Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:05 30.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Има ли кандидатинови  
Автор pилckиeзepa (непознат )
Публикувано20.01.06 13:52



Много ме интересува намират ли се програмисти, които искат да започнат работа в голямо предприятие със заплата 700 - 800 лева.



Тема Re: Има ли кандидатинови [re: pилckиeзepa]  
АвторПoлy Идиoт (Нерегистриран)
Публикувано20.01.06 13:57



Програмисти едва ли, ама за тези пари може да намериш колкото си искаш студенти, които са чували, че заплатите за програмисти са високи!



Тема Re: Има ли кандидати [re: pилckиeзepa]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано20.01.06 13:57



програмисти в ГОЛЯМО (!?! 4-5 етажа) предприятие (!?! - неква фабричка ли е това) за 800 лева (!?!) - ако е някъде извън софия - може и да може, ама за София малко нисичка ми се види заплатата...

Just a genius



Тема Re: Има ли кандидатинови [re: pилckиeзepa]  
Авторdiplodot (Нерегистриран)
Публикувано21.01.06 12:14



В момента работя в/у дипл. си работа и изобщо още не съм програмист, но бих работил без пари докато разбера дали ставам за такъв. А иначе ако става въпрос за "програмисти" на металообработващи машини ("в голямо предприятие"), мисля че поста ти не е точно за тук.



Тема Re: Има ли кандидатинови [re: pилckиeзepa]  
Автор Duncan Griffin (Потребител)
Публикувано21.01.06 13:52



Ако на това му викат "сондиране на пазара" или "маркетингово проучване", евала!

Това което имат предвид останалите дето са ти отговорили е, че въпросните програмисти за които питаш пък много ги интересуват разни такива неща:

1) Заплатата чисто или бруто (+ осигуряването на каква база е)
2) Фирмата в кой град се намира, и може ли да се работи от разстояние

И някои други неща, които също представляват интерес, макар и не първичен:

3) Платформа и технологии които използва фирмата
4) Фирмата чия собственост е и какъв е езикът за техническа комуникация (en, de, fr)
5) Политиката за кадрово обучение
и др.

Тези неща за фирмите които се коментират по други постове се подразбират. Примерно, казвайки САП Лабс става ясно: Фирма в София, подразделение на САП, платформа и технологии - Джава/САП, немска фирма с американско участие и пр. и пр.

А като кажеш "голямо предприятие", аз се сещам за Кремиковци.

Мечтата е мисъл, мисълта е идея, всяка идея се реализира. Аз не мечтая, а реализирам идеите си.


Тема Re:нови [re: diplodot]  
Автор виk (направо крясък)
Публикувано21.01.06 14:58



На каква тема е дипломната работа? Ако не е тайна, разбира се ...



Тема Re:нови [re: виk]  
Авторdiplodot (Нерегистриран)
Публикувано21.01.06 18:14



Hе е нещо амбициозно - online booking system c PHP и MySQL.



Тема Re:нови [re: diplodot]  
Автор виk (направо крясък)
Публикувано21.01.06 18:26



Аз си мислех да пиша нещо с distributed computing, но след това ударих в image processing. Ще видим какво ще излезе на края ...



Тема Re:нови [re: виk]  
Авторdiplodot (Нерегистриран)
Публикувано21.01.06 19:02



Много яко математика имаше там:) А ако ти се работи в Корея ей тука

, винаги търсят такива специалисти:)



Тема Re:нови [re: diplodot]  
Автор виk (направо крясък)
Публикувано22.01.06 09:26



:)Не ми напомняй, намирането на обратна квадратна матрица бе най-малката ми неприятност. Трябваше да се пресмята ентропия, на базата на две растерни изображения и т.н.

С две думи, неприятна работа. Истината е, че ми се занимава с научни изследвания и сега с един познат сме открили много подходяща стипендия в England, така че пишем project proposal.

Идеята ни е да използваме еволюционни алгоритми в разпределена среда за автоматично генериране на музика, но с човешки оценъчен фактор.

Тук намерих една много интересна разработка, но резултатите далеч не са впечатляващи:



Както се забелязва, използвана е оценъчна функция на база таблици за хармонизиране. Получават се мелодии, но никак не звучат естетически.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.