Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:04 11.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема мивкинови  
Автор Hищo (пълно)
Публикувано10.06.05 06:31



За първи път пиша нещо малко по-смислено тук, въпреки че не съм програмист - oracle дба съм ама пиша по малко шел и plsql.
Ta искам да споделя едно мнение - не мислите ли, че големите пробиви в ит-то всъщност следват реалния живот и всички 'къртачи на мивки' всъщност са се поогледали малко наоколо и са видели нещо от реалния живот и просто са го прехвърлили в мрежата - без да говорим за онлайн магазините? Аkо сте чели Хрониките на Амбър, търсачката на Мерлин не е ли просто един Гугъл? Само че, търси другаде. И преди години, само като се замислиш, се чудиш как не е било пределно ясно, че търсачки просто няма как де не се появят!
Според мен, следващия голям удар, ще е не в търсенето на инфо, а в пресяването и в намирането на определени логически връзки в информацията. Доколкото знам, работи се по въпроса (както и аз :) ) .

Аре лек ден!



Тема Re: мивкинови [re: Hищo]  
Автор Гypy (бенгбъс драйвър)
Публикувано10.06.05 07:25



А пък което е още по-интересно е, че Гуугъл печелят пари от overrated акции и от реклами по сайта си, а не от самият сърч. Тоест отеби сърча, те са по-скоро подобни на вестник или регистър с информация, а кинтите са от рекламите наляво надясно.

Та Гуугъл не са ИТ компания, по-скоро медийна такава. Един бот обикаля наляво надясно, сбира и показва инфо, рекламите отдясно. Какво толкова? Майкрософт го направиха за 2-3 месеца, и то щото бота събираше инфо 2 месеца.

Останалото е хайп е смешни фенбойс, Гуугъл това, Гуугъл онова.

Пускам си сърч на името и излиза някакъв гейлорд от линукс-бг? При положение, че съм много по-красив и с по-голям член и? Гуугъл как не го знае това? Ама си показа рекламите отдясно де.

Редактирано от Гypy на 10.06.05 07:45.



Тема не е баш таканови [re: Hищo]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано10.06.05 08:18



при всеки пробив някой е набарал нова концепция за нещо. в някои случаи това е нова техническа концепция, в други нова маркетингова. обаче това "просто оглеждане" в никой случай го няма, щото ако беше така, защот преди това никой не се е "огледал"?
ето аз например мисля че ако направя машина за телепортация, ще изкарам много кинти. да ама техническата концепция липсва (некой да не земе сега да ми пусне малоумен линк как учЕни телепортират частица). да се стигне до техническата концепция, ще ти трябва много повече от просто оглеждане.



Тема Re: не е баш таканови [re: zaphod]  
Автор DrmR (глупак)
Публикувано10.06.05 09:09



това което най-ме кефи в гугъл не ме залива с реклами като yahoo-то например.



Тема Re: мивкинови [re: Гypy]  
Автор BobyB (ентусиаст)
Публикувано10.06.05 10:29



От реклами по МНОГО други сайтове, не само техния. Адсенс е много мощно оръжие, защото де факто ползва и от трафика на други.
Боса им скоро имаше едно интервю в което раздуваше че щяли да станат лидер в информационната индустрия (забележи, не ИТ индустрията), която била много по-голяма. Т.е. те не само са си медия, това е тяхната цел номер 1.



Тема Re: мивкинови [re: Гypy]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано10.06.05 10:46



Ае глупости пак...
Аз по-бързо търся в онлайн МСДНа с гугъла, отколкото със на М$ търсачката от сайта им...



Тема Re: мивкинови [re: .]  
Автор Rince (новак)
Публикувано10.06.05 10:52



вЕрно е тва. и аз като търся нещо такова директно си пиша "жалбата" в гугъл туулбара а не в мсдн.



Тема Re: не е баш таканови [re: zaphod]  
Автор Hищo (пълно)
Публикувано10.06.05 13:36



Ебаси сутринта, ебаси рекавърито дето ми го тръснаха! Едва сега мога да си поровя в нета, а по правило едва ли вие всички не ровите постоянно по време на работа.
Та по темата - машина за телепортация няма в реалния живот, значи още и е рано и за мрежата. Но наоколо е пълно с информация, връзки, начини на работа, които просто си работят и само чакат приложение - ама хората пишат обекти, ембедват и си мислят, че претворяват действителността. Само ако някой приложи ДНК-принципа в програма, ще се сети за много други работи. Абе глупости дрънкам, искам да кажа, че природата около нас е пълна с алгоритми и с много готини решения, ама хората си мислят че с жабата са хванали господ за оная работа.

Да, изглежда малко съм се претоварил тази сутрин



Тема за гуглето и компаниянови [re: Hищo]  
Автор Dorian Gray (Crazy Dude)
Публикувано10.06.05 14:27







Тема Re: мивкинови [re: Гypy]  
АвторlR (Нерегистриран)
Публикувано10.06.05 16:00



Ot 2001 nasam sym v biznesa sys Search Engines. Poznavam v detayli arhitecturata na Google i po-ve4eto Search Engines i Question Answering systems.

1. Google ne e edin bot (ima mnogo distributed crawlers, ne samo edin) deto obikalia na liavo i nadiasno i pokazva sybranata informacia.

2. Microsoft ne sa na nivoto na Google, a i niama da sa v pone sledvashtite 5 godini, no za tova ne mi se spori. Microsoft osyznaha, 4e v blizko bydeshte ne mogat da se preboriat s Google i se opitaha da go kupiat, ama ne stana.

Пускам си сърч на името и излиза някакъв гейлорд от линукс-бг? При положение, че съм много по-красив и с по-голям член и? Гуугъл как не го знае това? Ама си показа рекламите отдясно де.

Google e prosto edin dosta dobyr Search Engine, koyto izpolzva terms, term frequencies, font size, hyperlinks, etc. Google cannot draw an inference from such data, prosto e nevyzmojno. Za da moje da pravi inference kakvito na teb ti se iska da pravi e neobhodimo da se razpolaga s ontology. Ot tuk natatyk niama da obiasniavam poneje neshtata ne sa 4ak tolkova prosti, no ti ako se interesuvash moga da ti dam niakolko linka kydeto moje da po4etesh za tia neshta.

Ima systemi deto mogat da praviat zaklu4enia na koito ti naistina bi se u4udil. Nie syshto rabotim nad edna takava systema i ve4e pyrvata versia e realizirana, no obiknovenia 4ove4ec niama da ima dostyp do takava usluga v blizko bydeshte. Za syjalenie takava systema se nujdae ot dosta trudoemko "authoring" mu vikame nie, neznam na BG kak e (vkarvane na znania v systemata, ZNANIA a ne prosto dokumenti) i obiknoveno systemata e "domain specific". Takova neshto zasega nito Google nito Microsoft, nito niakoya druga firma moje da si pozvoli da poddyrja poneje kakto kazah iska mnogo ry4na rabota za vkarvane na znania.

Moje da si 4uval, 4e vseki e-mail deto minava prez USA server se filtrira. Tova e viarno i tam Google ne se izpolzva a se izpolzva syvsem druga systema deto pravi zaklu4enia za sydyrjanieto na pismoto. Ot 1989 do 2004 ako ne se lyja se vkaraha kym 80 miliona dolara v taya sistema. Poznay koy gi vkara tia pari. V momenta taya systema e tolkova slojna, 4e kolegite uspiavat da vkarat edva 3-4 max rules na den, ako izobshto uspeyat da vkarat neshto.


Izviniavam se za loshia bylgarski, ama go pozabravih malko.

Pozdravi




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.