Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:19 28.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Как бихте дефинирали "sernior" програмист?нови  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано14.12.06 22:33



Според вас какви са критериите за това кой е старши и кой не:
- стаж
-- опит с езици и технологии
-- опит с актуалните работни език и технологии
- сертификати

Интересно би ми било ако се погледне от Java/C# перспектива, но нещата са валидни за всички езици.



Тема Re: Как бихте дефинирали "sernior" програмист?нови [re: .]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано14.12.06 22:35



Сетих се за още един критерий:
- помощ спрямо други колеги



Тема Re: Как бихте дефинирали "sernior" програмист?нови [re: .]  
Автор BobyB (новак)
Публикувано15.12.06 00:09



Много е просто - НЕобикновен педерас.



Тема Re: Как бихте дефинирали "sernior" програмист?нови [re: BobyB]  
АвторJulie (Нерегистриран)
Публикувано15.12.06 00:31



Не си интересен, тъп си.



Тема Само по заплататанови [re: .]  
АвторHиkoлaй (Нерегистриран)
Публикувано15.12.06 04:44



Титлата няма значение. Има хора, които са senior architect на титла и взимат по малко от обикновен програмист на друго място.



Тема баси идиотския въпроснови [re: .]  
Автор $%^amp;*()_+~! (целия горен ред)
Публикувано15.12.06 05:16



когото са назначили да ти е старши, той ти е старши

едно от първите неща дето се учат в казармата е имената на старшите



Тема В казармата един старшинови [re: $%^amp;*()_+~!]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано15.12.06 09:44



ни повтаряше следната крилата мисъл:

"Старши, който не е мразен от подчинените си значи, че не си разбира от работата!"





Тема Re:нови [re: .]  
АвторAha (Нерегистриран)
Публикувано15.12.06 11:35



Три години в една фирма, след като половината колеги с които сте започнали вече са се махнали, те правят старши програмист. Всъщност и заплатата е от значение, ако вземаш почти колкото новоназначените, не се мисли за старши.



Тема Re: Как бихте дефинирали "sernior" програмист? [re: .]  
Автор tano (непознат )
Публикувано15.12.06 11:52



Във фирмите, в които аз съм работил досега, "синиър" наричаха тези, които имат над 5 години стаж и съответно вземаха повече пари от мене. Не е било свързано с това дали са ръководители на екип проект и т.н. Всеки работодател си ги дефинира тия лафове както си ги разбира той.



Честно казано аз съм забелязал следната тенденция: когато работодателят се стиска да те поощри с пари ти лепва титла "старши", колкото да не е без хич. Интересно е още, че някои така се сдухват, че почват да се вживяват в титлата си и да си мислят, че са голямата работа. Докато в други фирми ЗАПОЧВАЩИ програмисти вземат заплата колкото тяхната. Е т'ва ако не е тъпо не знам как да го нарека...

Аз лично в момента съм с гръмката титла "мениджър" (менажер т.е.), само дето менажирам сам себе си. И освен да се шегуваме с колегите по този повод, за друго не ми върши работа в момента. Поне в БГ де. Виж колегите в чужбина може да са респектирани от нея... не знам...



Тема Re: Как бихте дефинирали "sernior" програмист?нови [re: tano]  
Авторeheeh (Нерегистриран)
Публикувано15.12.06 13:51



Така е. Знам фирми, в които почти всички програмисти са манагери и си го обясняват с това, че след време ще се разрастнат и тогава наистина ще са манагери. Ето и една гатанка: .НЕТ манагер, Ява манагер, манагер проекти, главен манагер, заместник манагер, фирмата е 10 човека и не е в софия. Коя е фирмата?






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.