Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:46 02.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: ама са ти шефове, нали :)нови [re: zaphod]  
Авторheh (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 09:49



ТУ, нали?



Тема Re:нови [re: Ивaн]  
Авторxex (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 09:50



genau





Тема Re: за висшето образованиенови [re: asd]  
Авторsema (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 10:24



Вижам, че се е заформила доста голяма темичка, но да се включа и аз:
(програмист от silicon valley, завършил висше в ТУ)
Да, от висшето има смисъл.
Избрал си много добра специалност. Изкарай си образованието в ТУ, по възможност с по-висок успех. Не дели предметите на "истинска 'ИИ' и 'зубраческа химия и физика'", не знаеш какво ще ти потрябва после - очакват те много изненади, believe me! Междувременно, започни работа в някоя фирма като софтуерист, за да трупаш опит.
За да се котираш на международната сцена е най-добре да имаш МS, което означава ТУ или СУ. Различните видове "АРС-ианци" могат да те научат на нещо, но дипломата от established университет като СУ или ТУ е задължителна!
Колкото до "сортирането на масивчета" - гледай да научиш колкото можеш повече от тези "дреболии", защото след това просто няма да имаш време!
Не дели хората на "зубъри", "не-зубъри" и т.н.
... поста стана много дълъг, така че приключвам.
С професия като нашата можеш да работиш навсякъде по света при това в най-различни области. Имай го предвид, когато решаваш какво да учиш!
Но все пак, не забравяй да обръщаш нужното внимание на колежките! :)
Успех!
Open your horizons!



Тема Не мисля че в университетитенови [re: Ивaн]  
Авторфъk (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 12:30



структури от данни, алгоритми и т.н. се преподават на необходимото ниво. Аз в момента завършвам бакалавър във ФМИ и твърдя че единствените ценни курсове по информатика са така наречените "студентски" избираеми дисциплини. Доколкото знам обаче те нямат аналог в другите висши учебни заведения, както са и отскорошна практика във ФМИ (4-5 години).



Тема има смисъл!!!нови [re: asd]  
Автор KAGAN ()
Публикувано05.02.07 13:00



Аз завърших миналата година ТУ-София КСТ и според мен има смисъл !!!
Но не търси смисълва в това че ще научиш модерни техологии или пък някаква много интересна тероия... Не, в МЕИ-то ще се научиш да учиш, за мен нещо много по ценно от всичките ми знание по компютърни технологии които съм получил в ТУ. Ако подходиш сериозно към материяла и ги учиш не само за 3-ката, ще се научиш за кратко време да възприемаш многонови неща, това което се учи в училище за 1 година(или повече) ти трябва да го научиш за 5 дена. В нашият сектор технологиите се менят бързо, и МЕИ-то ще ти помогне по лесно да прескачаш от една технология в друга.
Никой не ти пречи през това време сам да работиш малки проекти които да ти помогнат с технологиите. Интернет е в ръцете ти , можеш да се сдобиеш със всякава информация Разбира се по лесно ако има кой да питаш на работното място, но работата ще стесни страшно много възможността ти да се развваш в различни посоки, няма да иамш време да се занимаваш с програмиране на различни технологии от това което работиш и твърде вероятно е да станеш тесен програмист в област която не ти се нрави.
Има и други неща но мисля че хората по горе са ти писали за тях това че в чуьбина дипломата е небходимост, създават се в университета много полезни контакти и т.н....

На крива ракета космосът й пречи



Тема Re: за висшето образование [re: asd]  
АвторBacил (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 18:37



Хайде да ти задам контравъпрос:
необходимо ли е да изкараш шофьорски курс, за да можеш да се научиш да караш кола?



Тема Re: [re: senior]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 20:48



Аз също за първи път се захванах с ООП, прди 9 години и също започнах на C++, а след това Delphi v1.0.



Тема Re: [re: фъk]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 20:55



Понеже съм малко по-дълго от теб по университетите, мога да ти кажа, че има университети в София, които имат избираеми курсове (без задължителни) много преди ФМИ дори да се беше замислило да ги въведе.

Дори в момента (в магистърската програма) имам пълен избор на това, което искам да уча.



Тема Re: [re: KAGAN]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 21:00



:)Значи добре познаваш култовите лица:

1. Ачо - Кучето
2. Огнян - Наков (и Десито)
3. Алекс - Егоров
4. Лили - Николов

Култови образи ...



Тема Re: [re: Ивaн]  
Автор KAGAN ()
Публикувано05.02.07 21:14



оо да и не мога да кажа много добри думи за никой от тях. може би по малко за всеки от тях , колкото да не е без хич, но все пак за Стоян Бонев мога да кажа много както и за асистента му по ФЕЕП. Всъщност Ту-то най-много ми помогна от практическа гледна точка с проектите. т.е. като ми се наложи седнах и прочетох каквото ми трябваше :)

На крива ракета космосът й пречи




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.