Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:14 24.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема как се финансира google?нови  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано19.05.06 08:33



сега гледам, на страницата им няма пукната реклама. то всъщност това е една от много сериозните причини да са абсолютния монополист при търсачките, но как все пак успяват да вземат пари от цялата работа. щото хубаво е да си номер 1, още повече да липсват номер 2 и 3, но трябва и да се яде. и втората част на въпроса - щом все пак някак явно успяват, защо другите не го правят също? аз лично никога не бих ползвал реклама за финансиране, ако има и друг начин, понеже по мои наблюдения, рекламата създава силно негативно отношение в доста от клиентите.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: как се финансира google?нови [re: zaphod]  
Автор Гypy (mr. pink)
Публикувано19.05.06 08:43



AdWords и AdSense са им 95% от приходите - AdWords излизат на техния сайт, AdSense е същото, но излиза на партньорски сайтове.

После зимат пари от рекламодателите per click.

Представи си го го-скоро като вестник / медия - те съвсем не печелят от сърч или ИТ услуги, а от рекламките на страниците с резултати, които показват.

Като вестник, само че много популярен.

Сега напоследък има и нови услуги, примерно video.google.com, където можеш да си платиш 2 кинта за да гледаш серия на Лост примерно, но на този етап не мисля, че е разработено това още добре, а и там имат много по-сериозна конкуренция.

--
Increasing Performance By Lowering Expectations.


Тема Re: как се финансира google?нови [re: zaphod]  
Автор Гypy (mr. pink)
Публикувано19.05.06 08:46



А да, и за някаква идея за обема на кинти, които отиват при тях - аз знам поне 3 български компании, които дават $5К+ на седмица, за Гуугъл АдУърдс.

Представи си в световен мащаб какво става. Примерно някои от хостинг компаниите дават примерно 30% от приходите си за АдУърдс.

Нещо като световен рекет :) После псувайте Майкрософт, че са лоши, а Гуугъл do no evil, опън соурс, не знам си кво си.

--
Increasing Performance By Lowering Expectations.


Тема Re: как се финансира google?нови [re: zaphod]  
Автор RepeatableRead (transactional)
Публикувано19.05.06 12:28



Хахахаха
Ама големи глупости говориш.
Я виж тук:
http://www.google.com/search?q=hosting

това ако е липса на реклами здраве му кажи.



Тема Re: как се финансира google?нови [re: RepeatableRead]  
Автор BobyB (ентусиаст)
Публикувано19.05.06 13:21



Майката си е ебало с хостинга. Оказа се невероятно силен бизнес. Още преди няколко години плащаха на Гугъл по 10-12 долара на клик, много повече от всички други. И пак си връзват сметките явно...



Тема Re: как се финансира google? [re: BobyB]  
Автор RepeatableRead (transactional)
Публикувано19.05.06 15:18



е чак 10-12 малко много ми се вижда.



Тема Re: как се финансира google?нови [re: RepeatableRead]  
Автор BobyB (ентусиаст)
Публикувано19.05.06 17:37



И на мен, ама си беше факт. Дори разните loan, refinance bid-ваха на 3-4 долара само.



Тема Re: как се финансира google?нови [re: Гypy]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 18:01



e, че кой псува микрософт, само разни опенсорсясали левичарчета. аз по принцип си уважавам естествените монополисти, имам предвид такива като микрософт и гугъл, а не тия дето със разни съмнителни методи са взели единствения лиценз в държавата за производство на пуканки да речем.
но втората част от въпроса стои - защо никой друг не прави като тях?



Тема Стани, стани, юнак балкански, от сън дълбок...нови [re: zaphod]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 18:23



Ти да не си бил на някоя друга планета последните няколко години? Първо казваш че на гуглето няма реклама пък то бъкано от реклами, а после твърдиш че никой не правел като тях. Иди виж МСН сърч и Яху и ще откриеш същия тип рекламки.



Тема Re: как се финансира google? [re: zaphod]  
Автор Гypy (mr. pink)
Публикувано19.05.06 21:14



Абсолютно - естествени монополисти е добър термин - могли са, направили са го. Всички на тяхно място биха направили така.

А иначе и Яху и МСН предимно от това печелят, Яху правят доста пари вече между другото, не много по-малко от Гуугъл. (5.65 bln: 7.16 милиарда bln последната година, според finance.yahoo.com)

МСН са доста по-назад още, мисля като цяло правеха около 500 милиона.

Между другото, Яху доста добър сърч вади напоследък, особено на имиджи и филмчета май се справя доста по-добре от Гуугъл.

--
Increasing Performance By Lowering Expectations.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.