Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:19 10.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Къде си ти може би - Лaнc Линk !нови [re: ...]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано28.03.07 10:17



Типично за българина е да е доволен тихо и недоволен шумно





Тема Re: Къде си ти може би - Лaнc Линk !нови [re: xъx]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано28.03.07 10:21



Човек с ниски познания по технологията с която ще трябва да работи. Ако си читав след половин година вече не си в тази категория.



Тема Re: Къде си ти може би - Лaнc Линk !нови [re: ex SAP]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано28.03.07 10:26



От нашия екип май само един напусна САП, иначе много хора си смениха екипа. Казано честно не знам бройката, затова не искам да се изказвам неподготвен.
Config tool си е мое дете и е едно от най-стабилните неща в продукта ни - как да ми омръзне

.

п.п. не знам колко си ex, но в момента CT е една малка част от нещата с които се занимавам



Тема Re: Къде си ти може би - Лaйнc Линk !нови [re: Mr_Cox]  
АвторMajor of Henhouse (Нерегистриран)
Публикувано28.03.07 10:33



Е и какво от това, напуснал е един QA екип :)
САП явно доказва, че може да работи без QA



Звучи ви абсурдно... четете по-надоло за перипетиите ми миналата година.

Попадна ми миналата година едно CD със сървъра на САП - тоя дето го правят тук в България. Решавам да го разгледам що за чудо е това.
Пускам му инсталацията малей смая ме - по принцип продуктите на тия немци се инсталират с месеци и ти трябва цял отдел консултатни с по 2 висши всеки, че да ти го подкарат. Това ми ти сървърче се инсталира за нула време на личния ми компютър, остави другото ами и само се подкара.
Обнадежден, че това нещо все пак може да се ползва решавам да го разцъкам - търся да му разгледам администрацията няма я - гледам документацията и разбирам, че се администрира само през телнет - това чудо нямаше администратор?! Вие други сървъри разгледахте ли бе хора?
За момент се чудих това да не е странен немски хумор, но не беше ... Бах ги в изпърдяните САПски програмистите това е като да ми продадат кола без волан и скоростна кутия и да ме пуснат по някой наклон за тестдрайв...
Нейсе (познати от САП) ме светнаха, че на някакво затънтено място в сайта на САП можел съм да си намеря волана и скоростната кутия за това чудо. Трябвало да си сваля 170MB надстройка за администриране - извинете ама това е като да монтират на полско фиатче кормило и скоростна кутия от Камаз

Само като се замисля над тоя случай и не ми изглежда толкова странно цял QA екип да напусне за 1 седмица... Между другото Лайнс каза че бачкал по администрацията... значи той работи по скоростната кутия и кормилото от Камаза.
Лайнс, респект Бате, знам не е лесно да монтираш на полско фиатче волан на Камаз, ма вие сте успели и скоростна кутия на Камаз да му сложите на мъника



Тема Re: Вече имам отговор за себе синови [re: ps]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано28.03.07 10:38



Говоря реалистично, ако бях HR или PR щях да пропускам слабите места, а и можеш да видиш, че ex-а ме познава



Нямам идеята да убеждавам някого - демотивирани хора дошли за 6 месеца са последното от което една фирма се нуждае. Това което правя е да ви допълня информацията - колко повече, толкова повече, а достатъчно информация се добива като се питат повече хора.



Тема Re: Къде си ти може би - Лaйнc Линk !нови [re: Major of Henhouse]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано28.03.07 10:48



Някъде бях споменал за индийците и, че където се намесят нещата не вървят особено добре ... но както и да е. Факт е, че продуктите на САП се продават и ползват - ако си по-добър напиши и продай свой сървър с по-добра администрация.

Междувременно се опитай да изградиш компания с няколко хиляди души в която да няма бюрокрация, всички решения да се вземат само с технически съображения, всички хора да слагат успеха на фирмата пред своя собствен, всичките ти програмисти да са гении и едновременно с това да запазиш екипите без съответните гении да се избият помежду си ...

Microsoft май са още по псувани от нас, ама да ти кажа аз на Linux не искам да работя.



Тема Re: Вече имам отговор за себе синови [re: ps]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано28.03.07 12:10



Ако всички в САП са некадърници или още по-добре професионални некадърници, това включва и мен. Лесно е да се дават подобни твърдения анонимно, лесно е и да се мислите за велики.

Айде вие двамцата да ми покажете по една програма, която сами сте направили, с която се гордеете и която показва колко сте добри?

Не за друго, а просто да докажете, че заслужавате уважение. Иначе ще трябва да мисля за вас като за второкурсници които си мислят, че са станало много добри след като са прочели спецификацията за EJB и са силно обидени от факта, че са отрязани при кандидатстването си в САП





Тема Re: Ела ми отворконови [re: Пaньo Дoнeв]  
Авторkala (Нерегистриран)
Публикувано28.03.07 15:52



Браво г-н Доню, невероятно "гениален" source code. Сигурно ти плащат по $100/hour. Go to USA and work for $1000/hour. Don't waste your time with us!



Тема кодът..нови [re: Пaньo Дoнeв]  
Авторбpъмбъзъk (Нерегистриран)
Публикувано28.03.07 16:22



..... (Паньовия) верно е един път и откъм подредба и откъм семантика, ма има една граматическа грешка у единия коментар, коят уеко ти сваля тийм-value-то, съответно и заплатата, коят мислим да ти предложим..





Тема Re: Къде си ти може би - Лaйнc Линk !нови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Авторeдин (Нерегистриран)
Публикувано28.03.07 21:24



Кво значи не искам да работя под линукс? Що ползвате за workstation-и на машините на програмистите, бре, уин ли?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.