Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:06 02.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Търси се PHP/Perl програмист  
Автор Zafo ()
Публикувано20.09.06 12:52



Здравейте,

ICDSoft (

) си търси системен програмист (PHP/Perl).

Изискванията са:
- отлични Linux познания - Apache, DNS, Qmail, Vpopmail
- сериозен опит с PHP и Perl(системни скриптове), MySQL 4.x/5.x
- опит с HTML, Javascript, bash

Под сериозен опит имам предвид: да е работил поне 3-4 години в областта, поне по няколко различни проекта, да няма Linux тайни за него, a ако има - да може бързо да си набавя точната информация.

Началната заплата е 1800 лв чисто (2500лв бруто).
Заплатата нараства в зависимост 1. От работата му и реализираните проекти 2. От стажа в ICD. Например, увеличението от стаж за една година е 12%.

Вече се е писало се е за фирмата по форумите, но да кажа няколко думи...
ICDSoft е хостинг компания с над 80000 клиенти от цял свят (основно от US). Успели сме най-вече заради сериозното отношение от страна на staff към работата и клиентите. Затова търсим сериозен човек който си обича работата, разбира от нея, и е старателен.
Oфисът в България от 2002 година, като персонала постоянно се увеличава. Средният трудов стаж е над 3 години, средната брутна заплата (sysadmins, developers, support, account managers) е 3300лв

Който се интересува от работата, може да ми изпрати кратко CV (с проектите по които е работил) на мейл:
За въпроси - може пак на мейла, или по ICQ (има го в профила).

Поздрави на всички,
Зафо (from ICDSoft)

P.S.: Извинявам се че ползвам клуба за "трудова борса", но е добре офертата да стигне до повече надеждни хора (нищо че не си търсят работа в момента :) ). Ще се радвам да отговоря на всякакви въпроси относно работата, стига да не са злобни и безмислени.



Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Zafo]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано20.09.06 13:24



Добре. Офертата е коректна. Мога да потвърдя, че компанията е сериозна и данните са коректни - работил съм там известно време, още докато шефчето беше в затвора в ХонгКонг, хмм. По времето, когато бях там беше даже екстра. Пиехме джин Бомбай с админите и вършехме наистина много работа. Аз лично съм отговарял на 150+ клиентски въпроси на ден, това включва оправяне на пърл/пхп скриптове, майескюел, етц. Админите (Ники и Яшо) са наистина феноменални по умения, аз токова нещо не съм виждал. Надявам се карат ес класи в момента - заслужават.

Мисля само е коректно да отбележиш една леко съмнителна практика, която има от известно време във фирмата. Програма на всеки пич във фирмата, която прави скрийншотове отвреме навреме и ги праща на Димитър. Това е интересен момент, който е добре да се дискутира. Има и уволнения за това. Биг Брадър има по телевизията, нали, нужно ли е и вие да си го правите?

Поздрави,
Румен Станков

--
Increasing Performance By Lowering Expectations

Редактирано от Гypy на 20.09.06 13:35.



Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Гypy]  
АвторToшko (Нерегистриран)
Публикувано20.09.06 14:04



Да, хубава оферта. Ха сега някой да каже че от PHP не падали кинти.





Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Zafo]  
Автор Pekoнcтpykтop (урод-нацист)
Публикувано20.09.06 14:06



системен програмист (PHP/Perl)

Това ли доживяхме?







Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано20.09.06 14:13



Ми да, да не мислиш, че е лесно? Най-вероятно става дума за екстендване на контрол панели, директно от админ да се прави акаунт, да се сетват права, да се инициализират Майескюели, със сигурност се викат баш скриптове и прочие.

Мога да ти кажа, че е много сериозно програмирането там, да. Единият от админите беше направил скрипт, който за няколко минути ти прави произволен сървър готов за употреба и сетване на акаунти. И го плъгваш в системата.

Не си мисли, че е ташак това.

--
Increasing Performance By Lowering Expectations.


Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Гypy]  
Автор Pekoнcтpykтop (урод-нацист)
Публикувано20.09.06 14:36



Без да обиждам никой, не мисля, че инсталирането на майескюел и конфигурирането на сървър като цяло е някво геройство. Още повече, че е относително шаблонен процес и веднъж усвоиш ли го, после караш наизуст.
Но както и да е, нямах това предвид. Според разбиранията "системното програмиране" е софтуерния слой непосредствено над хардуера, а php/mysql са поне 10 слоя над него.





Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор MaтaKocмaтa (маймун)
Публикувано20.09.06 16:12



Мвзе ми го от устата.

Това е нещо като по едно време в Борг пуснаха обява за embedded 'driver information systems'. Ама се оказа, че driver == шофьор в случая



Машина за отделяне на кожа и сланина от парени свине

Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Гypy]  
Автор Zafo ()
Публикувано20.09.06 18:36



Относно "съмнителната практика"...

В ICDSoft работят 30 човека които взимат добри заплати. Те им позволяват да живеят нормално в БГ, много от тях се грижат и за семейства. Освен това, хостваме 80000 сайта - голяма част от тях са за забавление, но друга голяма част са онлайн бизнеси чиито собсвеници разчитат сайтовете им да работят.

Та... освен печалбата която фирмата реализира (всеки работи, за да печели, right), всичките тези хора разчитат ICDSoft да съществува като хостинг компания, за да продължават да живеят по същия начин. Това обаче ще бъде сериозно застрашено, ако сред работещите в ICDSoft се промъкне някой, който е решил да работи против фирмата.

Споменатият метод на следене беше въведен по времето на един "near miss" - човек (от staff) който се беше "промъкнал" и имаше реална опасност да провали цялото предприятие за броени дни. Става въпрос за спамер който беше започнал да събира клиентски данни. Слава богу, усетихме се и със споменатата "съмнителна практика" (тогава тя бе използвана за пръв път) беше хванат.

Надявам се че това отговаря на въпроса за "Биг Брадър".

Този метод за следене вече не се ползва, тъй като работещите в момента в ICDSoft са доказали лоялността си. Има вероятност отново да се ползва за в бъдеще в крайни случаи, когато се появи съмнение за лоялността на новопостъпил служител.

Относно уволненията - ако някой е бил уволнен, това е било заради това че или тотално не се е справял със задълженията си, или директно се е опитвал да вреди на фирмата (като в описания случай).



Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Pekoнcтpykтop]  
АвторДжyraн (Нерегистриран)
Публикувано20.09.06 18:59



Невероятно, нали. Някои колеги инсталират mysql и конфигурират сървъри, което е "относително шаблонен процес" и получават заплата 3k средно. Други бичат на C/C++, което е равносилно на геройство и получават средно два пъти по- малко. Можеш ли да познаеш кои са по- добре?





Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Гypy]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано20.09.06 19:22



Опа. Сам ще си отговоря. Сега като си чета поста, съм казал нещо, което извън контекста си звучи некоректно.

Шефчето на ИСД беше в затвора за съвсем кратко време, заради неуредици с визите. Най-вече заради стриктните китайци. После разбира се нещата се оправиха, но имаше около месец-два неуредици, в които ние в българския офис бяхме малко в странна ситуация. Но се оправихме де.

Кофти ако съм оставил грешните впечатления. Пича е коректен.

--
Increasing Performance By Lowering Expectations.


Тема под линукс ли си работил бре?нови [re: Гypy]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано20.09.06 22:15



сега остава и папата да се окаже рязан....





Тема Reнови [re: zaphod]  
АвторAнoнимko (Нерегистриран)
Публикувано20.09.06 23:04



Идете, работете, вземайте големите заплати... какво само мрънкате.



Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Джyraн]  
Автор MaтaKocмaтa (маймун)
Публикувано21.09.06 00:38



объркал си се малко :)

да поясня - човекът говори за топ ПХП програмисти с много странични познания, то човек, който ги владее тея неща няма особено значение на какъв точно език програмира. Отделен въпрос е, че ще е по-скоро подвижна енциклопедия, отколкото човек, способен да прави софтуер, но това са и две различни професии

Та не сравнявай краставици с банани.

Редактирано от MaтaKocмaтa на 21.09.06 00:42.



Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Zafo]  
АвторПeнчo (Нерегистриран)
Публикувано21.09.06 08:55



Относно "съмнителната практика"...

Използването на този следящ софтуер е толкова гадно, че чак ми се повръща от вас.

За съжаление се срещат такива извратени хора по света и в България.

А ровите ли се в долните гащи на хората си и миришете ли им слиповете?



Тема Re:нови [re: Пeнчo]  
Автор~ (Нерегистриран)
Публикувано21.09.06 09:02



Само на готините колежки и то когато не са в мензис.



Тема Re: под линукс ли си работил бре?нови [re: zaphod]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано21.09.06 09:33



Е как :) Програмирал съм на С под Линукс :) Участвал съм в олимпиади по програмиране, били сме първия (и втория) отбор на СУ по програмиране на едно състезание, ама после не си признаха - обвиниха ни, че сме хакери и сме разбрали задачите предварително.

От тогава мразя и двете. И Линукса, и "олимпиадите" и състезателите. Ама съм бил там де, ял съм лайната...

--
Increasing Performance By Lowering Expectations.


