Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:00 12.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Има едно такова дребно изданийценови  
Авторeфp. Лyk (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 12:20



Има едно такова бяло дребно изданийце на компютърна тема от 5-6 листа, казва се IT Forum. Оня ден си го купих. Дадох 80 стинки ама е много.

Има и подзаглавие което гласи: “експертът в информационните и комуникационните технологии”. Там е с дребен шрифт, ама буквите са главни. Аз тук не съм ги написал главни защото ще изглежда глупаво. А и това което гласи не е вярно. Експерти не могат да издават такова нещо.

Та купувам аз нещото и отварям да видя експертите във каквото там са експерти какво ще ми кажат?!

И какво намирам? Скука. Това на първите страници. Към края вече става скука. По средата обаче беше скука.

Фирми се били срещали, сделки се финализирали - евалла. Компании с известни имена имали нови продукти – ей че гот. Други отваряла офис - бравос. Потреблението ту нараствало ту намалявало – ц ц ц. Sony имал ново рекламно послание – ново 20. Има и няколко скрити реклами, уж статии, ама по скуката ще ги познаете.

Всичко това хубаво, ама половината вече го прочетох в съботния вестник Computer World, другата половина в понеделничния Компютри. Ама Computer World е 20 страници а Компютри е 44 и има пазарна информация и двете са по-голям формат. Info World затова пък е 12 страници и повтаря другите.

Затова ако искате само резюме на най-главното в намален формат то купете си Info World, няма да съжалявате.

А аз не критикувам хората които издават вестници без особено да разбират от предметната област. Няма смисъл. Много народ правят така в България и както виждате пресата цъфти и вързва и всички са доволни и щастливи като врабченца.

Поздрави,
Лук



Тема Re: Има едно такова дребно изданийценови [re: eфp. Лyk]  
Авторtux (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 12:25



от доста време не чета такива работи,
в интернет има достатъчно информация за цени
и ревюта на хардуер...



Тема И аз не чета вестници,нови [re: tux]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано08.06.05 16:55



ама като изпуснах веднъж лаптопа в тоалетната и вече си купувам вестниче през седмица, през две ...

П.П. Лаптопът е малко понатъртен, ама си работи.



Тема Re: Има едно такова дребно изданийценови [re: eфp. Лyk]  
Автор G.Kreisel ()
Публикувано08.06.05 18:02



"Четенето на вестници убива!"
"Четенето на вестници причинява рак!"

Мисля че трябва да наслагат и по вестниците такива предупреждения.
Вестник не съм виждал от половин година и мисля да не виждам повече.
Пълни лайна.

Unix is user friendly, it's just very picky about who his friends are.


Тема Re: Има едно такова дребно изданийценови [re: eфp. Лyk]  
АвторDood (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 19:11



>>Има и няколко скрити реклами, уж статии, ама по скуката ще ги познаете.
.....
>>Затова ако искате само резюме на най-главното в намален формат то купете си Info World, няма да съжалявате.

Тези два реда ми звучат като самопризнание...
Нещо да кажеш в свое оправдание ?



Тема Re: Има едно такова дребно изданийценови [re: G.Kreisel]  
АвторSmith (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 19:36



Пълни глупости говориш!!!

Чета ежедневници, чета седмичници, чета специализирани издания - не са пълни лайна. Някой имат повече пълнеж, някой имат по-малко - зависи от изданието. Сега ако говориш за жълта преса е друг въпрос...

Кажи ми една причина да не ги чета?



Тема Re: Има едно такова дребно изданийценови [re: Smith]  
Автор G.Kreisel ()
Публикувано08.06.05 20:05



В отговор на:


Кажи ми една причина да не ги чета?




Ами казах: причиняват рак, убиват...

Сериозно: Ами статиите ги пишат журналя с журнално образование, дето по дефиниция от нищо не разбират. Те "отразяват събития". Смо дето на тях им е пълна мъгла какви са тези "събития" и за какво става дума. През половината време просто повтарят казаното от някой "експерт" (за чиято "експертност" те знаят от приятели, или просто защото въпросния "експерт" се е самообявил за такъв, или защото има висок ранг в някоя йерархия). Няма да се задълбочавам и в проблема с манипулирането на общественото мнение (волно или неволно).

Ти по-добре кажи едно свястно издание дето да става за четене. По едно време мислех че "Плейбой" горе-долу става, ама като се замислиш и то си е лайнява работа (поп-култура, постмодернизъм, дъра-бъра, глупости).

Unix is user friendly, it's just very picky about who his friends are.

Тема Re: Има едно такова дребно изданийценови [re: G.Kreisel]  
Авторcommercial (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 11:29



Плейбоя е готин, дори и JPEG-овете в него Друго ценно издание е вестник Капитал.
Писането на статии във вестници е задача на журналисти, защото както много добре го посочи - целта е да отразят събития. Колкото до това какви експерти цитират - ами каквито има Между другото, вместо да се тормозиш как се манипулира общественото мнение, по-доблестно е да се опиташ да осветлиш проблема, например с някоя и друга полезна и поучителна статия. Сигурен съм че списанията ще я публикуват. Все пак добре е да не пазиш истината само за себе си, а е хубаво да я споделяш. Нали знанието трябва да е достъпно и свободно за всеки?



Тема Направонови [re: Dood]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано09.06.05 13:09



си звучат като самореклама, в добавка на антирекламите на конкурентите преди това. Хитро!



Тема Re: Има едно такова дребно изданийценови [re: commercial]  
Автор cтapeц бeлoбpaд (Инспектиращ)
Публикувано09.06.05 13:24



Леко уточнение във списаниата картинките са ТИФ-ове

------------------------


Кой ли пък съм аз?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.