Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:37 28.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема За професионалната обща културанови  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано27.11.05 19:17



Преди малко в шоуто на Ники Кънчев програмист по професия не можа да отговори на въпроса колко пиксела има в един мегапиксел. Според отговора му, мега означавало хиляда.

Преживяхме смирено подмяната на двоичната с десетична бройна система при определяне на броя на megaбайтовете, когато става дума за капацитет на твърди дискове. Айде, процеса започна отдавна и свикнахме...

Обаче програмист да не знае що е мега!

Ей, това учите ли го в момента?

ReadOnly: spectator@mail.bg


Тема Re: За професионалната обща културанови [re: нaблюдaвaщ]  
АвторHoвak (Нерегистриран)
Публикувано27.11.05 19:38



Мдааммм гледах го тва и ...неам думи....

Аз не съм програмист, ама то е малко и до обща култура като цяло.
Срам и Позор ......



Тема толкова е бил програмистнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано27.11.05 22:03



сега куцо и сакато се зове с тая титла, нищо чудно да е касиер в компютърна зала или нещо такова.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: За професионалната обща културанови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Maтa Kocмaтa (маймун)
Публикувано27.11.05 23:15



... пък програмистка нали знаете какво е?

Момиче, което владее пълна програма.

Машина за отделяне на кожа и сланина от парени свине


Тема Самозванци всякакви иманови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Colombino (работен)
Публикувано28.11.05 01:22



От стари времена е приказката за храбрия шивач, дето трепел седем с един удар.

Няма програмисти дето не знаят колко е K, M и т.д., има хора дето не го знаят и освен това твърдят че са програмисти.

ПП

На скоро ме издразни Лукяненко - четох "Ночной дозор" на български. Главният персонаж е админ на Светлите, а го водят програмист. Гадно!

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: За професионалната обща културанови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор пopyчиk Pжeвckи (същият)
Публикувано28.11.05 01:37



Обърквацията почна от Ка и Кило още навремето. Че едното е 1024 а другото 1000 знаеха само програмистите.
Пък за Мега е още по-зле, понеже няма две различни думички. Щото разликата м/у кабайт и килограм е ясна, ама м/у мегапиксел и мегатон.....
Та на въпроса колко са пикселите в един мегапиксел, аз лично бих отговорил - зависи.



Тема ми то и софтуерите не ги знаят добренови [re: пopyчиk Pжeвckи]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано28.11.05 08:15



забележи че различния софтуер различно показва големината на файлове в мегабайти. кофтито е че разликата между десетичната и двоичната степен расте експоненциално, и 2^20 се различава доста от 10^6. още повече че за някой мегабайта може да е 1000 КБ, което е трето неизвестно никому число.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: За професионалната обща културанови [re: пopyчиk Pжeвckи]  
Автор бaт Koлю (галфон)
Публикувано28.11.05 09:01



аз лично бих отговорил - зависи.

Ами след като ще го усукваш ... вземи се пробвай в sales/marketing. Те там така правят и носи повече кинти отколкото ако въртиш цикли по цял ден...



Тема Ох,нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано28.11.05 09:32



то и аз се водя инженер, ама...



Но поне това го знам де.

Сега сериозно: всичко идва от псевдо-образователната система по информатика/програмиране - юрват ги да пишат на супер-мега-модерни езици на програмиране, а основата никой не я дава (нито пък някой иска да я учи).



Тема Отговор от участника !нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор ivan1914 (непознат )
Публикувано28.11.05 10:28



Радвам се, че съм станал толкова популярен с това мое толкова кратко участие. Това което мога да каза в моя защита е само че на стола пред Ники Канчев е много различно и за мен също е необяснимо как обарках този вапрос. Все пак има разлика в това да се обарках и това да не знаеш. (Между другото отговорих също че 1000x1000 = 10 000 ако помните)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.