Тема Re: под линукс ли си работил бре?нови [re: Гypy]  
Автор Nobby (дзвер)
Публикувано21.09.06 09:38



Е т'ва е !!!
А някой сега да каже, че Гуру няма право да плюе Линукса колкото си ще.

Това, в рамките на бъзика де..... :)

---
In God we Trust (all others must submit a X.509 certificate)


Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: MaтaKocмaтa]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано21.09.06 09:41



Да, аз даже май знам за какво става дума. Пичовете си имат техен собствен контрол панел софтуер, написан на ПХП и тук-там Пърл предполагам. Тук там трябва да се вика шел, може да се наложи дори и С (макар че за последното по-скоро се съмнявам).

Тоест трябва им някой ПХП/Пърл програмист, който много ги чатка нещата, но обикновено ПХП програмистите знаеш какви са. Аз май познавам 1-2-ма такива, може да им препоръчам. Кинтите са добри, офиса е в Лозенец, етц, етц. Аз вече почвам да се замислям как да се преместя по-близо до офиса, че транспортирането в София взе да става безумно. Днес съм пътувал час и половина с такси 3-4 км.

--
Increasing Performance By Lowering Expectations.

Редактирано от Гypy на 21.09.06 09:44.



Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Пeнчo]  
Автор net911 ()
Публикувано21.09.06 09:59



Докато има хора, които са в състояние да ти забият нож в гърба когато си им гласувал доверие, ще има нужда от подобен софтуер и от хилядите други начини за мониторинг. Повръща ли ти се от държавата, която те дебне с камери по светофарите и по летищата? Повръща ли ти се от финансовото разузнаване, което ти слуша телефона когато твоята банка им докладва, че правих големи транзакции? По-добре някой да ти рови куфара с долните гащи на летището, отколкото да те сглобява като пъзел няколко часа по-късно. Нашият бизнес е такъв, че дори един злонамерен човек внедрен в колектива е в състояние да преобърне колата за секунди. Това би довело до нечувани по мащаб последици: 80 000 сайта down, около милион мейла down, близо 40 човека без работа (зад тези хора стоят техните семейства). Това би било загуба и за държавата. Фирмата ми е сред най-добрите данъкоплатци. Всяка година плащаме над милион под формата на данък печалба, данък дивидент и социални осигуровки. На мен също ми се повръща като си помисля за гореописания сценарий. Не ме разбирай погрешно: уважавам мнението ти, всеки е свободен да мисли по различен начин и да изказва мнението си свободно. Както и всеки е свободен да избира къде да работи и при какви условия.



Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Zafo]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано21.09.06 10:12



Ясно. Разбирам. Да попаднат толкова много мейли в ръцете на спамери е сериозен удар по репутацията на фирмата, нормално е да се стига до такива мерки.

Не знам доколко е възможно, добре е по-новите хора да имат някак си по-ограничен достъп до такава информация, че иначе се налагат такива не особено популярни мерки.

--
Increasing Performance By Lowering Expectations.


Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Гypy]  
Автор net911 ()
Публикувано21.09.06 10:23



Например админите да получават root права след 2 години стаж а девелопърите да не знаят MySQL паролите? Май е по-добре да търпя критиката на Пенчо





Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: net911]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано21.09.06 10:28



Ми май няма начин да, сега като се замисля. Аз бил от обратната страна, без такава информация не може да се работи.

Иначе - критика - винаги ще има. При разумни хора и разумни обяснения, нещата се наместват. То тука форума е такъв, леко жълт. Като се спомене име на фирма и вече става...

Но умните хора (тези които ви трябват), ще отсеят плявата и ще получат правилната информация.

--
Increasing Performance By Lowering Expectations.


Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: net911]  
Автор Pekoнcтpykтop (урод-нацист)
Публикувано21.09.06 10:31



... По-добре ...

Не, не е по-добре. Подобен начин на мислене е изгоден за подобните на теб, но не и за подобните на мен. Дълга тема...

близо 40 човека без работа

Предпочитам (съмнителния) риск да остана без работа, отколкото с класически оправдания, касаещи сигурността ми, да ме превръщат в роб без личен живот.

Както и всеки е свободен да избира къде да работи и при какви условия.

Виж тука не мога да не се съглася с теб.





Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Zafo ()
Публикувано21.09.06 10:46



Всичко опира до 1. Интереси 2. Тип хора.

1. Ти като работник имаш интерес работодателя ти да ти е "роб" - да седи и да се чуди какво ще ти щукне, кога ще се напиеш като *** и ще затриеш един куп неща.
Работодателя има интерес да следи какво правиш за да не се стига до горното.

2. Има хора които предпочитат работодателя да ги следи какво правят и да е наясно че те си вършат работата перфектно.
Тази яснота води до правилно оценяване от работодателя за това как работника си върши работата (например преди няколко дни заплатите на всички ICD бяха увеличени с 8.7%, едностранно от страна на работодателя - защото хората работят наистина добре)
Има и хора, които предпочитат да мрънкат на тема "личен живот" и да са отвратени на тема контрол. Но въпреки че не искат да ги контролират, продължават да искат да бъдат оценени правилно. Странно...

Редактирано от Zafo на 21.09.06 10:57.



Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор net911 ()
Публикувано21.09.06 10:46



40 часа работа и 128 часа личен живот на седмица са общоприет стандарт. Твое право е да решаваш дали да рискуваш да останеш без работа или не и не можеш да решаваш от името на колегите си. Понеже тези хора са дошли да работят при мен, аз съм приел че не им се рискува да останат без работа. А за останалите 80 000 които са приели да се хостват при мен, съм 100% убеден че не им се рискува да останат без сървис, ама хич. Да не говорим, че същите са ми предплатили 80 000 Х $72 за услугата (Start->Run->Calc). Лесно е да се критикува отстрани, но колегата ми постна обявата не за онези които търсят лесното, а за тези които умеят да се наслаждават на трудно изкараните пари.



Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Zafo]  
Автор Pekoнcтpykтop (урод-нацист)
Публикувано21.09.06 11:06



1. Точно така, правилно схвана идеята ми. Просто недейте да си пробутвате интересите посредством елементарни шаблонни аргументи - миришете от далеч на всичко лошо от америка, което е силна антиреклама за повечето хора тук.

2. Има хора всякакви. Има и такива, за които някои неща са по-важни от парите.
отвратени на тема контрол
Контрол има много видове. Аз лично съм отвратен от контрол тип "Биг Брадър ис уачинг" и превантивните наказания. За това бих работил и бих бил оценен от шеф, който има същите разбирания. Представяш ли си, има такива?!





Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: net911]  
Автор Pekoнcтpykтop (урод-нацист)
Публикувано21.09.06 11:14



останалите 80 000 които са приели да се хостват при мен, съм 100% убеден че не им се рискува да останат без сървис, ама хич. Да не говорим, че същите са ми предплатили 80 000 Х $72 за услугата

Понеже стана дума за спам и параноичен контрол в името на доброто качество, бих желал да пусна един скриншот, който ще каже повече от всички аргументи, които бих написал:







Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано21.09.06 11:17



Малко зависи това от домейна, в който работиш. Ако се разберете предарително и се знае защо се прави и има логична причина, не мисля че е чак толкова голяма драма.

Има си фирми, където на влизане и излизане те претърсват, нямаш право да вкарваш юсб-ита, дискове, етц - нямаш дори интернет, за да не изтече някаква информация, следи се всяка минута къде си по магнитна карта, етц. Има и доста по-крайни варианти. Зависи точно с какъв софтуер се занимаваш и каква е фирмата.

Имаме един комичен случай с един клиент, който ни пише от вкъщи за проблеми с нашите продукти на работа, защото нямал права за мейл, в същото време го нямаше софтуер-а у тях заради секюрити и си говорихме по интуиция... :) В някаква държавна военна институция работеше човека.

--
Increasing Performance By Lowering Expectations.

Редактирано от Гypy на 21.09.06 11:22.



Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор net911 ()
Публикувано21.09.06 11:43



параноичен контрол в името на доброто качество
Този контрол не е в името на доброто качество, а касае съществуването ни изобщо. Колкото до доброто ни качество, там нещата са още по-сериозни: четирима супервайзъри четат всеки тикет и ако колегата от Съпорт не е отговорил правилно и навреме, случаят се дискутира в *резил* форум. Екип от тестери пък тестват работата на девелопърите преди тя да види бял свят. Иначе стигне ли се до масов ъплоад на бъг на 300 машини едновременно, срамът би бил доста голям. Колкото до спама, това е много обширна тема. Пусни един тикет на SureSupport и колегите ще те посъветват как да се справиш с проблема. Или просто се логни в контрол панела и разгледай какви опции имаш.





Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор net911 ()
Публикувано21.09.06 11:49



Ооопс, забравих онази хубава думичка! Благодаря, че си избрал услугите ни!





Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: net911]  
Автор Pekoнcтpykтop (урод-нацист)
Публикувано21.09.06 12:23



Не измествай темата. Има го вълшебният бутон "Enable", опитваш се да ме убедиш, че спама не е проблем, защо в такъв случай се налага следенето? Мислиш ли, че няма да ми е по силите да прееба системата за следене и да ти пращам скриншоти каквито аз искам, като същевременно си върша мръсната работа зад гърба ти?

