Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:36 02.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Off topicнови [re: Lupi]  
Авторrazr (Нерегистриран)
Публикувано26.09.06 12:21



Ми низнам, ама например за да се логнеш по APOP се изисква сървъра да има плейн текст копие от паролата ти, за да може да сравни хеша...



Тема Re: Off topicнови [re: razr]  
Автор expeler (непознат )
Публикувано26.09.06 12:38



Така не се ли губи идеята на хеша?



Тема Re: Off topicнови [re: expeler]  
Авторrazr (Нерегистриран)
Публикувано26.09.06 12:47



Ами, не... АПОП представлява следното :
Ти си знаеш плейн паролата, връзваш се към сървъра който ти принтва банер от рода :

XXX.YYY.ZZZ.com където XXX е ПИД-а на процеса, YYY е тайм стамп-а, а ZZZ ти е хостнейм-а на сървъра.
след това правиш един стринг от този банер и твойта парола и му смяташ МД5, като го даваш на сървъра. Сървъра знае какъв банер ти е дал, и със него и собственото си копие на паролата също прави МД5 и после ги сравнява.
Така дори някой да ти снифне трафика няма да успее защото ПИД-а и Таймстампа са всеки път различни и се постига т.нар. : "replay protetion"


охх... доста офф-топик вече стана :)



Тема Re: Off topicнови [re: razr]  
Автор wqw (АзСъмЖив)
Публикувано26.09.06 16:02



Е, че толкова ли е трудно да се ползва MD5(банер + MD5(pass)) и сървър-а да пази MD5(pass) вместо plain text на pass!

Нещо ме съмнява някой да е дизайнвал подобна глупост в 21в.

cheers,
</wqw>



Тема Re: Off topicнови [re: razr]  
Автор LupiМодератор (Slacker)
Публикувано26.09.06 17:07



Тва всичко много хубаво ама не разбрах за какво им е на служителите да ми знаят плейн текст паролата. За да ми се логват в пощата и да ми я четат ли? Ако паролата се пази на сървъра и за нея "знае" само сървърът тва е достатъчно да си ползвам APOP.

Както и да е, верно много се отклонихме. По природа съм си малко параноик и винаги си имам една наум за подобни работи.



Eeeeeeeeeeeeeeeaaaaaaasy rider

Тема Re: Off topicнови [re: wqw]  
Автор MaтaKocмaтa (маймун)
Публикувано26.09.06 20:55



Абе важното е да има "replay protetion"

а пък оттам на сетне каквото ще да става.

(бтв то май APOP е от човек към сървър така че това за пазенето на паролите на сървъра е булшит...)

Редактирано от MaтaKocмaтa на 26.09.06 20:59.



Тема Re: Off topicнови [re: MaтaKocмaтa]  
Автор MaтaKocмaтa (маймун)
Публикувано27.09.06 10:25



мм глупости съм писал снощи... ма имаше 'наливна причина' :)

Машина за отделяне на кожа и сланина от парени свине


Тема Re: Простотиинови [re: net911]  
АвторCekpeтapkaтa (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 19:46



"Е, вий са усрахти!" /както се казваше в "Улицата"/
Аз си замълчах пред колегите, защото са наясно с фирмата, но да се изопачават нещата по форуми, където четат хора, които никога не са били в АйСиДи и лесно могат да бъдат излъгани... това е вече нечестно и некоректно.
Уж се разказва истината, ама героичните моменти /борбата със спамерите/ се подчератават дебело и цветно, а слабите моменти със скрийншотовете се омаловажават.... а момента с КАМЕРИТЕ С МИКРОФОНИ изобщо дори не се споменава. Защо трябва винаги да се извърта и усуква истината според конкретната ситуация, така че да се постигне желания резултат - в случая наемане на програмист?! Защо не питате по тази тема последния програмист, който напусна фирмата - нека той каже дали камера с микрофон зад гърба е по-приятна от скрийншотове. Да не говорим, че не е вярно това с 2те години пауза - винаги е имало скрийншотове, макар и не при съпорт или програмисти.
Изумително нагло е да се изопачи историята със секретарката, която била по 8 часа на компютър. Най-малкото защото никога не съм работила по-малко от 9 часа. Сигурно на компа се надписват пощенски пликове и се ксерокопира и се телефонира или пък се разтоварта камион със стекове безалкохолни и се редят в мазето - да, за да има "безплатен обяд" все някой трябва да прави и тия неща. Сметки на доставчици и работа с пари се върши сигурно също на компа.... да, ама не -има много неща които не се виждат на скрийншот. Ясно ми е, че сега ще ми се напомнят всички ония неща, че съм пушила цигари и съм работила в магазин на GSMи за много по-ниска заплата и т.н. Цялата работа е за парите - голям яд, бе - то да бях ги искала, ами то... дават ти пари и после ти тровят живота заради това. И как стана така, че секретарката цели три години си заслужаваше парите, пък като реши да си търси нова работа /подозирам се е видяло в скрийншотовете от разговор в айсикю, което е задължително да се ползва/ "изведъж" се оказа друго. То като искаш да махнеш някой преди сам да си е тръгнал... лесно се изнамира повод.

