Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:00 02.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема как става със заплата на програмист?нови  
Авторaбe... (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 14:30



Искам да попитам !софиянците (то важи и за тях де) как се оправят в СФ със заплата на програмист? Говоря за местоживеене - апартаменти ли изплащате, къщи извън града ли строите, под наем ли сте? Смятате ли, че си струва да се тегли кредит в момента и ако да, на какви нива заплати бихте си позволили подобно нещо? Има ли хора, които са теглили и да съжаляват? А доволни има ли? Питам, тъй като в момента хазяйката ми се опитва да ме изгони, защото за това средно двустайно апартаментче в младост 200 euro и се стрували малко (иска 250 лакомията) - та коментираме разни идеи с колеги и съквартирантката ми (разбирай гаджето). Сега знам, че измежду десетте* шефчета в САП ще се извъди някой да каже, че 800-900 лв на месец не са кой знае какво, ама все пак целя по-скоро някаква масовост и средностатистизъм. Та как се оправяте?


*десетте - нямам точно инфо колко са. Интересното е, че и баш сападжии не знаят (чувал съм и за 50+ бройки : > )



Тема Re: как става със заплата на програмист?нови [re: aбe...]  
Автор...... (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 14:54



Ако мислиш да се заседяваш в София, собствен апартамент е по-добре, отколкото цял живот под наем. Ако намериш кредит, на който вноската да е 400-500 лева на месец, дори и апартамента да е 45 квадрата, пак си струва. Но ако мислиш да се жениш и да имаш деца, 45 квадрата хич не те оправят, тоест после ще се налага да продаваш/заменяш този апартамент. За апартаменти по 100 квадрата мисля, че месечна вноска под 700-800 лева едва ли е възможна, а това вече са много пари на месец и много те връзва.



Тема Криво-лявонови [re: aбe...]  
АвторOm (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 15:07



Ама щото са под наем имотите в прованса, та ни покриват софийския наем.
А кредит ме е шубе да тегля. Липсват ми и дисциплина и напоследък - мотивация и не знам в кой момент ще ми "избият чивиите" и ще "хвана гората".
Интересно какво ли мислят колегите, наистина ...



Тема Сядаш и си правиш няколко прости сметкинови [re: aбe...]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано18.07.07 15:10



Първо - колко на месец можеш да отделиш от заплатата си. Важно е да не се свиваш, защото апартамент не се изплаща за няколко месеца и няма да си особено щастлив да наливаш всичко в него. Също така не прави сметка, че ще ти увеличават заплатата, защото този апартамент ще иска ремонт и обзавеждане, а след това ти ще искаш да си вземеш хубава кола, ще вземеш да си направи деца ... казано накратко - колкото и да получаваш ще им видиш сметката.

Второ - проверяваш по банките какви кредити дават, колко максимално можеш да вземеш като кредит и по колко на месец ще губиш под формата на лихви.

Трето - проверяваш какво се продава на пазара.

Крайния резултат е положителен, ако това което можеш да си позволиш с кредита който могат да ти отпуснат ти харесва, би живял в него поне за срока на кредита и лихвите които плащаш са по-малко от сегашния ти наем.

За банките не се безпокой аз изплащам кредит за жилище, взех си и за колата - абе вече сме заприличали на американците. А ако силно закъсаш банката има изгода да не се занимава с продажба, а да те накара ти да го продадаш - при това действие ти хартисваш с вложените усилия, но като пари вероятно ще си жус - все пак цените на жилищата продължават да се вдигат.



Тема Re: как става със заплата на програмист?нови [re: aбe...]  
АвторXapaлaмпиCтoeнчoвCинджиpлиятaO (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 15:25



Всеки що-годе ориентиран знае че в Западна Европа жилището се изплаща с наема за 10 години. Тука сметките показват много над 10. Демек, в момента е по-добре под наем. От финансова гледна точка, пак да кажа ... И че можеш да се изместиш като смениш офиса ;-)

А когато стане като в Западна Европа, може да се даде правилото:
"За жилището давам макс. 1/3 от заплатата, за колата макс. 1/4" (мой познат германец) 8-)



Тема Re: как става със заплата на програмист?нови [re: XapaлaмпиCтoeнчoвCин]  
Автор BobyB (непознат )
Публикувано18.07.07 15:33



Отдавна няма такъв филм никъде - наема да се изплаща за 10 г. Вземи ти се ориентирай малко по-добре. Кой според теб ще живее под наем ако беше такова съотношението.
Иначе правилото е ок.



Тема Re: как става със заплата на програмист?нови [re: BobyB]  
АвторXapaлaмпиCтoeнчoвCинджиpлиятaO (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 15:38



Оставам си на мнението. Ти откъде се обаждаш ?



Тема Re: как става със заплата на програмист?нови [re: XapaлaмпиCтoeнчoвCин]  
АвторMp.T (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 15:39



Сметката ти е леко грешна Харалампи, щото в края на този 10 годишен период в единия случай ще имаш жилище, което ще се оскъпява с 20% на година примерно и ще е твое - разбирай - инвестиция. След като си го изплатил, вече нищо не плащаш.

В другия ще си изхарчил същите пари (малко по-малко) и ще имаш гол в ръката...
После пак ще трябва да плащаш следващия наем.

В момента е добре да се тегли 10-15 годишен за жилище в София. Аз бих си взел нещо, което в момента е поне на Акт 15, защото иначе на зелено реално означава 3-4 години преди да се нанесеш.



Тема Re: как става със заплата на програмист?нови [re: BobyB]  
АвторXapaлaмпиCтoeнчoвCинджиpлиятaO (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 15:42



BTW наскоро в downtown Ню Йорк са съборили жилищна сграда, за да построят мол на мястото. Кой живеел там ? Средна класа под наем. Ето кой живее под наем ...



Тема Re: как става със заплата на програмист?нови [re: Mp.T]  
АвторXapaлaмпиCтoeнчoвCинджиpлиятaO (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 15:51



Добре, добре 8-)
Само дето не съм сигурен че с това което един среден програмист може да отделя можеш да купиш нещо дето ще му расте цената с 20 % на година.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.