Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:26 20.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Малко инфо за дипломинови  
Автор wirelessp (непознат)
Публикувано08.06.05 21:21



Здравейте ,
Понеже повечето от участниците тук са професионалисти реших , че тук със сигурност ще намеря отговор на въпроса си. И така , интересува ме какво значи "Degree in Computer Science or related"? Кои специалности включва това? Кои са related? Общо взето , гледат ли се дипломите или текущото ти обучение когато кандидастваш за работа като програмист или най-важни са уменията?
Предварително благодаря.



Тема Re: Малко инфо за дипломи [re: wirelessp]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано08.06.05 21:48



Досега не съм попадал на място, където се разминаваш с теста. Дипломите съм чувал, че в някои фирми служат за вдигане на заплата с някой друг процент, но само ,,по документи'' (разбирай дипломи) кандидатстване досега не съм видял в компютърна фирма.

... И всякоя възраст, класа, пол, занятье зимаше участье в това предприятье ...


Тема Re: Малко инфо за дипломинови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор wirelessp (непознат)
Публикувано08.06.05 22:05



Ясно ми е , че има тестове. Имах предвид , че в някои обяви има поставено това като изискване. Все пак в началото се отсяват кандидатите по документи. Да не би като видят , че нямаш "degree in comp. science" и да не те канят на интевю? Или това няма никакво значение? И също кои се смятат за "related"?



Тема Re: Малко инфо за дипломинови [re: wirelessp]  
Авторz-order (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 22:14



Според мен фирмите въобще нямат голям избор от качествени хора, и липсата на диплома въобще няма да ти попречи, ако можеш да покажеш, че те бива.



Тема Re: Малко инфо за дипломинови [re: z-order]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано08.06.05 22:39



Да, това е и моето заключение. Във всички фирми има бая студенти.

А изискването за разни сертификати съм наблюдавал основно във фирми, които се стараят да доказват пред възможните клиенти, че имат стока хора ...

... И всякоя възраст, класа, пол, занятье зимаше участье в това предприятье ...


Тема А защонови [re: wirelessp]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано09.06.05 10:35



не цитираш цялата обява, за да добием по-пълна представа за какво става дума?



Тема Re: А защонови [re: pyrx]  
Автор wirelessp (непознат)
Публикувано09.06.05 12:26



Няма конкретна обява. Говоря по принцип. А как стоят нещата в големите чужди фирми? Например SAP и др.? Задължителна ли е дипломата там?

P.S. Все пак кои специалности се считат за related?



Тема Re: А защонови [re: wirelessp]  
Автор cтapeц бeлoбpaд (Инспектиращ)
Публикувано09.06.05 12:35



Дипломата работа не върши.

Аз имам доста колеги завършили ТУ, специалност компютърни системи, които немогат да напишат един цикъл на Ц или Паскал, а са изучавали 3 семестъра Паскал и още 2 семестъра Ц, един Делфи, асемблер, ЛИСП

------------------------


Кой ли пък съм аз?

Тема Re: А защонови [re: cтapeц бeлoбpaд]  
Автор void* (психопат)
Публикувано09.06.05 12:47



а са изучавали 3 семестъра Паскал и още 2 семестъра Ц, един Делфи, асемблер, ЛИСП

я посмали малко... в меито се учи 1 семестър Паскал, 1 Делфи, 1 (Ц/Ц++, жава и асемблер в един предмет). т.е. за жава и асемблер само се споменава. но асемблерът се и ползва в 2 предмета по-натам (за моторола и арм).

unsigned


Тема Re: А защонови [re: void*]  
Автор cтapeц бeлoбpaд (Инспектиращ)
Публикувано09.06.05 13:11



аз съм завършил МЕИ през 99 г. и съм изучавал
3 семестъра Паскал (1 курс 2 семестъра (Програмиране 1 и 2) и 2 курс един (Програмиране 3) . Ц++ съм изучавал 2 курс 2 семестър и 3-ти курс 1 семестър.
Асемблер - 3 курс 1 семестер (ПСЕ). ПРОЛОГ или ЛИСП в 5 курс един семестър по Изкуствен интелект, Аксесс в 4-ти курс (БДИС) и Делфи или Клипер в 5 курс 1 семестър.

------------------------


Кой ли пък съм аз?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.