Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:48 30.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема за висшето образование  
Авторasd (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 17:29



Здравеите, искам да ви питам колко от вас са завършили висше, и има ли смисъл от него. Аз сЪм 1ви курс, ТУ София, КСТ. Засега ни занимават със сортиране на масивчета, с които зубарите не могат да се справят, ама това е вече друга тема. Аз искам да се развивам по-бързо, и в правилната посока. Четат ми се лекции за ИИ, не химия или физика!! Просто ми идва отвътре :) Според вас БАРС или НАРС, или МАРС, или както там му е имато, алтернатива ли е на висшето?

П.П. зубар= човек който знае всичката теория, но неможе да сортира масивчето.



Тема Re: за висшето образованиенови [re: asd]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 17:46



няма особено смисъл от висшето. аз съм го завършил, научават се доста неща, ама и без него пак си се научават. като искаш да се развиваш, програмирай, това е. а това с иито са глупости, избий си ги от главата.



Тема Re: за висшето образованиенови [re: asd]  
Авторhahahaha (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 17:50



Зависи какво искаш. Ама е по-добрия вариант (според мен) да си намериш работа на половин ден в някоя фирма ...



Тема Re: за висшето образованиенови [re: zaphod]  
Авторasd (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 17:51



Да знам, само като пример го дадох. А за МАРС какво мислиш? И като кандидатстваш за работа, дипломата от висшето оказва ли влияние?



Тема Re: за висшето образованиенови [re: asd]  
Авторqwe222 (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 17:53



Еми според мен има супер много крап в висшето образувание, но има и много полезни неща...

Та много зависи какво визираш като правилната поска.

Така като те слушам, че ти се занимава с ИИ по скоро си за университета.

За напред да знаеш че в универитетските среди професорите четат лекции а студентите ги слушат :)

БАРС МАРС И СНИКЕРС ми се струва че повече сертифицират от колкото да образоват. И пак зависи на къде си тръгнал... със сигурност има фирми които ще ти дадат големите пари като имаш сертификат от БАРС със сигурност има и такива дето няма да го направят ...

Също така има фирми които не наемат хора без висше образование.



Тема Занови [re: asd]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 17:58



Зависи, университета все пак е някаква школа и освен, че те научава да викаш неволята, ти дава един минимален запас от фундаментални познания, които понякога могат да ти липсват.
Не, че не можеш да минеш и без това, може изобщо да не ти влезе в употреба, зависи какво разбираш под "програмист", но принципно е добре да си имаш хабер от линейна алгебра, малко геометрия, малко логика, оптимиране, статистика, да се позапознаеш с интегралното смятане и да не забравя - числените методи, щото са много полезни.



Тема Re: за висшето образованиенови [re: asd]  
Авторqwe222 (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 18:03



А освен това има и едно друго много важно нещо което можеш само в универитета да направиш и ако не го после ще ти липсва :)

а то е именно да ходищ по купони да плющиш колежки и неколежки и да пиеш до светло без да ти се налага да ходиш после на работа като парцал....

имаше един виц дето на студенски купон няква мацка се уединила с некъв по малък студент и го пита свърши ли и оня ми аз съм още втори курс





Тема Re: за висшето образование [re: asd]  
Авторposetitel (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 18:52



Да, оказва влияние дали я имаш или не на повечето места. И то не толкова дали е ИТ или друга, а дали я има изобщо. Поне на мен това, което ми дава тя е, че съм имал търпението да изкарам 4г нещо от край до край. Тоест постоянство, някаква методика, основа, КОНТАКТИ и т.н.

Ако питаш мен не го зарязвай, ще се иска все повече. Висшето образование за мен не е познание а статус. Статус, който обаче ти позволява да останат отворени някои врати пред теб.



Тема да бе [re: qwe222]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 20:45



хубавото на 30те години е че вече никой не му минава и през ум за купони, а се събираме само на маса, прекарвайки си чудесно, без дандания и курвентии.
когато бях студент знаех че някой ден и тия блаженни времена ще дойдат, но тогва ми изглеждаха само далечна мечта.



Тема Re: да бе [re: zaphod]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.02.07 20:49



На 40 - за какво да се събирате - може и през интернет, пък и в тоя студ.
На 50 - къф интернет - я да си чета добрия стар вестник
На 60 - пенсионерски купони - да се пести топло, да се обменят рецепти за хемороиди и дискова херния.
На 70 - пенсионерски купон с внучета

Да допълня 80те също не са лоши - ходи се по погребения и панахиди.

Bеer? Mоre?


Редактирано от bira_more на 02.02.07 20:51.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.