Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:47 28.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Сигнално жълти програмистинови  
Авторвceтaя (Нерегистриран)
Публикувано08.12.06 23:04



От много години посещавам този форум, преди и участвах активно... и с всяка следваща година нещата стават все по-зле и започвам да се чудя какви хора се навъртат вече тук. Всички теми могат да се обобщят до следното:

- Да олпюваме фирмите. Хилядите (сумарно) хора, работещи в SAP Labs, JCI, Musala, Sciant, Gameloft и т.н. са пълни малоумници, че стоят там така ли? Или са просто мазохисти, които се оставят да им крадат идеите, да не им плащат, да ги унижават, да ги лишават от елементарни права на служителите. Убеден съм, че е така. Убеден съм, че хиляди програмисти грешат и само шепа умници могат да им отворят очите. Дъ чоузън уанз. Вярно е, че фирмите си гледат интереса, но искам да ви видя какво ще правите ако останете без работа. Ако всички големи интернационални фирми си тръгнат. И след като маса народ остане без работа, как останалите БГ фирми ще ви оферират добри условия след като \"без кукичка да пуснеш въдицата, рибите с перки ще се хващат за тетивата\".

- Да се оплакваме от заплатите. От това колко сме велики и колко сме недооценени. Кажете това на член-кореспондентите от БАН. Кажете го и на учителите си - хората които са ви научили на всичко, което знаете и вземат за година толкова, колкото вие за месец. Кажете и на бабите и дядовците си, които са работили цял живот и са издържали родителите ви и вас, за да станете хора. Нека последния пикльо на 19, дето се е научил на пише цикли да отиде и да им каже \"онези мизерници ми дават някакви си кирливи 1200лв и ме осигуряват на 1600, а аз мога да компилирам програма с цял един if без грешка от третия път\". Мога само да ви кажа, че първите година - година и половина, човек само с университетско образование не дава НИЩО на фирмата която го наема. Само учи и само изразходва ресурси. И за това получава пари, вместо да е обратното. Оценете чудесното положение, което имаме като професия в момента и стига сте дрънкали глупости!

- Да унижим всеки, който има доблестта да пита и да признае, че не знае. Целта на този форум е да е място за споделяне на знания в дадена област. Съвсем нормално е, прохождащ програмист да попита за помощ. Честно, от много време не съм видял нормален отговор. Стандартен template е : \"Еее, малоумник, вземи прочети преди да питаш. Колко трябва да си тъп за да си толкова кух, за да си прост като галош до такава степен, че да си помислиш да посмееш да питаш за ...\". Убеден съм, че поне 80% от хората, които пишат такива отговори не могат да отговорят на запитванията. Но те комплекси не се избиват лесно.

- Да се дрънкат празни приказки без никакво съдържание, само да се вземе отношение по тема, по която очевидно човекът нямат никаква идея. \"...а краставицата съдържа 99% вода...\". Много полезно, няма що.

Най-тъжното е, че от такива места хората (които не са програмисти) си изграждат мнение за нас като стереотип на професията. А на базата на писанията в този форум, стереотипът е един : с някой изключения, \"Програмистите са чисти материалисти, никога водени от идеали а само от крайно егоистични подбуди. Обичат да избиват комплекси, унижавайки другите. Пълна липса на конструктивизъм. Винаги негативни и способни да опишат и най-добрите неща като абсолютен боклук...\" и така нататък, все хубави работи. Имам чувството, че Албена Вулева може да научи много от този форум. Много, но не и програмиране, информатика, компютърен инженеринг. И без майтап - тези три неща НЕ СА едно и също!

Най-добре хората от dir.bg да преименуват форума на Сигнално Жълти \"Програмисти\" и да е ясно какво може да се намери вътре.



Тема Re: Сигнално жълти програмистинови [re: вceтaя]  
АвторOщe пo-вce тaя (Нерегистриран)
Публикувано08.12.06 23:20



Нямаше представа колко съм съгласен с теб.

Лошото е, че с много от хората, които пишат в този форум се познавам лично, но те не споделят твоето мнение.

