Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:14 02.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Простотиинови [re: Pekoнcтpykтop]  
Авторя kaжи (Нерегистриран)
Публикувано24.09.06 19:43



Ако отидеш в услугата за възстановяване на паролата на тези, паролата ресетва ли се или ти изпращат на мейла паролата в plain text или какво?



Тема Re: Простотиинови [re: MaтaKocмaтa]  
Автор Zafo ()
Публикувано24.09.06 19:47



Има само хешове и какво? Дали това помага особено?

Имайки предвид:
- процента от клиентите си сменят дифолт паролата на контрол панела (тази, дето им я изпращаме в началото)
- процента от хората държат в пощите си какви ли не пароли, номера на кредитни карти и какво ли още не
- процента от хората които ползват различни пароли за различните места (пощенски кутии, форуми, етц)
...пазенето само на хешове не вдига сигурността особено много. А че затруднява работата на съпорт, програмисти - това е сигурно.

Каквито и мерки да се взимат, не сме квартално ISP с двеста клиента, че да има един-единствен човек админ, който да знае и да може да прави всичко.

Темата много се измести, pls stick to the point.



Тема Май не си на кеф да мислишнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.09.06 21:15



Бих ги събрал всичките, и бих им казал кво ме вълнува, и че ако мизериите продължат, ще изловя виновниците и ще ги накажа строго.
Обикновено действа, но само ако имаш нужния авторитет.

И ако човека е глупак. Защото трябва да е глупак за да сподели какво ще прави. И ако не е глупак - ще разбере че си има за шеф голям глупак.

А да наблюдаваш компютрите - по скоро се прави с цел идентификация на проблема. Ами представи си че някой компютър е зомбиран.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Простотиинови [re: MaтaKocмaтa]  
Автор net911 ()
Публикувано24.09.06 21:20



Темата се измести наистина много, при това в много неконструктивна посока. Ако някой има въпроси или коментари, можем да си говорим в ICQ, за да не губим времето на хората които посещават този форум. Ако някой се интересува от предложението ни (вече получихме приличен брой CV-та), но не е напълно наясно с условията и с работата, с удоволствие бих му организирал разходка из офиса ни, където на място да се запознае с условията, структурата, начина на работа, историята на фирмата и т.н. въпроси.



Тема Re: Май не си на кеф да мислишнови [re: bira_more]  
Автор KpyM ()
Публикувано24.09.06 21:42



>А да наблюдаваш компютрите - по скоро се прави с цел идентификация на проблема. Ами представи си че някой компютър е зомбиран.

И като е зомбиран кво? Ше го фанеш със скриншоти ли?

Сякви такива шпиономании сговняват много обстановката във фирмата и както си пролича от темата и създават лошо име.
То за тва си има логове по сървърите, ама май някой го е домъраяло да ги прегледа.


cheater is JND in elusive of botfly to dimple with prefecture.


Тема Спокойнонови [re: net911]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.09.06 21:49



Това е от малкото читави теми. А и всяка тема (в клубовете) има свойството да се отклонява.
Както я описвате фирмата, ако си търсех работа можеше да се пробвам при вас. Само дето би ме спряло да няма Linux тайни за него, a ако има - да може бързо да си набавя точната информация - няма начин, колкото повече задълбавам в Линукса, толкова повече тайни виждам че има за разкриване :)

Bеer? Mоre?




Тема Re: Май не си на кеф да мислишнови [re: KpyM]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.09.06 21:56



Точно - наличието на лог и липсата на съответен скриншот ще покаже зомбрането.

Не знам - и мен не ме кефи да ми надничат "над рамото". Но пък в банка, където всичко се снима, не ми пречи.
Не знам - за това се правя на фрилансър сега - и кеф, няма кой да ти виси на главата, няма кой да ти наднича зад рамото. Е има и кофти моменти - няма с кого да обсъдш някой закучен проблем, висиш по някога до 6 сутринта, по някога ти бавят парите - ама не може всички екстри.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Простотиинови [re: zaphod]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано25.09.06 00:40



Не, надявам се да не ми се налага да се правя на адвокат. Но ако четеш новините, сигурно си чул какво става с НР и че има уволнени шефове за подобна практика - вярно, че малко повече са сгафили, отколкото просто да воайорстват със скриншотове, ама въпросът е принципен.

Иначе в доста фирми има практика да се следят служителите без тяхно знание. Може би ако се предвижда затвор за шефовете, тази практика ще секне, а?



Тема Re: Простотиинови [re: net911]  
АвторToшko (Нерегистриран)
Публикувано25.09.06 08:48



Много се радвам че сте получили "приличен брой CV-та". Както се вижда доста хора ни четат. Нали това беше целта на темата. Работодателите все пак се научиха да предлагат прилични стартови заплати (1500++), когато постват оферти тук.





Тема Re: Простотиинови [re: я kaжи]  
Автор Pekoнcтpykтop (урод-нацист)
Публикувано25.09.06 09:48



plain text, батка.








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.