И като стана дума за бъгове - виж си колонката от дясно как е сортирана по дата. Има и спам от бъдещето.





Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Zafo ()
Публикувано21.09.06 12:42



Реконстуктор,

Говорим за тотално различни неща.
Едното е: личните данни на нашите клиенти, споменати в моят пост
Другото е: спамът в интернет. За него може да питаш или google, или suresupport.com (това е съпорт сайта на твоята хостинг компания)

Относно спама от бъдещето - пак не питаш където трябва :)
Иди и питай suresupport.com, те ще ти обяснят добре (и в рамките на няколко минути) защо и как се получава "спам от бъдещето".

Темата наистина се измести.



Тема Що таканови [re: Гypy]  
Автор.HET (Нерегистриран)
Публикувано21.09.06 13:02



се оказа:

"Мога да потвърдя, че компанията е сериозна и данните са коректни - работил съм там известно време"

Ти не беше ли писал:

"Примерно за твоята фирма разбрах достатъчно, за да не искам да работя там"



Нещо не ти хареса голфа ли, кво ли

Тц Тц Тц



Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Zafo ()
Публикувано21.09.06 13:03



Интересът на ICDSoft е да предлага най-добрия хостинг сървис.
Ако интересът беше печалбата да е максимална, много неща щяха да са различни, както за клиентите, така и за работещите тук.
Така че това не е "шаблон", и който си е имал работа с ICDSoft знае как е.

Редактирано от Zafo на 21.09.06 14:09.



Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Zafo]  
Автор Pekoнcтpykтop (урод-нацист)
Публикувано21.09.06 14:35



Хубу, как да е.





Тема относно скрийншотоветенови [re: Zafo]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано21.09.06 20:34



моите поздравления. харесва ми идеята, така трябва. освен че е ползотворна и ви е позволила да изловите къртицата, то другата хубава част е че хвърляте във възмущение разните правозащитници и хуманисти

аферим!



Тема Re: относно скрийншотоветенови [re: zaphod]  
Автор Pekoнcтpykтop (урод-нацист)
Публикувано21.09.06 21:18



Някой път ше ида в такава фирма, само за да направя няква яка мизеря - въпреки параноичните опити на ръководството да се защити от това.
Широко ти е около врата сега, но като станеш жертва на абсолютно безсмислен параноичен тормоз, друга песен ще запееш.





Тема Re: относно скрийншотоветенови [re: Pekoнcтpykтop]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано21.09.06 21:29



точно подобни практики могат само да попречат да станеш жертва на нечия параноя. ако работодателя е параноик, може да реши да речем че прайш часпром през работно време. тук сценария се разклонява - ако е просто обикновен параноик може да те уволни, ако обаче е технически грамотен, неебаващ правата и свободите параноик, може да използва някоя техника нарушаваща ги (ох, какъв ужас, страсбург, веднага!) за да потвърди подозренията си. естествено, няма да види нищо подозрително и ше оттървеш кожата.



Тема Re: относно скрийншотоветенови [re: zaphod]  
Автор Pekoнcтpykтop (урод-нацист)
Публикувано21.09.06 21:35



Естествено, че ще попречат, за това говорех няколко поста по-нагоре. Просто тия младежи са дълбоко убедени, че са прави и упражняват пълен абсолютен контрол. Но всъщност не правят нищо, освен излишно да тормозят робите си. Колко още трябва да го смеля, за да го схванеш?





Тема Простотиинови [re: Pekoнcтpykтop]  
АвторПeнчo (Нерегистриран)
Публикувано21.09.06 22:03



Потвърждавам, че тази идея за шпионирането на служителите е не само гнусна, но и много глупава и по-важното много много опасна.

Ако предупредят служителите, че ги следят, те няма да вършат нещо забранено, а само ще бойкотират пасивно фирмата. И ще търсят начини да преебат системата.

Ако НЕ предупредят служителите, че ги следят, то това е ГОЛЯМА ГАДОРИЯ. Може би ше хванят някой, но по вероятно е това да гръмне в лицето им по много неприятен начин и всикчо да стане на лайна.

Лично аз мога да контролирам всички процеси в компютъра си на всички нива и ще спра всеки шпионски софтуер.

Ако разбера, че фирмата ми се е опитвала тайно да ме шпионира, ще се опитам тайно да я унищожа. Не знам дали ще успея, но предимството е на моя страна, а и имам моралното право и никакви скрупули.

Не разбирам тези от ICDIdiots как въобще съществуват?! Нещо индустрията се профанизира.



Тема Re: относно скрийншотоветенови [re: Pekoнcтpykтop]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано21.09.06 22:11



мен не ми пука дали шефа ми прави скрийншоти на компота ми, няма от какво да се страхувам. цялата работа мяза на спора за смъртните присъди и великия аргумент "ами я си представи че на тебе се случи".



Тема Re: за истината и простотатанови [re: Пeнчo]  
Автор Zafo ()
Публикувано22.09.06 00:24



Истината е ужасно проста.

Съществуват два типа хора.

Първите са готови да тръгнат на война и да унищожат някой или нещо (човек, фирма), дори и само заради собственото си его. Или пък да го бойкотират поради същата причина.
Иронията в случая е че системите за контрол са насочени основно срещу този тип хора. За тях работата е враг, шефът по дифолт е идиот, и така...

За щастие има и друг тип хора.
Те са тръгнали да работят, да печелят прилично от работата си(ако попаднат на правилното място), и не си губят времето в размисли "against the evil corporate world", и как да "преебат" някой.
Та това обяснява съществуването на фирмата :)



Тема Re: Простотиинови [re: Пeнчo]  
Автор MaтaKocмaтa (маймун)
Публикувано22.09.06 00:33



Човекът ти каза, че са 'шпионирали' само след съмнения...

Ти каква алтенатива би препоръчал?

Отделно вземи прочети какво са написали хората, а после пиши (пенчо бре чети, пенчо пак не ще... б.а. личи му)



Машина за отделяне на кожа и сланина от парени свине

Тема Re: за истината и простотатанови [re: Zafo]  
Авторpil (Нерегистриран)
Публикувано22.09.06 01:08



da vi kava 4esno, ako az sam 6ef i az 6e iskam da gledam ne samo 6otove ami i realtime. BTW, v boeing problema e re6en po sledniq na4in:
devovete si imat komputri, ot tqh oba4e se logvat v dev systemata prez ssh, v sesiqta vsi4ko se zapisva. Imat root, ili pochti root koito trqbva, no loga e readonly(harduerno), i moge da se nabludava realtime.

V Google, horata koito rabotqt po ranking, adsense, rabota s bazite ot danni za profili rabotqt po sy6tiq na4in i ima uvolneni (pone edin).
(V Google vseki ot nas si ima profile sys vsi4ki tyrseniq, i vsi4ki pose6teniq na stranici na koito ima googleads, a verqtno se asociirat s gmail i gtalk accountite. Napraktika Google imat neiztrivaemo history na browserite vi, a ako nqkyde v sistemata ste iztyrvali imeto si, sy6to e tam. Sigurno ve4e ste 4uli za skandala s AOL...)



Тема Re: за истината и простотатанови [re: pil]  
Авторdra (Нерегистриран)
Публикувано22.09.06 01:18



mi ne, daj nekoj link



Тема Re: за истината и простотатанови [re: dra]  
Авторpil (Нерегистриран)
Публикувано22.09.06 01:59



tova e dobro:



a ima i konkurs, da se nameri scariest AOL user :


tuka ima edno interview sas Zorba ot Google, nqkoi moge da go znaqt ot topcoder. Toi obache ot 1 sedmica veche na raboti v google, no interviewto si e istinsko:




Тема Re: за истината и простотатанови [re: pil]  
АвторToшko (Нерегистриран)
Публикувано22.09.06 08:56



Значи ние когато търсиме нещо по Google, те си записват всичко в база данни - какво търсиш, IP адреса ти , History и Favorites на браузера ти, време на търсене, тип на OS ,тип на хардуера, списък на всички инсталирани програмки(и пиратските), вида на мрежата. Всичко това се използува после от различни компании за да ти пробутат някаква стока.

Това със скрийншотовете нищо не е.



Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Zafo]  
АвторXpoмoзoмaтa (Нерегистриран)
Публикувано22.09.06 16:29



1800 не са никак лоши пари. Дано си намерите нови служители.
Явно от йобс.бг малко хора ви търсят, щом се обръщате към този форум

Ами има криза на квалифициран персонал. Като си пусне човек резюмето и фирмите се надпреварват кой първи да го покани на интервю. Който най-бързо реагира и предложи добри условия, печели.

Работата е там, че се явяват много, които се опитват да постъпят на работа чрез измама, т. е. твърдят че са експерти по ПХП и МъСЯЛ без да разбират грам.