Лично аз работя в една от фирмите, които си споменал.
Добре е - и не е добре. Както във всяка фирма.
В крайна сметка, всеки си дава сам за себе си сметката в коя фирма ще работи и защо. Ако му оттърва - добре - ако не - да си търси друга работа.
Ти много точно си го казал - какво ще стане ако изброените фирми решат да закрият офисите си? Дали всичките фирми (c.f. ItJobs), ще могат да дадат заплатите, които ги дават на селяндурите, които пишат, че 1200 лева са им малко, като имат 1-2-3- години опит? Дали хората, които са в споменатите фирми, ще могат да намерят работа даже и на тези пари поради прекаленото много хора, които ще търсят работа тогава? - Не знам. Най-вероятно не.
Ще стане един бълвоч, който го имаше 2000-2001-ва година.
Много програмисти - на никъде.
Относно форума: Моето лично мнение, е, че този форум е създаден за да помага на някого - до сега не съм видял подобно нещо.
Мой съвет: Хора - ако нещо не ви харесва - запазете го за себе си.

Поздрави.



Тема Re: Сигнално жълти програмистинови [re: вceтaя]  
АвторББ (Нерегистриран)
Публикувано09.12.06 00:51



Аман от малоумници.



Тема Re: Сигнално жълти програмистинови [re: Oщe пo-вce тaя]  
АвторББ (Нерегистриран)
Публикувано09.12.06 00:51



Мой съвет: Хора - ако нещо не ви харесва - запазете го за себе си.

Това трябва да стане виц на годината.



Тема Re: Сигнално жълти програмистинови [re: ББ]  
Авторstojnost (Нерегистриран)
Публикувано09.12.06 00:55



Браво ББ, едно наистина стойностно мнение :) Авторитетно. Обосновано. И тъпо до полуда.



Тема Re: Сигнално жълти програмистинови [re: stojnost]  
АвторMeчka c лaмпa (Нерегистриран)
Публикувано09.12.06 01:11



Какво му е тъпото на мнението?



Тема Re: Сигнално жълти програмистинови [re: вceтaя]  
АвторMeчka c лaмпa (Нерегистриран)
Публикувано09.12.06 01:32



Аз ще спра да се оплаквам когато започнат да ми плащат толкова, колкото биха ми плащали ако отида в УСА. Върша абсолютно същата работа, а печалбата е огромна, на мой гръб. Вместо това те наемат маймуни/овце, които не вършат никаква работа и вземат заплати колкото мен, а на шефовете не им пука, понеже загубите им от това са нищожни.

Специален поздрав за старшите от Сциант, които работят по ЖМВАРЕ. Заплатата във ЖМВАРЕ на прясно ЯА идиотче от колеж започва от $4000 чисти месечно + екстри.



Тема Ма как таканови [re: Meчka c лaмпa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.12.06 01:35



Човекът решил да си излее душата, да си изплаче мъката а вие?
М?
Само дето не съм съгласен с мнението му.
Клубът е такъв какъвто правим. А го правим какъвто искаме.
И си помагаме.
Много.
Като си отваряме очите за различните фирми.
Например знам в кои фирми не искам да ходя - отделен въпрос дали и да искам ще ме вземат.
Иначе си помагаме. Групата на виндовсаджиите помага на линуксаджиите да разберат колко са тъпи. Групата на линуксаджиите помага на виндовсаджиите да разберат колко са тъпи.
Помощ от всякъде.
Забавление.
Да имаше и една бира.....

Bеer? Mоre?




Тема аман от ревльовци в поза на вожд и учителнови [re: вceтaя]  
Автор $%^amp;*()_+~! (целия горен ред)
Публикувано09.12.06 04:21



като не те кефи форума, айде улево, никой не те е вързал


пък това какво щели да си помислят простосмъртните направо ме разплака



Тема ми бягай в уса, къф ти е проблема?нови [re: Meчka c лaмпa]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано09.12.06 09:17



ако не друго, поне ше те излекува от заблудата че вършиш същата работа.
всеки си мисли че върши същата работа, а най-тъпите си мислят че вършат даже повече.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.