Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:50 30.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Търси се PHP/Perl програмист  
Автор Zafo ()
Публикувано20.09.06 12:52



Здравейте,

ICDSoft (

) си търси системен програмист (PHP/Perl).

Изискванията са:
- отлични Linux познания - Apache, DNS, Qmail, Vpopmail
- сериозен опит с PHP и Perl(системни скриптове), MySQL 4.x/5.x
- опит с HTML, Javascript, bash

Под сериозен опит имам предвид: да е работил поне 3-4 години в областта, поне по няколко различни проекта, да няма Linux тайни за него, a ако има - да може бързо да си набавя точната информация.

Началната заплата е 1800 лв чисто (2500лв бруто).
Заплатата нараства в зависимост 1. От работата му и реализираните проекти 2. От стажа в ICD. Например, увеличението от стаж за една година е 12%.

Вече се е писало се е за фирмата по форумите, но да кажа няколко думи...
ICDSoft е хостинг компания с над 80000 клиенти от цял свят (основно от US). Успели сме най-вече заради сериозното отношение от страна на staff към работата и клиентите. Затова търсим сериозен човек който си обича работата, разбира от нея, и е старателен.
Oфисът в България от 2002 година, като персонала постоянно се увеличава. Средният трудов стаж е над 3 години, средната брутна заплата (sysadmins, developers, support, account managers) е 3300лв

Който се интересува от работата, може да ми изпрати кратко CV (с проектите по които е работил) на мейл:
За въпроси - може пак на мейла, или по ICQ (има го в профила).

Поздрави на всички,
Зафо (from ICDSoft)

P.S.: Извинявам се че ползвам клуба за "трудова борса", но е добре офертата да стигне до повече надеждни хора (нищо че не си търсят работа в момента :) ). Ще се радвам да отговоря на всякакви въпроси относно работата, стига да не са злобни и безмислени.



Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Zafo]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано20.09.06 13:24



Добре. Офертата е коректна. Мога да потвърдя, че компанията е сериозна и данните са коректни - работил съм там известно време, още докато шефчето беше в затвора в ХонгКонг, хмм. По времето, когато бях там беше даже екстра. Пиехме джин Бомбай с админите и вършехме наистина много работа. Аз лично съм отговарял на 150+ клиентски въпроси на ден, това включва оправяне на пърл/пхп скриптове, майескюел, етц. Админите (Ники и Яшо) са наистина феноменални по умения, аз токова нещо не съм виждал. Надявам се карат ес класи в момента - заслужават.

Мисля само е коректно да отбележиш една леко съмнителна практика, която има от известно време във фирмата. Програма на всеки пич във фирмата, която прави скрийншотове отвреме навреме и ги праща на Димитър. Това е интересен момент, който е добре да се дискутира. Има и уволнения за това. Биг Брадър има по телевизията, нали, нужно ли е и вие да си го правите?

Поздрави,
Румен Станков

--
Increasing Performance By Lowering Expectations

Редактирано от Гypy на 20.09.06 13:35.



Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Гypy]  
АвторToшko (Нерегистриран)
Публикувано20.09.06 14:04



Да, хубава оферта. Ха сега някой да каже че от PHP не падали кинти.





Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Zafo]  
Автор Pekoнcтpykтop (урод-нацист)
Публикувано20.09.06 14:06



системен програмист (PHP/Perl)

Това ли доживяхме?







Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано20.09.06 14:13



Ми да, да не мислиш, че е лесно? Най-вероятно става дума за екстендване на контрол панели, директно от админ да се прави акаунт, да се сетват права, да се инициализират Майескюели, със сигурност се викат баш скриптове и прочие.

Мога да ти кажа, че е много сериозно програмирането там, да. Единият от админите беше направил скрипт, който за няколко минути ти прави произволен сървър готов за употреба и сетване на акаунти. И го плъгваш в системата.

Не си мисли, че е ташак това.

--
Increasing Performance By Lowering Expectations.


Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Гypy]  
Автор Pekoнcтpykтop (урод-нацист)
Публикувано20.09.06 14:36



Без да обиждам никой, не мисля, че инсталирането на майескюел и конфигурирането на сървър като цяло е някво геройство. Още повече, че е относително шаблонен процес и веднъж усвоиш ли го, после караш наизуст.
Но както и да е, нямах това предвид. Според разбиранията "системното програмиране" е софтуерния слой непосредствено над хардуера, а php/mysql са поне 10 слоя над него.





Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор MaтaKocмaтa (маймун)
Публикувано20.09.06 16:12



Мвзе ми го от устата.

Това е нещо като по едно време в Борг пуснаха обява за embedded 'driver information systems'. Ама се оказа, че driver == шофьор в случая



Машина за отделяне на кожа и сланина от парени свине

Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Гypy]  
Автор Zafo ()
Публикувано20.09.06 18:36



Относно "съмнителната практика"...

В ICDSoft работят 30 човека които взимат добри заплати. Те им позволяват да живеят нормално в БГ, много от тях се грижат и за семейства. Освен това, хостваме 80000 сайта - голяма част от тях са за забавление, но друга голяма част са онлайн бизнеси чиито собсвеници разчитат сайтовете им да работят.

Та... освен печалбата която фирмата реализира (всеки работи, за да печели, right), всичките тези хора разчитат ICDSoft да съществува като хостинг компания, за да продължават да живеят по същия начин. Това обаче ще бъде сериозно застрашено, ако сред работещите в ICDSoft се промъкне някой, който е решил да работи против фирмата.

Споменатият метод на следене беше въведен по времето на един "near miss" - човек (от staff) който се беше "промъкнал" и имаше реална опасност да провали цялото предприятие за броени дни. Става въпрос за спамер който беше започнал да събира клиентски данни. Слава богу, усетихме се и със споменатата "съмнителна практика" (тогава тя бе използвана за пръв път) беше хванат.

Надявам се че това отговаря на въпроса за "Биг Брадър".

Този метод за следене вече не се ползва, тъй като работещите в момента в ICDSoft са доказали лоялността си. Има вероятност отново да се ползва за в бъдеще в крайни случаи, когато се появи съмнение за лоялността на новопостъпил служител.

Относно уволненията - ако някой е бил уволнен, това е било заради това че или тотално не се е справял със задълженията си, или директно се е опитвал да вреди на фирмата (като в описания случай).



Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Pekoнcтpykтop]  
АвторДжyraн (Нерегистриран)
Публикувано20.09.06 18:59



Невероятно, нали. Някои колеги инсталират mysql и конфигурират сървъри, което е "относително шаблонен процес" и получават заплата 3k средно. Други бичат на C/C++, което е равносилно на геройство и получават средно два пъти по- малко. Можеш ли да познаеш кои са по- добре?





Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Гypy]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано20.09.06 19:22



Опа. Сам ще си отговоря. Сега като си чета поста, съм казал нещо, което извън контекста си звучи некоректно.

Шефчето на ИСД беше в затвора за съвсем кратко време, заради неуредици с визите. Най-вече заради стриктните китайци. После разбира се нещата се оправиха, но имаше около месец-два неуредици, в които ние в българския офис бяхме малко в странна ситуация. Но се оправихме де.

Кофти ако съм оставил грешните впечатления. Пича е коректен.

--
Increasing Performance By Lowering Expectations.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.