Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:10 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Кога се плаща ?нови  
Авторprogrammer (Нерегистриран)
Публикувано28.06.07 20:50



Здравейте колеги :)
Понеже взе да ми писва от моя шеф - "месар в софтуерния бизнес"
та да ви питам кога се плаща при вас ?
Понеже the software не е продукция като киселото мляко или каймата например, та нужно ли е да тарпя парите да ми ги дават "месари" с почти месец назад ?
Например парите за Януари да взимам в началото на Февруари.
Вие тарпите ли такова нещо ?



Тема Re: Кога се плаща ? [re: programmer]  
АвторMaйcтop (Нерегистриран)
Публикувано28.06.07 21:09



Молим ? Къв ти е проблема ? Не разбрах нещо.



Тема Re: Кога се плаща ?нови [re: programmer]  
Автор Hищo (пълно)
Публикувано28.06.07 21:18



А може шефа ти да не 'тарпи' тъпаци с елементарни познания по правопис.
За запетайките нама да спорим, всеки ги изпуска по форумите.

Ти какво искаш бе, пич? Заплатата за януари да я получиш на 05.01 ли?
И на запад заплати се превеждат между 22-30/31. Така че, началото на февруари не е толкова зле.



Тема Re: Кога се плаща ?нови [re: programmer]  
Автор BullDog (Bulgarian Dog)
Публикувано28.06.07 22:03



Плаща се, на датата, на която е записано в договора ти, че се плащат заплатите. Ако не си на заплата, пак както е записано в договора ти.
Ако нямаш договор - може и да не се плаща



А това, че "на Запад" се плаща на края на месеца, аз не съм го забелязал. Зависи колко на Запад.
Повече от 6 години работя за германци и заплатите се плащат обикновено на 15 за текущия месец (т.е. половината си я и изработил, половината - аванс).



Тема Re: Кога се плаща ?нови [re: programmer]  
Авторvasun (Нерегистриран)
Публикувано29.06.07 00:55



при нас на 15 и на 31ви я дават. за предните 15 дни



Тема Re: Кога се плаща ?нови [re: programmer]  
Автор Bълk (много злобен)
Публикувано29.06.07 01:35



според закона месечно трудово възнаграждение за предходния месец се изплаща до края на текущия, ако в договора не е посочено друго.



Тема Re: Кога се плаща ?нови [re: programmer]  
Автор zzfe ()
Публикувано29.06.07 01:44



Искаш да кажеш че заплатата ти се плаща когато се получат парите от клиента и се случват забавяния по месец?
Ако въпросът ти е дали това е нормално, разбира се че не е. Ти имаш договор със шефа си и той би трябвало да ти плаща заплатата тогава когато е записано. Ако си му съдружник, това вече си е по ваше споразумение, но от въпроса ти не личи да имате подобни отношения така че хващай си партакешите и си търси работа. Такива фирми не са фирми.



Тема Re: Кога се плаща ?нови [re: Hищo]  
Авторpmer (Нерегистриран)
Публикувано29.06.07 08:08



abe obarkal sum edna bukva.



Тема Re: Кога се плаща ?нови [re: programmer]  
Авторпpekaлeнo (Нерегистриран)
Публикувано29.06.07 10:29



честно, ама това вече ми се струва прекалено... Кога искаш да получаваш парите?! С половин година аванс?!??!

ако правилно разбирам си получаваш парите само няколко дни след като е изтекъл Януари... и къв ти е проблема?!?!



Тема Re: Кога се плаща ?нови [re: programmer]  
Авторxxx (Нерегистриран)
Публикувано29.06.07 10:53



И аз бачках при едно педалче дето ми бавеше заплатата по месец и половина, т.е. заплатата за април си я взимах някъде около 10-15 юни и оправданието му беше че той работил за американски клиенти , а в щатите такова бавене на парите било съвсем нормално.Сега работя в американска фирма но заплатата си я взимам без никакво бавене в края на текущия месец.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.