Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:27 31.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема дееба и тъпацитенови  
Автор ~!@$^%amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано14.06.07 05:18



в performance review-то ми зели че написали, че не искам да се занимавам с неща дето не ми били в кръга на задълженията.

ми да ги еба в педерасите, те кво очакват, написах им като отговор, че това е щото искам да съм фокусиран и ефективен и да го духат.



Тема Re: дееба и тъпацитенови [re: ~!@$^%amp;*()_+]  
АвторZZZ (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 05:28



би ли уточнил за кво точно става въпрос?





Тема Re: дееба и тъпацитенови [re: ZZZ]  
Автор ~!@$^%amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано14.06.07 06:00



много просто.

ако задължението ми е да им осигуря начин да чертаят линия и после некой кретен ме попита от къде до къде да я начертае, аз му казвам че това не е моя работа.



Тема Re: дееба и тъпацитенови [re: ~!@$^%amp;*()_+]  
Авторmajna (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 06:22



V povecheto BG firmi mai niama takova neshto kato performance review, taka che posta ti zvuchi mnogo neadekvatno, da znaesh.



Тема Re: дееба и тъпацитенови [re: majna]  
Автор ~!@$^%amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано14.06.07 06:32



що бе по мое време имаше, иначе как ще ти увеличат заплатата?

п.п. аз поне пиша на български, а не на маймуница

Редактирано от ~!@$^%amp;*()_+ на 14.06.07 06:51.



Тема Re: дееба и тъпацитенови [re: ~!@$^%amp;*()_+]  
АвторZZZ (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 06:53



ааа ясно. ти мириканче ли си батка? чувал съм че там мноо се бичило и се правели такива тъпотии. ма в никакъв случай не съм в състояние да ти облекча запека дори и при наличното ми добро намерение





Тема Re: дееба и тъпацитенови [re: ~!@$^%amp;*()_+]  
АвторPenguin (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 07:50



Ами това си е нормално - проверяват те на здравина. Ако беше показал слабост щяха да те мачкат до последно. Това си е в реда на нещата при американците. Редовно си имам вземане-даване с тях като фрийлансър и при работата с крайните клиенти е същото - пробват да видят докъде могат да стигнат. Ако покажеш слабост загиваш :-) В твоя случай щяха да те товарят с допълнителна работа без никакво увеличение на заплатата докато не грохнеш съвсем. Повишение също нямаше да видиш - защо да те повишават при положение, че си съгласен да поемаш допълнителна работа без компенсация.



Тема Re: дееба и тъпацитенови [re: Penguin]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 08:27



Повишение също нямаше да видиш - защо да те повишават при положение, че си съгласен да поемаш допълнителна работа без компенсация. за да не духне при конкуренцията?



Тема Re: дееба и тъпацитенови [re: Penguin]  
Авторбaтeтo (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 08:29



Това се нарича работа под напрежение. Тестват ти бързината и акъла. Товарят те с работа, докато прегрееш и откажеш. Примерно си свикнал да пълниш по една база данни на ден. Обаче следващата седмица ти дават да правиш по 2. После по 3 и т.н. И в един момент ти писва и им казваш да вървят на майната си. Началниците намалят малко темпото и ти се връщаш в играта. То това им е работата - да получат максимума от всеки работник.





Тема Re: дееба и тъпацитенови [re: zaphod]  
АвторPenguin (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 08:49



Средните и големите американски фирми отделят много голямо внимание на документацията - всичко се документира в няколко екземпляра именно с такава цел - някой ако напусне да може веднага да наемат някой друг да го замести без това да се отрази силно на работата. Безнес по американски - отличен мениджмънт + посредствени изпълнители на сравнително ниски заплати. Даже някой програмист ако напусне, то добрият мениджмънт позволява това да не се отразява на работния процес. Този модел позволява по-добри печалби отколкото наемането на добри програмисти + добри заплати.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.