Тема Re: за истината и простотатанови [re: Zafo]  
АвторSnaker (Нерегистриран)
Публикувано22.09.06 20:41



не бе мой човек - истината е че вашия шеф наистина е малко идиот за мене ... знам колко работите там ... и предвид заплатите точно заради това смятам че е малко идиот че ви ги дава :) ... никога ама никога няма да заслужите това което получавате. затва имате такива интриги вътре и такива изкуствени проблеми точно заради тия ви заплати и всеобщо създадена атмосфера. а на някои и им е тежко да не изпуснат кокала :)
общо взето ва е разглезил зверски и работите 2-пъти по малко от други ... аз преди години бех се псувал с шефа ви точно за заплащане и евалата че ме опроверга с времето. ама са па се е създала другата крайност. :)

както и да е ... забавна драма е станала :)



Тема Re: за истината и простотатанови [re: Snaker]  
АвторPytoner (Нерегистриран)
Публикувано22.09.06 22:04



Kakvi intrigi ima vatre?



Тема Re: Търси се PHP/Perl програмистнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано23.09.06 05:17



Ами сигурно трябва да програмира някоя система, следователно е системен програмист. :)

Неграмотници има навсякъде...



Тема Re: Простотиинови [re: Пeнчo]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано23.09.06 19:48



Не е много сигурно доколкото следенето без предупреждение и без твое писмено съгласие е законно. Не знам доколко събраните по този начин "доказателства" имат някаква сила, особено като се има предвид колко лесно се фалшифицират. А използването на така получения материал вероятно е повод да ги осъдиш за тлъста сума.



Тема Re: Простотиинови [re: eд]  
Автор net911 ()
Публикувано23.09.06 23:34



Извинявам се отново за намесата, тази тема стана и без това особено дълга за да се налива още масло в огъня, но като *виновник* за бозата по-горе се чувствам длъжен да лисна малко студена водица. Усещам, че ако не го направя, темата няма да има край.

Системата за следене: беше разработена по спешност (за около 4 часа) и беше използвана по конкретен повод преди две години. По-рано същият ден получих телефонно обаждане от Управителя на една известна интернет фирма, в което той ме уведоми, че поверената ми мрежа (на офиса) е ползвана за изпращане на СПАМ през техен сървър за няколко минути сутринта. IP-то беше на една от машините на Съпорт, и понеже там всеки сяда където си поиска (където е свободно в момента), не знаех кой е ползвал машината, а и не вървеше да питам. Инсталирах системата на всички Съпорт машини (тя никога не е ползвана срещу админите и ПРОГРАМИСТИТЕ например) и два дни наблюдение (скрийншот на всеки 60 сек) ми бяха достатъчни за да разбера, че най-новия колега, който беше едва от три-четири дни не само си е написал и си тества скриптче за пращане на СПАМ, ами на всяка смяна сваля списъци/таблици с клиенти от мастър админ панелите на машините: бавно и методично, машина по машина. Pekoнcтpykтop вдигаше гири по-нагоре за тази простотия със шпионирането, но не знам как щеше да реагира ако в един прекрасен ден Владко (така се казваше кандидат-колегата) му хакне сайта след като се е сдобил с паролата докато се е правил, че работи за мен. Това се случи преди 2 години, тогава Pekoнcтpykтop вече е бил наш клиент. След приключване на случая с Владко информирах колегите си за СИСТЕМАТА. Информацията беше посрещната с противоречиви чувства, но това е нормално и разбираемо. Никой не е в състояние да ме убеди, че нямам право да защитя интересите на фирмата си когато има данни за наличие на къртица в офиса. Противното би довело до сериозни последици. А длъжността ми е такава, че при всички случаи аз съм Лошия: аз ще съм виновен, ако стане гаф с изтичане на информация и компроментиран сървис, и аз ще съм лош, ако сгазя лука докато дебна за къртици.

След 2 години пауза ми се наложи да използвам системата още веднъж наскоро: секретарката в офиса беше забравила за какво и плащаме (1220 лева брутна заплата) и при все че имаше конкретни ангажименти, свързани с 8 часа работа на компютър, се оказа, че 8-те часа всъщност са два. А предполагам, че ще се съгласите с мен, че 1200 кинта за 2 часа работа на ден са прекалено добра заплата за секретарка. Та се наложи да я уволня. Това са УВОЛНЕНИЯТА, за които спомена ГУРУ по-горе. Владко не беше уволнен, той беше изритан (беше на тестов период и още нямаше договор), като преди това имахме разговор на четири очи, в който му обясних какво ще се случи ако си пъха гагата в бизнес който прави по няколко милиона на година или ако си позволи да вреди на клиентите.

По повод вечните тенденциозни коментари на ГУРУ на тема фирмата ми, проведох разговор с него за да разбера на какво се дължи специалното отношение към нас:

..........snip.....

Date : 9/20/2006 Time : 8:30 PM
From : savoy
ХХХХХХХХХХ - az imam akcii tam, veche otdavna vi izduhahaha. imame 120,000
acounta


..........snip.....

Nadiavam se che veche imate poveche iasnota po vuprosite koito taka vi razvulnuvaha. Za vuprosi i komentari mozhete da polzvate ICQ, za da ne si navlichame gneva na moderatorite (koito demonstrirat zavidno turpenie).

S Uvazhenie,

Dimitar Dimitrov,
Shefche na edna *izduhana* hosting kompania s 80 000 klienta :)



Тема Re: Простотиинови [re: Пeнчo]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано23.09.06 23:36



В отговор на:

Ако разбера, че фирмата ми се е опитвала тайно да ме шпионира, ще се опитам тайно да я унищожа. Не знам дали ще успея, но предимството е на моя страна, а и имам моралното право и никакви скрупули.




това се нарича саботаж и е подсъдимо, няма да си първи служител на някоя си фирма който е осъден по това обвинение и след това са им запорирани заплати където и да отидат да работят докато не си изплатят дълга на който са осъдени. Няма скрупули, както казваш.



Тема Re: Простотиинови [re: Bълk]  
Автор Pekoнcтpykтop (урод-нацист)
Публикувано24.09.06 00:04



А правилно и законно ли е да се шпионира някой без неговото знание и съгласие?

Всяка акция поражда реакция. Не може тайното следене да се обявява за морално, а опитите за саботаж като ответна реакция - за неморални. Получава се класическият американски лицемерен двоен стандарт.





Тема Re: Простотиинови [re: net911]  
Автор Pekoнcтpykтop (урод-нацист)
Публикувано24.09.06 00:07



му хакне сайта

Нали праите бекъпи на 24 часа, бре?







Тема Re: Простотиинови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор 9-rлaвaтaлaмя (Нерегистриран)
Публикувано24.09.06 00:26



Ти да не мислиш че най опасното хакване се състои в сменяне на home page-а ти с надпис "HaX0r WaS H3re"? Ако хакера е решил да ти прави мръсно просто ще ти набара паролата на имейла, ше почне да ти следи пощата, оттам ше набара някоя друга парола и т.н. докато успее да направи някоя голяма поразия. Има и достатъчно други начини да ти вреди тихомълком и 24 часовите бекъпи няма да те спасят.



Тема Re: Простотиинови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор net911 ()
Публикувано24.09.06 00:30



Това че правим бекъпи всеки ден, не ни дава право да се оставим да бъзикат. А и ако някой ти дифейсне сайта и не забележиш повече от седмица (ние нямаме навик да разглеждаме сайтовете на клиентите всеки ден), системата ще прави бекъп на дифейснатия сайт и ще пази 7 копия (дни) назад.
А представи си, че някой ти е свил паролата, и вместо да ти прави забележими поразии, ти чете мейлите тихо и кротко всеки ден? Това на мен ми се струва по-неприятно, отколкото ако шефът ти разбере че гледаш голи каки за закуска. Най-малкото защото шефът ти няма изгода ти да си зле и в лошо настроение, а на непознатият (или познат?) хакер хич не му дреме за теб.



Тема Re: за истината и простотатанови [re: Snaker]  
Автор Zafo ()
Публикувано24.09.06 01:43



Нямам идея на каква информация се базира това твърдение ("знам колко работите там"), но то не е особено вярно. Това че заплащането е добро и не се работи по 12-16ч всеки ден не означава че персонала не си заслужава заплатите.
Напротив, услугата която предлага ICD и доволните клиенти показват че хората си вършат работата отлично и заслужават това което получават.

Не виждам как доброто заплащане и разните екстри (безплатна храна, служебна кола, etc) могат да развалят атмосферата или да създадат "интриги вътре" - на мен също ми е интересно да разбера какви са тези "интриги" :)



Тема Re: Простотиинови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано24.09.06 08:33



виж

и , чувам че търсели сподвижници. мисля ще ти допадне философията им




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Простотиинови [re: eд]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано24.09.06 08:40



Не знам доколко събраните по този начин "доказателства" имат някаква сила я, ти на адвокатче ли се правиш бе пиле? чудя се, като дойде време да бесим адвокатчетата, коя емоция ще владее последните им минути живот - дали страха че ще умрат или възмущението че ги екзекутират без съд и присъда?






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Простотиинови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.09.06 14:35



Ми то няма да е шпиониране ако човека знае :) Не е шпиониран човека. Наблюдавана е активността на служебните компютри.