Ясно ми е, че всичко това сега ще стане повод да се оправдае слагането на камери и микрофони, но не ми пука. Реконструктор и Пенчо добре се досетиха какви са нещата - като Биг Брадър -такива са и "доказателствата". Както по ТВ режат кадри и дават материал от събрани моменти - така и тук всичко може да се нареже и насложи и после да се показва като доказателство за нещо си. Веднага прилагам пример - репликата на Савой е извадена от контекст и сложена в този разговор. Тоя метод е добре изпитан - и мои реплики са били вадени така от "хистори"то в опит да бъдат използвани срещу мен... Затова и никога не поисках да видя скрийншотовете нито записите от камерите.
Мина много време и изобщо нямаше и да обсъждам /както и пред всички колеги си замълчах и не коментирах/, ама пък чак така да се извъртат нещата вече ми идва в повече особено като става дума лично за мене в публичното пространство. Разкажете сега каквито си искате приказки за "секретарката" - ясно е че програмистите имат повече респект към "шефчетата" отколкото към плебеите от администрацията, но който трябва ще разбере кое е истина.

Евала за фирмата - съгласна съм, че изобщо не е "издухана" - аз съм свидетел, че работата върви напред през годините и клиентите се увеличават. Просто, когато се лъже по мой адрес не мога да мълча.



Тема Re: Простотиинови [re: Cekpeтapkaтa]  
АвторHиkoй (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 20:39



Аз отговарях за охраната в Ай Си Ди Софт... Много още има да се каже по темата с камерите, микрофоните и скрийншотовете... но първо имам личен разговор с Митко, собственика на фирмата. Сега обаче нямам време за нищо, въпрос на време е.... Давност нямат тия работи!!! Разбрах 3 месеца, след като бях съкратен/а и цялата охрана/, че причината за съкращението ми е плод на фантазиите на болен мозък... Не намери сили и доблест тоя човек да седне, и да говори с мен. За него нещата си дошли на мястото, фактите се наредили и той решил, че съм крал от него някакви неща, че съм го лъгал... Говорил пред всички на събрание, че имал записи, придобити чрез СРС на това, уж, което съм направил. Поне да си беше направил труда да разбере какъв е редът за допускане до такава информация, че покрай неговите приказки наляво и надясно, ако се подаде оплакване, че има изтичане на информация относно уж направени СРС..... майко мила!! Него /Митко/ го остави, за ония хора, дето дори не предполагат кой какво говори за информация, с която те работят е страшно. Ей така му дават "записи", както той се изразява, на мои разговори????????? Казал, че ще ме съди

и аз почаках доста... Дали пък да не подам един граждански иск за клевета, уронване на достойнството и пропуснати ползи? А? Работя в охранителния бизнес от 1991 година, след, като се уволних от армията заради деполитизацията. Между другото бях взводен командир на Димитър Димитров в парашутната рота... Как за 15 години работа, и в ония смутни времена, не се намери човек да каже една лоша дума за мен? А аз да взема да крада от Митко някакви железа за 6-7000 лева, нещо такова излиза! Както и да е, нещата ще се изяснят между мене и него, поне държа да седнем и да му кажа , че много греши. Не беше такъв човек до преди година, но нещо стана с него! С който и да говоря, всички са на мнение, че това не е същия Митко! Проблема е в него, и не е безобиден!!!! Момчетата, които работят за него са златни! Много добри професионалисти, отдадени на работата! Но и те виждат как се промени шефа им... Да е жив и здрав, но не може да говори зад гърба ти, че си боклук, че го крадеш и лъжеш, че ще те съди, а да не може да ти каже в очите защо те съкращава! Писах на един дъх, може и да не е много свързано, но смисъла се схваща, надявам се. Совите не са това, което са!



Тема Ето какво разбрах азнови [re: Hиkoй]  
АвторПeнчo (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 21:49



От цялата работа аз разбрах следното.

Фирмата е ебано място за работа. Ако ти дават пари, ще си ги заработваш анално.

Шефовете за нищо не са виновни, защото всичко, което носи пари е добро.

Служителите са доволни когато работят там, а когато не работят, там си е ебало майката.

Да се подслушват служителите е в реда на нещата. Както и след работа на изхода да им проверяват ануса, дали не изнасят емаил адреси.

Секретарката и господин Никой (Немо) са идиоти. Няма да ги коментирам повече, защото не ме интересуват глупаците с глупаци. да не са били толкова глупави да ги хванат, щом им е харесвало да работят на такова лайняно място.

Сега да се върнем към темата програмисти. Аз познавам добре такъв тип фирми. За съжаление лично. Но тогава бях млад и невинен и се излъгах. Вече не бих направил такава идиотска грешка.

Програмирането не е професия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.