Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:25 23.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема (х)уй vs алгоритми  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано26.05.05 08:00



как мислите, кое е по голямо предизвикателство и изисква повече майсторство.
да създадеш и имплементираш свестни и полезен х(ui) или да бичиш яки алгоритми?

според мен първото е много по-трудно и интересно, частен случай на (х)ui-я са (ху)i-те и архитектирата.
алгоритмите са за самоуверените пишкомерци под 35 години .



Тема Re: (х)уй vs алгоритминови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор BobyB (ентусиаст)
Публикувано26.05.05 08:56



Къде има алгоритми, представляващи нещо по-сложно от ребуса във вестника? Май само в университетите и по разните институти, където обичат да се занимават с "интелектуалничене". Реалния живот е гонитба с времето и нуждите - ползват се готови алгоритми или библиотеки, дори в 99% от случаите ефективността и елегантността не са важни, трябва само да работи или поне да дава вид.
Разбира се, някои хитри работодатели хвърлят въдички с имидж на "сериозни" места където се работи по ултра яки и сложни алгоритми, но това си е маркетинг, не реалност.



Тема Re: (х)уй vs алгоритминови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Авторopa (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 09:58



Кви алгоритми, батка...
масовият кодер на складови програми с делфи+БДЕ няма време да се занимава да оптимизира О(н)-ти и да балансира дървета за чест и слава...
влачиш компонента от туулбокса, кликваш в проппърти пането, аддваш един грид и пускаш лелката с дебелите рогови рамки да въвежда партиди и брой зелки в склада...
Тука за него ХУЯ е по важен, да не говорим че масово се използват комерсиални копоненти, свалени и кракнати от някое ФРИИ, без да се плащат лицензи, без да се регистрират...



Тема Re: (х)уй vs алгоритминови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор Гypy (бенгбъс драйвър)
Публикувано26.05.05 11:29



ХУИ-то е доста по-трудно и важно. Хуй има навсякъде, алгоритми има само в учебниците на Манев. И като клиента не е доволен, обикновено е защото бутона му червен, а не зелен, а не защото динамичното оптимиране му рабoти с О(n3) вместо с n.log n.

--
Sometimes the sole purpose of your life is to serve as a warning to others.


Тема Re: (х)уй vs алгоритминови [re: Гypy]  
Автор Duncan Griffin (Потребител)
Публикувано26.05.05 12:08



Това последното се оправя обикновено с още един процесор..

Мечтата е мисъл, мисълта е идея, всяка идея се реализира. Аз не мечтая, а реализирам идеите си.


Тема Re: (х)уй vs алгоритминови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Авторz-order (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 12:28



Ти как мислиш? Кое е по-голямо предизвикателство? Еееее, разбира се за типичния изключително практичен програмист с мнооого опит УИ-то е години напред, алгоритмите да го духат, те са за студентчета и ученичета. Нали един вид, аз бачкам много сложно УИ, никога няма да призная, че Кнут е по-умен от мен и е по-напред с материала - неговото е лесно, моито е реалността.



Тема Re: (х)уй vs алгоритминови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор Maтa Kocмaтa (избръсната)
Публикувано26.05.05 13:33



Да бе - трудно.
Обикновено хора, на които УИ-то им се струва трудно, го пишат с краката и цари пълен хаос.

Машина за отделяне на кожа и сланина от парени свине


Тема Re: (х)уй vs алгоритминови [re: z-order]  
АвторVeso (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 14:27



Сигурно си прав. Аз като човек, който не се справя много добре с алгоритмите питам жена ми, дето е учила във ФМИ.
Но я ми кажи - виждал ли си програма писана на Визуалното Студиоq която като прави нещо дълго, и когато посочиш бутона Cancel(?!) с мишката, курсора и да се променя на нормален(а извън него да е пясъчния часовник) и да реагира коректно на желанието на потребителя ?
Преди време имаше една книга в МСДН-то с правила за създаване на UI, но за жалост вече не мога да я намеря из него. Та точно тази книга бих препоръчал на всички знайни и незнайни автори на складови програми, които влачат и пускат гридове и сетват пропертита.



Тема Re: (х)уй vs алгоритминови [re: Veso]  
Авторz-order (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 19:16



Весо, съгласен съм - и УИ-то не е лесно. Като цяло, въпроса е тъп, няма кво да си говорим.



Тема Re: (х)уй vs алгоритминови [re: Veso]  
АвторDood (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 20:10



>>всички знайни и незнайни автори на складови програми, които влачат и >>пускат гридове и сетват пропертита.
Хмм, ако не се лъжа май и ти ползваше Билдер-а ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.