Имам въпрос към теб.
Ако ти си шеф на фирма и се установи че се случва нещо нередно - ти какво би направил тогава? Тоест ако ти си на мястото на шефовете на споменатата фирма какво би направил?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Простотиинови [re: bira_more]  
Автор Pekoнcтpykтop (урод-нацист)
Публикувано24.09.06 15:54



Да, обаче покрай активността на служебния компютър, може да се понаблюдава и активността на личният ми живот. Ако пък има условие служебния компютър да не се ползва за нищо свързано с личния ми живот, то тогава не бих работил в такава фирма, просто, защото това условие е неизпълнимо.

какво би направил тогава

Бих ги събрал всичките, и бих им казал кво ме вълнува, и че ако мизериите продължат, ще изловя виновниците и ще ги накажа строго.
Обикновено действа, но само ако имаш нужния авторитет.
Ако въпреки всичко има някой, който си позволи да мизерства, най-често се намира някой, който да го предаде.

Ако няма кой да го предаде, значи няма нито един човек във фирмата, който те уважава и, общо взето, е време да пускаш кепенците, или най-малкото да подмениш персонала цялостно.





Тема Re: Простотиинови [re: zaphod]  
Автор Pekoнcтpykтop (урод-нацист)
Публикувано24.09.06 15:56



Батка, в главата ти е пълна каша. Ти последно анархист ли си, или тоталитарист?

Щото при анархия е по-вероятно ти да си ми роб, отколкото аз на тебе, нали се сещаш.





Тема Re: Простотиинови [re: net911]  
Автор Pekoнcтpykтop (урод-нацист)
Публикувано24.09.06 16:00



Извинявай, какво ще рече "дифейсне"? Между другото, не е зле да си направите съпорта да е на български.

А представи си, че някой ти е свил паролата

Ами ако в дадена фирма достъп до паролите има всеки срещнат лешпер, дълбоко бих се замислил дали да й ползвам услугите.

В идеалния случай паролата ми е толкова енкриптната, че не можеш да я знаеш дори и ти.





Тема Re: Простотиинови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор net911 ()
Публикувано24.09.06 17:21



Ами ако в дадена фирма достъп до паролите има всеки срещнат лешпер
Уверявам те, че във фирмата ми няма нито един лешпер, който да ти знае паролата, при все че само двете чистачки, секретарката и счетоводителя нямат достъп до нея. Няма как програмистите, админите и Съпорт да нямат достъп до паролата ти, нали се сещаш? Обяви от вида "търси се неграмотна машинописка за преписване на секретни документи. Заплата 250 лева." не се котират вече.

дълбоко бих се замислил дали да й ползвам услугите
С малко повече късмет можеш да намериш някой доставчик, където дори админа си е забравил root паролата и я няма записана, за всеки пътник си има влакове.



Тема Re: Простотиинови [re: net911]  
Автор MaтaKocмaтa (маймун)
Публикувано24.09.06 18:25



мдоста странен похват да се 'знаят' пароли, а не да се пазят само хешове примерно.....

Машина за отделяне на кожа и сланина от парени свине


Тема Re: Простотиинови [re: net911]  
АвторA (Нерегистриран)
Публикувано24.09.06 18:35



Наистина ли пазите паролите на хората?
На програмистите и съпорта не мога да разбера защо им е достъп до тях. Само админа може да има достъп и то за да ги ресетва и разни такива неща.

Виждам, че дори и Мата Космата се възмущава, което само по себе си означава, че това е за боклука. Много нпрефесинално.



Тема Изненада менови [re: net911]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.09.06 19:02



има доста начини само човека да си знае паролата.
А админ или съответното оторизирано лице да може да я смени но не и да я знае.
Та това са елементарни за направа неща, елементарни са дори за един лекар, като мен :).
Не мога да си представя ситуация в която админа да трябва да ми знае каквато и да е парола.
Казано с други думи ако съм ваш клиент очаквам ДА НЕ МИ ЗНАЕТЕ ПАРОЛИТЕ.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Простотиинови [re: MaтaKocмaтa]  
Автор 9-rлaвaтaлaмя (Нерегистриран)
Публикувано24.09.06 19:24



На мен пък един друг похват ми се вижда странен - хора които очевидно си нямат хал хабер от shared хостинг, се скъсват да дават акъл на шеф на голяма хостинг компания. Никой не ви "знае" скъпоценните пароли. Въпроса е че всеки човек от съпорта трябва да има root достъп до машината на която са акаунтите които съпортва. Съответно, като има root, има и пълен достъп до вашия сайт и може да прави каквото си иска. При добро желание може дори и да ви научи паролата. Ако това не ви отърва просто не хоствате никъде и за по сигурно си изключвате компютъра. Така решавате окончателно всякакви проблеми със сигурността.



Тема Re: Простотиинови [re: Pekoнcтpykтop]  
Авторя kaжи (Нерегистриран)
Публикувано24.09.06 19:43



Ако отидеш в услугата за възстановяване на паролата на тези, паролата ресетва ли се или ти изпращат на мейла паролата в plain text или какво?



Тема Re: Простотиинови [re: MaтaKocмaтa]  
Автор Zafo ()
Публикувано24.09.06 19:47



Има само хешове и какво? Дали това помага особено?

Имайки предвид:
- процента от клиентите си сменят дифолт паролата на контрол панела (тази, дето им я изпращаме в началото)
- процента от хората държат в пощите си какви ли не пароли, номера на кредитни карти и какво ли още не
- процента от хората които ползват различни пароли за различните места (пощенски кутии, форуми, етц)
...пазенето само на хешове не вдига сигурността особено много. А че затруднява работата на съпорт, програмисти - това е сигурно.

Каквито и мерки да се взимат, не сме квартално ISP с двеста клиента, че да има един-единствен човек админ, който да знае и да може да прави всичко.

Темата много се измести, pls stick to the point.



Тема Май не си на кеф да мислишнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.09.06 21:15



Бих ги събрал всичките, и бих им казал кво ме вълнува, и че ако мизериите продължат, ще изловя виновниците и ще ги накажа строго.
Обикновено действа, но само ако имаш нужния авторитет.

И ако човека е глупак. Защото трябва да е глупак за да сподели какво ще прави. И ако не е глупак - ще разбере че си има за шеф голям глупак.

А да наблюдаваш компютрите - по скоро се прави с цел идентификация на проблема. Ами представи си че някой компютър е зомбиран.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Простотиинови [re: MaтaKocмaтa]  
Автор net911 ()
Публикувано24.09.06 21:20



Темата се измести наистина много, при това в много неконструктивна посока. Ако някой има въпроси или коментари, можем да си говорим в ICQ, за да не губим времето на хората които посещават този форум. Ако някой се интересува от предложението ни (вече получихме приличен брой CV-та), но не е напълно наясно с условията и с работата, с удоволствие бих му организирал разходка из офиса ни, където на място да се запознае с условията, структурата, начина на работа, историята на фирмата и т.н. въпроси.



Тема Re: Май не си на кеф да мислишнови [re: bira_more]  
Автор KpyM ()
Публикувано24.09.06 21:42



>А да наблюдаваш компютрите - по скоро се прави с цел идентификация на проблема. Ами представи си че някой компютър е зомбиран.

И като е зомбиран кво? Ше го фанеш със скриншоти ли?

Сякви такива шпиономании сговняват много обстановката във фирмата и както си пролича от темата и създават лошо име.
То за тва си има логове по сървърите, ама май някой го е домъраяло да ги прегледа.


cheater is JND in elusive of botfly to dimple with prefecture.


Тема Спокойнонови [re: net911]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.09.06 21:49



Това е от малкото читави теми. А и всяка тема (в клубовете) има свойството да се отклонява.
Както я описвате фирмата, ако си търсех работа можеше да се пробвам при вас. Само дето би ме спряло да няма Linux тайни за него, a ако има - да може бързо да си набавя точната информация - няма начин, колкото повече задълбавам в Линукса, толкова повече тайни виждам че има за разкриване :)

Bеer? Mоre?




Тема Re: Май не си на кеф да мислишнови [re: KpyM]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.09.06 21:56



Точно - наличието на лог и липсата на съответен скриншот ще покаже зомбрането.

Не знам - и мен не ме кефи да ми надничат "над рамото". Но пък в банка, където всичко се снима, не ми пречи.
Не знам - за това се правя на фрилансър сега - и кеф, няма кой да ти виси на главата, няма кой да ти наднича зад рамото. Е има и кофти моменти - няма с кого да обсъдш някой закучен проблем, висиш по някога до 6 сутринта, по някога ти бавят парите - ама не може всички екстри.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Простотиинови [re: zaphod]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано25.09.06 00:40



Не, надявам се да не ми се налага да се правя на адвокат. Но ако четеш новините, сигурно си чул какво става с НР и че има уволнени шефове за подобна практика - вярно, че малко повече са сгафили, отколкото просто да воайорстват със скриншотове, ама въпросът е принципен.

Иначе в доста фирми има практика да се следят служителите без тяхно знание. Може би ако се предвижда затвор за шефовете, тази практика ще секне, а?



