авторфъk (Нерегистриран)
Публикувано01.12.07 18:52



Какво точно смяташ че ще постигнеш за тази една година за да ти бъде по-лесно след това? Аз не виждам връзка между 2те. Ако питаш обаче кога е най-подходящо да започнеш работа то според мен е след 2ри курс. Аз лично започнах в първи сега се радвам че съм го направил, но ми беше наистина трудно.



Тема Re: Относно кандидатстването след 12-ти класнови [re: Bлaдимиp]  
АвторRnB (Нерегистриран)
Публикувано01.12.07 19:16



Ами, може да е(по-точно ще е трудно), но не и невъзможно



Лично аз, почнах работа края на втори курс, СУ(по-точно ФМИ) успях да си съчетая работата с ученето, ама не беше лесно, но успях да поддържам успех около 5.50 . Ако си ги постави като приоритет човек ученето + работата(в повечето случай за сметка на съм) е постижимо.

Айде успех



Тема Два отговора.нови [re: Bлaдимиp]  
Автор pyrx (-; свежъ :-)
Публикувано01.12.07 19:26



Вероятно ти се иска да чуеш някой от следните два отговора:

1. А бе, не ти требе висше! Качеството му у нас е ниско, дипломата не се цени, а я колко среднисти-програмисти добре си живеят.

или

2. Лесно е да учиш и да работиш. Само гледаш да не забравиш датите на изпитите. В днешно време кой не се е явил на изпит, той не е изкарал. Може и да не се подготвяш много усърдно за изпита - важното е да не се репчиш на изпитващия.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.