Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:45 11.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Gameloft и тестовете които дават :)нови  
Авторprogrammer_bg (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 15:11



Някой скоро да е ходил на интервю в gameloft.Въпроса ми е ако някой скоро е ходил дали си спомня нещо от тестовете и ако да може ли да го публикува тук та и ние да видим и да знаем за какво да се готвим.Главно ме интересува теста за Ц :).
Благодаря предварително.



Тема Re: Gameloft и тестовете които дават :)нови [re: programmer_bg]  
Автор borko-b (coder)
Публикувано31.01.07 15:37



да... аз ходих (даже и работих) за малко при тях, преди около няколко месеца...
един съвет: НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙ С ТЕЗИ ТЪПАЦИ!
не им се връзвай на глупостите и знай, че ако наистина държиш на себе си като програмист там работа нямаш! Пишат най гадният Джава подобен код!
Джава с някакъв дебилски предпроцесор написан на Пърл!
(за да си портват игрите)
Няма да напишеш един ред свой код там... единственото с което ще се занимаваш, е да подкарваш еди-коя-си игра на нов модел ГСМ ... никакво развитие, никакви перспективи, никакво удоволствие от програмирането!

теста на Ц (моят поне) включва следното:
* дадени са ти стейтмънти на Ц който изчисляват някаква безсмислица
да избереш най бързият от тях...
(абе напр. вместо да правиш X*2 да правиш X<<1 щото е по бързо)

* да напишеш функцийка за въртене на битмап около оста си (без пронстранствена перспектива)

* да напишеш функцийка която да сменя цвета на битмап от 16 битов в 24 битов цвят.

* да направиш функция която мести битмап по екрана...

(всичките "битмапи" са масиви от байтове)


-=(NULL)=-

Тема а що теста е за С, като пишат на ява?нови [re: borko-b]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 18:33



?



Тема Re: а що теста е за С, като пишат на ява?нови [re: zaphod]  
Автор borko-b (coder)
Публикувано31.01.07 18:52



добър въпрос


но нямам и аз отговор на това...


-=(NULL)=-

Тема БГ тестове...нови [re: zaphod]  
Автор borko-b (coder)
Публикувано31.01.07 19:17



сега получих предложение от една фирма... пращат ми тестове :)
предполага се че трябва да е за Ц/Ц++, Йава и ЕсКюЕл...
обаче всъщност искат КОМ/АТЛ + АктивХикс и прочее (булшитз)...
Като например:
---
1.б) От последователно входно устройство - оператор (файл) {стига бе... аз си мислех че файла може да е и изходно "устройство"}, постъпват данни. Данните са естествени числа в интервала [1,N]. N е естествено число в интервала [10,10000] и е първото въведено число. След въвеждането на N – 1 числа (след стойността на N), оператора прекратява работа и твърди, че са въведени всички N + 1 числа (началната стойност на N и още N числа). Въведените числа не са подредени и не се дублират. Да се напише функция/функции на C, с които се изчитат входните данни и се определя кое число е пропуснато. Функциите могат да ползват неограничен обем памет.

Задача 2. Пълна кошница с данни.
Да се напише приложение за Windows на VC++, което показва резултатите от SQL-заявка (оператор SELECT) към MS SQL Server или MySQL и позволява преглед на всички извлечени от заявката данни.
Приложението трябва да позволява конфигуриране на връзката с MS SQL Server / MySQL и задаване на текста на заявката.
Като средство за изобразяване на резултата от заявката трябва да се използват контролите на MS FlexGrid или DataGrid. Обемът на резултата от заявката може да се приеме, че варира от 0 до 500000 записа.
Максимален брой точки – 40.
Ориентировъчно време за решаване – 5 дни. (хихи!!!)

Задача 3.Буквичка тук – думичка там.
Трябва да се разработи ActiveX контрол (TxtOut), който изобразява текст със зададени параметри - шрифт, големина на шрифта, ориентация и др. Контролът има следните свойства

Property X As Single
Read/Write
Начална хоризонтална позиция на контрола (във Twips, 1/1440“)
...
---

Като за капак се очаква аз да се занимавам с горепосочените глупости 15-20 дни!...
Представяш ли си! не на изпитателен срок, без интервю и да му пращам резултатите по имейл!? (може би трябва и да му се моля като на господ за това че ми е пратил "задачки")

Все повече си мисля че доста хора като не могат да си свършат работата в срок и ги отсвирят в някой форум пускат обяви с "тестове" на които разни балами да им свършат работата...