Тема Re: Простотиинови [re: net911]  
АвторToшko (Нерегистриран)
Публикувано25.09.06 08:48



Много се радвам че сте получили "приличен брой CV-та". Както се вижда доста хора ни четат. Нали това беше целта на темата. Работодателите все пак се научиха да предлагат прилични стартови заплати (1500++), когато постват оферти тук.





Тема Re: Простотиинови [re: я kaжи]  
Автор Pekoнcтpykтop (урод-нацист)
Публикувано25.09.06 09:48



plain text, батка.







Тема Re: Май не си на кеф да мислишнови [re: bira_more]  
Автор Pekoнcтpykтop (урод-нацист)
Публикувано25.09.06 09:50



И ако човека е глупак. Защото трябва да е глупак за да сподели какво ще прави. И ако не е глупак - ще разбере че си има за шеф голям глупак.

Това не го разбрах добре - последно шефа ли е глупак или роба?

А да наблюдаваш компютрите - по скоро се прави с цел идентификация на проблема. Ами представи си че някой компютър е зомбиран.

Колкото може да се зомбира по отношение на логовете, толкова може и по отношение на скриншотовете.





Тема Re: Простотиинови [re: net911]  
Автор Pekoнcтpykтop (урод-нацист)
Публикувано25.09.06 09:53



да не губим времето на хората които посещават този форум

Нещо си се объркал, батка. Основното предназначение на форума е точно това.

Предполагам, че би искал темата да потъне и да се забрави, но има още хляб в нея, така че ше виси още поне седмица.





Тема Off topicнови [re: net911]  
Автор LupiМодератор (Slacker)
Публикувано25.09.06 12:02



Да бе верно ми е малко странно паролите да се пазят в прав текст. Преди 2-3 години като ходих в офиса ви да си плащам хостинга ми направи впечатление, че служителката, която ме обслужи, отвори някакъв контролен панел и най-отгоре се мъдреше моята паролка, в чист текстов вид. Амчи аз може да я ползвам тази парола и за други места. Нямам намерение да си измислям парола за всеки сайт, който посещавам. Ако имате root достъп до сървъра изобщо не ви трябва да знаете моята парола.



Eeeeeeeeeeeeeeeaaaaaaasy rider

Тема Re: Простотиинови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор net911 ()
Публикувано25.09.06 12:20



Предполагам, че би искал темата да потъне и да се забрави
Тц, защо да потъва, тук си и е добре. Щях да се притесня, ако беше потънала на втория ден без нито един пост по нея. Ако се поровиш из темите за тази фирма, ще видиш че всичките са предизвикали особен интерес и във всяка има бая подправки и люто. В тази насока нищо не се е променило от 2001-ва до сега, освен броя на клиентите.

но има още хляб в нея
Хляб има навсякъде и в обилни количества, само трябва да знаеш как да го изкараш, и да ти стиска да го направиш, защото хубавия хляб е гореш.

Предпочитам така, отколкото да карам на сухари





Тема Re: Простотиинови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Zafo ()
Публикувано25.09.06 13:49



Hello,

We received a password retrieval request for your Control Panel:

Username: XXXXXXXX
Domain Name: XXXXXXXX.com

The request was received at XX.XX.XX from IP xxx.xxx.xxx.xxx.

If you did not initiate this request, you can safely ignore this message.
If you did request to retrieve your password, please follow this link:

http://cp.serverxx.com/forgot.php?auth=abcdefghijklmn

When you follow the link, a new password will be generated for your
Control Panel and sent to you by e-mail. The above link will be valid
for 24 hours. If another retrieve link is used during these 24 hours,
this link will be invalidated.

Best Regards,
SureSupport Team


Може би имаш предвид че пращаме новогенерираната парола в имейл?
Или говориш за нещо друго а не за твоя хостинг акаунт? ;)

Подозирам че говориш за съпорт сайта (suresupport.com). User DB na suresupport.com няма нищо общо с хостинг юзърите. Достъп до базата на suresupport имат наистина само админите (тези, които така или иначе имат root по сървърите). Също така, с паролата си за suresupport може ЕДИНСТВЕНО да ползваш съпорт, но това не те аuthenticate-ва като собственик на определен хостинг акаунт.

Ако разчиташ да имаш пароли из Интернет и никой от провайдъра ти да не ги знае... може би трябва сам да си си провайдър :)

Редактирано от Zafo на 25.09.06 14:01.



Тема Re: Простотиинови [re: net911]  
АвторБивш lCD kлиeнт (Нерегистриран)
Публикувано25.09.06 14:06



Приятел, недопустимо е да пазиш паролата на клиентите в чист вид. За това могат да те линчуват публично в интернет. Никога не бих ползвал интернет услуга, която прави така - освен очевидните проблеми (с персонала, че може да ползвам паролата на друго място етц) това е индикация за фундаментално неразбиране на проблема със сигурността. Откъде да знам, че не правите и други глупости? Не ви трябва да знаете паролите на клиентите си - това че ги знаете само може да ви създаде проблеми потенциално. Не се кълни колко ти е читав персонала - всичко се случва, в първия случай си имал късмет че въпросния Владко не е бил достатъчно ловък. Твоето задължение е да създадеш система която в огромна степен да предотвратява злоупотреби - и тази система не може да е само реактивна както сега - да влиза в действие след като злоупотребата е налице.

Помисли малко по тия въпроси.

От друга страна няма лошо да си следиш персонала, само че ако всички знаят, че може да са следени. Не си предвидил ситуацията навреме първия път - Ок, случва се.



Тема Re: Простотиинови [re: 9-rлaвaтaлaмя]  
Автор MaтaKocмaтa (маймун)
Публикувано25.09.06 15:02



На мен пък един друг похват ми се вижда странен - хора които очевидно си нямат хал хабер от shared хостинг, се скъсват да дават акъл на шеф на голяма хостинг компания. Никой не ви "знае" скъпоценните пароли. Въпроса е че всеки човек от съпорта трябва да има root достъп до машината на която са акаунтите които съпортва.

Бе мое да нямам хал хабер от shared hostin, (освен като усер, който по случайност е и клиент на ICDSoft :), ама ти като гледам си нямаш хабер от някои други работи, пък и не си и много силен в мисленето



Машина за отделяне на кожа и сланина от парени свине

Тема Re: Простотиинови [re: MaтaKocмaтa]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано25.09.06 19:05



Да бе, тези пичове толкова често съм ги препоръчвал, че половината ми колеги от университета работят за тях и всички в този форум са им клиенти. Даже и аз им бях клиент. С ПХП сайт с .хтакес да фейква, че страницата е .аспх. Добре!

Иначе - има много фирми със селски процедури за сигурност, тоест, май всички са така. Никой обаче няма публично да го спомене в най-жълтия ИТ форум в България - еквивалента на вестник Шоу.

--
Increasing Performance By Lowering Expectations.

Редактирано от Гypy на 25.09.06 19:07.



Тема Re: Простотиинови [re: MaтaKocмaтa]  
Автор 9-rлaвaтaлaмя (Нерегистриран)
Публикувано25.09.06 20:06



Кат си прав, прав си...нямам си хабер от "някои други работи". Например, географията ми е много зле, все не мога да запомня Африка горе ли беше или долу. Само не знам каква връзка има това с темата.



Тема Re: Май не си на кеф да мислишнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано26.09.06 04:22



Това не го разбрах добре - последно шефа ли е глупак или роба?
Едно от двете. Ако пича се е раздрънкал - знанчи пича е глупак, а ако шефа пита, без пича да се е раздрънкал, начи шефа е глупак :)
Сигурно си прав.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Off topicнови [re: Lupi]  
Авторrazr (Нерегистриран)
Публикувано26.09.06 12:21



Ми низнам, ама например за да се логнеш по APOP се изисква сървъра да има плейн текст копие от паролата ти, за да може да сравни хеша...



Тема Re: Off topicнови [re: razr]  
Автор expeler (непознат )
Публикувано26.09.06 12:38



Така не се ли губи идеята на хеша?



Тема Re: Off topicнови [re: expeler]  
Авторrazr (Нерегистриран)
Публикувано26.09.06 12:47



Ами, не... АПОП представлява следното :
Ти си знаеш плейн паролата, връзваш се към сървъра който ти принтва банер от рода :

XXX.YYY.ZZZ.com където XXX е ПИД-а на процеса, YYY е тайм стамп-а, а ZZZ ти е хостнейм-а на сървъра.
след това правиш един стринг от този банер и твойта парола и му смяташ МД5, като го даваш на сървъра. Сървъра знае какъв банер ти е дал, и със него и собственото си копие на паролата също прави МД5 и после ги сравнява.
Така дори някой да ти снифне трафика няма да успее защото ПИД-а и Таймстампа са всеки път различни и се постига т.нар. : "replay protetion"


охх... доста офф-топик вече стана :)



Тема Re: Off topicнови [re: razr]  
Автор wqw (АзСъмЖив)
Публикувано26.09.06 16:02



Е, че толкова ли е трудно да се ползва MD5(банер + MD5(pass)) и сървър-а да пази MD5(pass) вместо plain text на pass!

