Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:15 05.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Тема Нает сървър или колокейшъннови  
Авторentrepreneur (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 15:10



Здравейте,

имам идеи за сравнително обширен уеб сайт, който (с повече късмет) след време ще иска доста ресурси и добра свързаност с интернет.

Въпроса е в това, че не съм сигурен до колко може да разчитам на коректността на хостинг компаниите.

В лоши сънища виждам как работя по сайта половин година, той добива популярност и хостинг компанията си го присвоява



Е, ли по - добре да се мисли за колокейшън (въпреки че съответно разходите скачат доста - сървър, такса за колокаторите и евентуално за администриране)?

Мислите ли, че някои от големите сайтове в БГ (ор ранга на All.bg, Dir.bg, Mail.bg, Jobs.bg и тн) рискуват да държат приложения при хостинг компании на наети сървъри или си имат лични сървъри сложени на колокейшън?

Благодаря много на всеки отбелязъл се с полезно мнение, а и на тези с не дотам полезните



Тема Re: Нает сървър или колокейшъннови [re: entrepreneur]  
АвторUSA (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 16:19



Търси хостинг в Щатите



Тема Re: Нает сървър или колокейшъннови [re: USA]  
Авторentrepreneur (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 16:49



Може би си прав...

И този вариант премислях, но ако го избера ще е за сметка на бързината на сайта.

От друга страна, като се замисли човек колко главоболия би си спестил май си заслужава, а и сам съм имал възможност да се убедя в коректността на утвърдени хостинг компании в щатите.

Хм....
Ени адър ъпиниънс?





Тема Re: Нает сървър или колокейшън [re: entrepreneur]  
Автор RepeatableRead (transactional)
Публикувано01.11.07 19:16



Как хостинг компания ще ти открадне сайта. Това от къде го измисли и защо говориш на изуст.



Тема Re: Нает сървър или колокейшъннови [re: entrepreneur]  
Автор smoke ()
Публикувано02.11.07 06:28



или си луд, или тъпак или сбор от 2те.
направил del.icio.us номер2 безбожно умния и цял свят само него чака да му краде безценния ресурс!? Безкрайно много шитни излизат всеки ден така че спокойно, никой няма да те забележи поне няколко месеца.

ако е толкова известен сайт по всяка вероятност ще се намерят 1во хора да ти ръгат пари, заради дялово участие, чак после някой ще се заеме да прави подобни глупости на твоята (сорса няма никакво значение ако си заел нишата).



Тема Re: Нает сървър или колокейшъннови [re: entrepreneur]  
Авторheh (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 10:21



ет ти още един вариант - собствена машина, собствена връзка, като за начало може и да ти стига.
какво искаш да кажеш, че ще си присвоят сайта? софтуера ли имаш предвид? ми за тва си има лицензи, законово ще си оправиш нещата. не ми се струва сериозно да ти открадна софтуера или името и т.н. споко.

ето един добър и бърз вариант в европа -



и още нещо - вече почти всички в българия имат голяма външна скорост, така, че няма да им е бавно от чужбина.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.