Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:15 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема wxWidgets/wxPython  
Автор lxeos (непознат )
Публикувано16.01.07 15:37



Любопитно ми колко от вас програмират междуплатформено използвайки wxWidgets или някакъв байндинг към библиотеката ? Ако се съберем повече хора, бих направил форум, където да обменяме опит. Преди време правих междуплатформени глупости с Java, ставаха ама просто джавата не ми харесва като философия. След това минах на Qt ама тоя сигнал/слот механизъм с всичките му умрели макроси е голяма досада, а и за уиндоус искат лиценз. Сега съм се спрял на wxPython и направо се родих. Далече е от C++ и Java с целия им умрял синтаксис и стотиците правила и безнадеждната кауза да се бориш с висящи пойнтери и течове на памет в първото. Един прост скриптов език, дето се учи за една неделя е всичко, което трябва на човек. За съжаление фирмите, които предлагат работа не мислят така ...



Тема Е ти изби рибата [re: lxeos]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано16.01.07 16:34



или аз съм не просто олигофрен а направо идиот - в медицинския смисъл на думата.
2 години ползвам Perl.
Е не мога да кажа, че го знам, а ти само за седмичка и си готов - браво.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Е ти изби рибатанови [re: bira_more]  
Автор lxeos (непознат )
Публикувано16.01.07 17:10



Никъде не съм казал, че за една неделя в буквалния смисъл, ще научиш пайтън. Обаче, става за кратко време. След като си добре с няколко други езика от тоя тип, пайтън си се усвоява като стой та гледай.

Направи си един прост експеримент. Първо, мини

http://docs.python.org/tut/tut.html

и след това хвърли един бегъл (ама много бегъл

)поглед на
http://docs.python.org/lib/lib.html

Отнема доста време обаче да станеш сносен в wxWidgets на C++ ниво, а е това е нужно според мен независимо кой байндинг ползваш.
И най-важното, което изпускаш е, че пайтън и пърл са много различни неща



Тема Моето предложениенови [re: lxeos]  
АвторПeнчo (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 17:33



За въведение във философията на Python бих предложил да напише следното в конзолата на интерпретатора:

>>> import this



Тема Re: wxWidgets/wxPythonнови [re: lxeos]  
АвторПeнчo (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 17:38



Аз. С теб вече ставаме двама. Изполвам Python за всичко ново, което започна. В работата го ползвам неофициално.



Тема Re: Е ти изби рибатанови [re: lxeos]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано16.01.07 18:03



А бе аз ако е за въпрос за 3 дни успях да променя разни дреболии в една библиотека писана на Python, за да прави каквото трябва.
Ама това означава точно НИЩО.
2 години пиша на Perl, още като видя някои конструкции и ми се вие свят.

Bеer? Mоre?




Тема Re: wxWidgets/wxPython [re: lxeos]  
АвторWinnetou (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 18:11



Kолега (приеми го като комплимент) - това, че не разбираш С++, не ти дава право да се произнасяш от последна инстанция.

Ако нещо не ти харесва има 2 варианта - или не ти харесва, или не си за него.

Пусни си ГКТ "байндинг"-а на ПХП и като свършиш от кеф, пий едно за мое здраве.



Тема Re: wxWidgets/wxPython [re: lxeos]  
Автор Nobby (дзвер)
Публикувано16.01.07 18:16



Абе доста е прилично.
Ако в момента модата не беше да се правят уеб простотии, най-вероятно щях да ползвам wxPython. За съжаление обаче пазарът диктува друго... :-(

---
In God we Trust (all others must submit a X.509 certificate)


Тема Re: Е ти изби рибатанови [re: bira_more]  
Автор MaтaKocмaтa (космат маймун)
Публикувано16.01.07 18:23



2 години пиша на Perl, още като видя някои конструкции и ми се вие свят

Е сега Перл не случайно се води write-only language.

Машина за отделяне на кожа и сланина от парени свине


Тема Re: wxWidgets/wxPythonнови [re: Winnetou]  
Автор lxeos (непознат )
Публикувано16.01.07 18:24



Колега, Винету, доста съм вещ по C++

. Вервай ми - както казва царя. Просто за различни неща, различни методи работят различно добре.

Най-вероятно си искал да кажеш ГТК -ПХП. wxWidgets, е слой над доста неща и едно от тя е именно ГТК+. Тоест, аз индиректно си ползвам ГТК+ а между ПХП и Пайтън, второто ме кефи повече.

Редактирано от lxeos на 16.01.07 18:34.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.