Нещо ме съмнява някой да е дизайнвал подобна глупост в 21в.

cheers,
</wqw>



Тема Re: Off topicнови [re: razr]  
Автор LupiМодератор (Slacker)
Публикувано26.09.06 17:07



Тва всичко много хубаво ама не разбрах за какво им е на служителите да ми знаят плейн текст паролата. За да ми се логват в пощата и да ми я четат ли? Ако паролата се пази на сървъра и за нея "знае" само сървърът тва е достатъчно да си ползвам APOP.

Както и да е, верно много се отклонихме. По природа съм си малко параноик и винаги си имам една наум за подобни работи.



Eeeeeeeeeeeeeeeaaaaaaasy rider

Тема Re: Off topicнови [re: wqw]  
Автор MaтaKocмaтa (маймун)
Публикувано26.09.06 20:55



Абе важното е да има "replay protetion"

а пък оттам на сетне каквото ще да става.

(бтв то май APOP е от човек към сървър така че това за пазенето на паролите на сървъра е булшит...)

Редактирано от MaтaKocмaтa на 26.09.06 20:59.



Тема Re: Off topicнови [re: MaтaKocмaтa]  
Автор MaтaKocмaтa (маймун)
Публикувано27.09.06 10:25



мм глупости съм писал снощи... ма имаше 'наливна причина' :)

Машина за отделяне на кожа и сланина от парени свине


Тема Re: Простотиинови [re: net911]  
АвторCekpeтapkaтa (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 19:46



"Е, вий са усрахти!" /както се казваше в "Улицата"/
Аз си замълчах пред колегите, защото са наясно с фирмата, но да се изопачават нещата по форуми, където четат хора, които никога не са били в АйСиДи и лесно могат да бъдат излъгани... това е вече нечестно и некоректно.
Уж се разказва истината, ама героичните моменти /борбата със спамерите/ се подчератават дебело и цветно, а слабите моменти със скрийншотовете се омаловажават.... а момента с КАМЕРИТЕ С МИКРОФОНИ изобщо дори не се споменава. Защо трябва винаги да се извърта и усуква истината според конкретната ситуация, така че да се постигне желания резултат - в случая наемане на програмист?! Защо не питате по тази тема последния програмист, който напусна фирмата - нека той каже дали камера с микрофон зад гърба е по-приятна от скрийншотове. Да не говорим, че не е вярно това с 2те години пауза - винаги е имало скрийншотове, макар и не при съпорт или програмисти.
Изумително нагло е да се изопачи историята със секретарката, която била по 8 часа на компютър. Най-малкото защото никога не съм работила по-малко от 9 часа. Сигурно на компа се надписват пощенски пликове и се ксерокопира и се телефонира или пък се разтоварта камион със стекове безалкохолни и се редят в мазето - да, за да има "безплатен обяд" все някой трябва да прави и тия неща. Сметки на доставчици и работа с пари се върши сигурно също на компа.... да, ама не -има много неща които не се виждат на скрийншот. Ясно ми е, че сега ще ми се напомнят всички ония неща, че съм пушила цигари и съм работила в магазин на GSMи за много по-ниска заплата и т.н. Цялата работа е за парите - голям яд, бе - то да бях ги искала, ами то... дават ти пари и после ти тровят живота заради това. И как стана така, че секретарката цели три години си заслужаваше парите, пък като реши да си търси нова работа /подозирам се е видяло в скрийншотовете от разговор в айсикю, което е задължително да се ползва/ "изведъж" се оказа друго. То като искаш да махнеш някой преди сам да си е тръгнал... лесно се изнамира повод.

Ясно ми е, че всичко това сега ще стане повод да се оправдае слагането на камери и микрофони, но не ми пука. Реконструктор и Пенчо добре се досетиха какви са нещата - като Биг Брадър -такива са и "доказателствата". Както по ТВ режат кадри и дават материал от събрани моменти - така и тук всичко може да се нареже и насложи и после да се показва като доказателство за нещо си. Веднага прилагам пример - репликата на Савой е извадена от контекст и сложена в този разговор. Тоя метод е добре изпитан - и мои реплики са били вадени така от "хистори"то в опит да бъдат използвани срещу мен... Затова и никога не поисках да видя скрийншотовете нито записите от камерите.
Мина много време и изобщо нямаше и да обсъждам /както и пред всички колеги си замълчах и не коментирах/, ама пък чак така да се извъртат нещата вече ми идва в повече особено като става дума лично за мене в публичното пространство. Разкажете сега каквито си искате приказки за "секретарката" - ясно е че програмистите имат повече респект към "шефчетата" отколкото към плебеите от администрацията, но който трябва ще разбере кое е истина.

Евала за фирмата - съгласна съм, че изобщо не е "издухана" - аз съм свидетел, че работата върви напред през годините и клиентите се увеличават. Просто, когато се лъже по мой адрес не мога да мълча.



Тема Re: Простотиинови [re: Cekpeтapkaтa]  
АвторHиkoй (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 20:39



Аз отговарях за охраната в Ай Си Ди Софт... Много още има да се каже по темата с камерите, микрофоните и скрийншотовете... но първо имам личен разговор с Митко, собственика на фирмата. Сега обаче нямам време за нищо, въпрос на време е.... Давност нямат тия работи!!! Разбрах 3 месеца, след като бях съкратен/а и цялата охрана/, че причината за съкращението ми е плод на фантазиите на болен мозък... Не намери сили и доблест тоя човек да седне, и да говори с мен. За него нещата си дошли на мястото, фактите се наредили и той решил, че съм крал от него някакви неща, че съм го лъгал... Говорил пред всички на събрание, че имал записи, придобити чрез СРС на това, уж, което съм направил. Поне да си беше направил труда да разбере какъв е редът за допускане до такава информация, че покрай неговите приказки наляво и надясно, ако се подаде оплакване, че има изтичане на информация относно уж направени СРС..... майко мила!! Него /Митко/ го остави, за ония хора, дето дори не предполагат кой какво говори за информация, с която те работят е страшно. Ей така му дават "записи", както той се изразява, на мои разговори????????? Казал, че ще ме съди

и аз почаках доста... Дали пък да не подам един граждански иск за клевета, уронване на достойнството и пропуснати ползи? А? Работя в охранителния бизнес от 1991 година, след, като се уволних от армията заради деполитизацията. Между другото бях взводен командир на Димитър Димитров в парашутната рота... Как за 15 години работа, и в ония смутни времена, не се намери човек да каже една лоша дума за мен? А аз да взема да крада от Митко някакви железа за 6-7000 лева, нещо такова излиза! Както и да е, нещата ще се изяснят между мене и него, поне държа да седнем и да му кажа , че много греши. Не беше такъв човек до преди година, но нещо стана с него! С който и да говоря, всички са на мнение, че това не е същия Митко! Проблема е в него, и не е безобиден!!!! Момчетата, които работят за него са златни! Много добри професионалисти, отдадени на работата! Но и те виждат как се промени шефа им... Да е жив и здрав, но не може да говори зад гърба ти, че си боклук, че го крадеш и лъжеш, че ще те съди, а да не може да ти каже в очите защо те съкращава! Писах на един дъх, може и да не е много свързано, но смисъла се схваща, надявам се. Совите не са това, което са!



Тема Ето какво разбрах азнови [re: Hиkoй]  
АвторПeнчo (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 21:49



От цялата работа аз разбрах следното.

Фирмата е ебано място за работа. Ако ти дават пари, ще си ги заработваш анално.

Шефовете за нищо не са виновни, защото всичко, което носи пари е добро.

Служителите са доволни когато работят там, а когато не работят, там си е ебало майката.

Да се подслушват служителите е в реда на нещата. Както и след работа на изхода да им проверяват ануса, дали не изнасят емаил адреси.

Секретарката и господин Никой (Немо) са идиоти. Няма да ги коментирам повече, защото не ме интересуват глупаците с глупаци. да не са били толкова глупави да ги хванат, щом им е харесвало да работят на такова лайняно място.

Сега да се върнем към темата програмисти. Аз познавам добре такъв тип фирми. За съжаление лично. Но тогава бях млад и невинен и се излъгах. Вече не бих направил такава идиотска грешка.

Програмирането не е професия.



Тема Re: Ето какво разбрах азнови [re: Пeнчo]  
АвторHиkoй (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 22:48



Пенчоооооо, Пенчо!!! Разбрал си дръжки! Фирмата си е читава и много добре си работи, лайняно място е най-неподходящото определение. Това, че съм идиот, може и да е така, ма я да ми го кажеш в очите, че така някак не става

. Много е лесно, като не ти виждам очичките... А всъщност кой е написал: "Вече не бих направил такава идиотска грешка."? Това, че си програмист едва ли означава, че само като четеш нещо, всичко ти е ясно. Аман от активисти!



Тема Re: Простотиинови [re: Cekpeтapkaтa]  
Автор Pekoнcтpykтop (урод-нацист)
Публикувано07.10.06 23:08



Ся става интересно.

Яко интриги.