-=(NULL)=-

Тема Re: БГ тестове...нови [re: borko-b]  
Автор wqw (АзСъмЖив)
Публикувано31.01.07 20:07



То е ясно, че ти не си техния човек дори за junior ниво, но по-интересно ми е дали можеш да решиш 1.б без да ползваш доп. памет? Ей така, дет викаш, за кеф да драснеш нещо на C/C++ :-))

И btw, още ли те мъчи предпроцесора на GameLoft!

cheers,
</wqw>




Тема Re: БГ тестове...нови [re: wqw]  
Автор borko-b (coder)
Публикувано31.01.07 21:12



>>дори за junior ниво
Никак не обичам тез корпоративни гадости и цялото лепене на етикети...
Има програмисти, има и такива които са добри програмисти... има и Гурута...
(аз мисля че се числя към първата категория, стремя се към втората, за третата мисля че нямам такъв талант за да постигна...)

>>1.б
Първо, условието е много неясно...
ако можеш би ли ми го "превел" че съм малко тъп и обичам условията да са дадени кратко точно и ясно... (с точки и поддочки ако е възможно :Р)
Каква е идеята на задачата? да се валидират данни записани във файл?
да се намерят и извадят/изтрият/поправят/whatever дубликациите на числата?
Ако е това се търси, бих се опитал с радост... без допълнителна памет... само променливи... (и статични буфери ако е "позволено" :) )
...и ще постна резултата тук... така че да помогнете и вие :P
(Стига сте се дърпали един друг)
В интерес на истината, само първата задача бих дал на изпит, само че опростена и на листче за време в офиса
("ТУ мадъфакъ! на ти листче, никфи имейли!" :Р) ...
Другите са просто хамалогия която на него явно не му се върши...

>>предпроцесора...
оф... да бе, знам, ям букви... бях гладен... и папнах един преДпроцесор :)
И не ме мъчи... не бачкам там...
други да си блъскат главите с код мутант м/у предпроцесора на Ц и Йава...

Ама верно си е мутант (примерен булшит код):

public class MyGame {
#ifdef NOKIA_ERRICSON_XYZ
public static renderBlaBla() {
#else
public static renderBlaBla(int newFckngPrm) {
#endif
}
}
Тва се съхранява в .h фаил, после го прекарваш през "предпроцесора" (компилиран(?!?) Перл код) и то изплюва .java който ти компилираш с Йава компилатора през бач файлове :)
Естествено бъркаш в "хедърите" и ти се ебава мамата щото те не портват от една мастър версия (с уникален код САМО за играта), а ми търсят първо телефоните с най близко апи и правят Порт от него... после от друг и така нататъка докато въпросните "хедъри" заприличат на кочина в която всеки дриска както намери за добре с логически разклонения...
Важното е да тръгне... няма значение колко мравки ще го правят и кво ще правят... конвейр... (<- незнам дали така се пише :Р)
Можеш да си изгризеш ноктите докато тва стане... нема значение!
(да не говорим за други дразнещи неща като
cClassName, m_dwXYZ, и static де можеш
(тва последното сигурно е от "синиърите" дето имат носталгия към доброто старо време на "подпрограмите" и "програмите")


-=(NULL)=-

Тема Re: БГ тестове...нови [re: borko-b]  
Автор MaтaKocмaтa (космат маймун)
Публикувано31.01.07 22:39



Името на тази компания да съвпада с името на хубав кръгъл салам от соц времето?



А иначе по добре не говори за "доброто старо време", щото сигурно по това време си бил кво беше.... искра в погледа на баща си?

Редактирано от MaтaKocмaтa на 31.01.07 22:43.



Тема Re: БГ тестове...нови [re: borko-b]  
Авторxax (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 23:26



кой курс си бе, мишко?



Тема Re: БГ тестове...нови [re: borko-b]  
Автор Colombino (работен)
Публикувано01.02.07 01:21



Идеята на задача 1.б е да те видят дали си идиот. Ако напълниш масив и после провериш едно по едно числата дали ги има в него печелиш 10 точки идиотизъм. Ако дефинираш функция S(N), намираща сумата на естествените числа от 1 до N с един return N*(N+1)/2 в нея и след това от S(N) извадиш сумата на входните числа значи имаш някаква мисъл в главата си.
Що се отнася до файловете, има файлове които са само входни. Такъв файл е клавиатурата (stdin). Това, че има и изходни и входно-изходни файлове и съществителни на Марс няма отношение към задачата ти.

Мен навремето ме бяха карали да сумирам четните числа до 100. Само двама души бяхме минали теста за (не)идиотизъм и бяхме на втори кръг - събеседване. Останалите бяха въртяли цикли.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_

Редактирано от Colombino на 01.02.07 01:24.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.