Тема Да направим агитка?нови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.10.06 00:03



Ама сега ако се намесят чистачката, готвачката и жичкаджията, ще стане интересно :)

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ето какво разбрах азнови [re: Hиkoй]  
Автор net911 ()
Публикувано08.10.06 17:37



Надявай се да ти го каже в очите, аз два часа обиждаш Гуру по телефона и в ICQ с надеждата да се съгласи да се видим наживо, ама нямал време.
А по нашия въпрос: не знам кой ти даде идеята (всъщност знам) да си говорим тук и сега е редно да внеса яснота пак тук, но ти предлагам първо да си поговорим като бели мъже (сега ще ти звънна да се разберем къде и кога) и след разговора ще преценя дали да отговоря публично (много ме сърбят ръцете да го направя).



Тема Re: Простотиинови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор1O1-A (Нерегистриран)
Публикувано08.10.06 19:58



по-лошо представяне на една фирма от самата себе си надали би могло да се направи....



Тема Re: Ето какво разбрах азнови [re: net911]  
АвторKoндьo (Нерегистриран)
Публикувано08.10.06 23:01



Бреиии замесихте ни всички , а поне кажете развръзката каква е


Да видим кои крив , кои прав



Тема Re: Ето какво разбрах азнови [re: net911]  
Авторcaпyнeн.фeн (Нерегистриран)
Публикувано09.10.06 00:00



Към Никой: Не отивай, не отивай...





Тема Re: Ето какво разбрах азнови [re: net911]  
Авторбял чoвek (Нерегистриран)
Публикувано09.10.06 02:02



Надявай се да ти го каже в очите, аз два часа обиждаш Гуру по телефона и в ICQ с надеждата да се съгласи да се видим наживо, ама нямал време.

Извинявай, ама тези нещастници, които са ти роби, биеш ли ги? Защото след като Гуру два часа го обиждаш по телефона, значи тези, които са ти подръка ги дереш яко?

Искрено се учудвам, че някой нормален човек все още работи при теб. То парите са хубаво нещо, ама верно при вас се заработват анално.



Тема Re: Ето какво разбрах азнови [re: бял чoвek]  
Автор net911 ()
Публикувано09.10.06 07:01



Извинявай, ама тези нещастници, които са ти роби, биеш ли ги?
Някъде да стана въпрос за бой? Въпросният човек (Гуру) не е видял нищо лошо от мен и от колегите ми, но не пропуска възможност да вреди. Исках да се срещнем и да ме гледа в очите докато увърта причината. В крайна сметка и двата часа обиди имаха ефект, поне разбрах защо е цялата работа. Когато ми каза, че ми е конкурент, му се извиних за обидите с обяснението, че аз уважавам враговете си. Просто до този момент си мислех, че вреди от чиста зависти глупост, не знаех че има користна подбуда.

А колкото до служителите, бием се на мач, на пейнтбол, на картинг, и обикновено те ме бият. И ти нищо не си разбрал. Човекът, с когото трябва да се срещна ме е учил да се бия. И не просто да се бия, а да побеждавам. След двете години прекарани във взвода му никакво препятствие в живота ми не е успяло да ме спре или дори да ме впечатли. Затова и фирмата ми успя, въпреки всички трудности. Само заради това не бих позволил и косъм да падне от главата му, дори и ако се окаже, че е сбъркал някъде. Този човек е делил сухарите си с мен и е пил вода от манерката ми, така че не очаквайте екшъни. Жалко е, че се е стигнало до такова развитие на темата.
Искам да благодаря на хората за интереса към офертата, получихме доста кандидатури. Наскоро обявих план за въвеждане на 2 месеца платен годишен отпуск и за целта ни трябваха още програмисти, администратори и съпорт, за да покрием разредения график. Благодаря и на онези, които ме намираха в ICQ за да ми кажат, какво мислят за разразилата се *дискусия*. Добро утро и успешна седмица на всички!



Тема Re: Ето какво разбрах азнови [re: net911]  
АвторHиkoй (Нерегистриран)
Публикувано09.10.06 08:23



Още в началото на по-горния ми пост стана ясно, че трябва да се срещнем с Митко, въпрос на дни е... Не драматизирайте, много филми гледате. Въпроса е там, че наистина ТРЯБВА да се видим и да изясним, ама всички въпросителни, които стоят между нас! Не очаквайте екшън и повече пикантерии.



Тема Re: Простотиинови [re: Cekpeтapkaтa]  
Автор Zafo ()
Публикувано09.10.06 09:43



Наистина голям сапунен сериал се е получил в този форум :)

Ами какво да кажа - хейтъри винаги ще има, било то бивши служители или "случайни минувачи". Ще се пишат къде по-големи, къде по-малки глупости; това си е неразделна част от бизнеса. Даже казват, че ако няма haters, значи не си успял.

Също така ми е ясно че в близко бъдеще haters ще се увеличат доста - по технически причини ;)

Радвам се, че доста хора кандидатстваха по обявата, при това доста качествени. Решихме да вземем повече от един програмист, тъй като добрите специалисти са кът, а работа винаги се намира. Засега двама ще вземем със сигурност, за други двама тепърва ще решаваме (а има и още интервюта).
Благодаря на всички кандидати, които ме контактнаха, дойдоха до офиса, и видяха/разбраха за връзката между скрийншотс и програмистите, за "камерите с микрофони", защо е напуснал "последния програмист", etc...

Благодаря и на всички останали случайно попаднали на темата (основно наши клиенти), които ме контакт-наха да разберат доколко са верни нещата изписани тук. Един знае, друг хейтва - това е положението...

На хейтърите... пожелавам им приятно хейтване - в настоящата и други "каузи" :)

Приятен ден на всички!



Тема Re: Ето какво разбрах азнови [re: Hиkoй]  
Автор net911 ()
Публикувано09.10.06 09:53




Добре де, вчера ти звъннах и ти казах, че съм готов да се видим веднага или по всяко време когато ти е удобно, а ти каза, че ще ми звъннеш когато можеш и аз чакам. Сега този пост с ТРЯБВАНЕТО за какво е? Не разбирам каква е ползата на пишещите по тая тема. На мен поне ми се плаща (около 80 000 на месец) за да си защитавам фирмата, Гуру също не си губи времето за този дето духа и него също мога да го разбера. Но не мога да си обясня ентусиазма на доброволците тук.



Тема Re: Да направим агитка?нови [re: bira_more]  
Автор Pekoнcтpykтop (урод-нацист)
Публикувано09.10.06 10:04



На двубоя между net911 и охранителя, залагам на охранителя, щото е бивш десантчик, все пак.

Между net911 и Гуру, обаче, не съм сигурен, но при всички положения ще е интересен бой.





Тема Re: Да направим агитка?нови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор net911 ()
Публикувано09.10.06 10:39



Аз винаги залагам всичко на себе си, понеже не обичам непремерени рискове. А ти, Реконструктор, би ли заложил нещо на себе си? Виждам, че много упорито се опитваш да загубиш хостинг акаунта си при нас, режейки с пластмасово ножче клона на който си закачил сайта си. Не разбирате ли, че усилията ви са 0.00001 % от *нужните* за целта която сте си поставили?



Тема Re: Да направим агитка?нови [re: net911]  
АвторKoндьo (Нерегистриран)
Публикувано09.10.06 11:31



Когато сте отворили кацата с менда на одкрито , не се чудете защо и мухите са накацали ;)
Ако не беше публичен тоя форум да се чудите ама тои не е !!!



Тема Re: Да направим агитка?нови [re: net911]  
Автор Pekoнcтpykтop (урод-нацист)
Публикувано09.10.06 12:09



Е, по прицнип нямах намерение да го правя, но както се досещаш, от догодина няма да съм "при вас". Винаги силно ме е учудвал стремежа на хората да обърщат майтапа на сериозна тема и да създават конфликти на празно място.
Абе, както и да е.





Тема Re: Ето какво разбрах азнови [re: net911]  
Автор O!Sag (exquisitesinner)
Публикувано09.10.06 14:32



Kонкуренти = врагове? :-/



Тема Re: Ето какво разбрах азнови [re: net911]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано09.10.06 18:17



Айдеее, латиноамериканската сапунка продължава ...



Тема Ех..... тъжна работа....нови [re: l]  
Авторluci (Нерегистриран)
Публикувано03.11.06 12:28



Дам....
кофти за вас пичове, по едно време ви хвалих защото имах приятели които работиха при тебе Митак, ама много си почнал да губиш от тях а нови такива няма да си намериш. :) А скори и още ще си тръгнат, а ще трябва да ходите наоколо и да размахвате шечалбата над главитеси търсейки още нови "идеоти".

Не ми се четеше но пък се начетох на глупости като ПХП програмист и сравнения и какво ли не.. като колко е лесно да се сетне сърврер със скрипт и глупости..

Ако е сте опряли да се следи малък стаф с камери и прочие, просто ръководството да се метне от някъде и да фалира скорощно защото след време вече ще е на загуба и ще разчита на чистачката да му пише панел а съпорта да е от наети говорещи тайвански водопроводчици..
и не ми даваите НАСА и ЦРУ как е там сигурността. :) щото ми е весело.

Лошо е ако хората ви напускат а не се уволняват. още по-лошо е когато сте били пичове а сега сте усрали нещата. Защото и кинтите и мерака ви не са кои знае какво а бяхте тръгнали добре поне според мене.

... надявам се да не ви взимам хора.... изкренно...

успех




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.