Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:31 28.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема (х)уй vs алгоритми  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано26.05.05 08:00



как мислите, кое е по голямо предизвикателство и изисква повече майсторство.
да създадеш и имплементираш свестни и полезен х(ui) или да бичиш яки алгоритми?

според мен първото е много по-трудно и интересно, частен случай на (х)ui-я са (ху)i-те и архитектирата.
алгоритмите са за самоуверените пишкомерци под 35 години .



Тема Re: (х)уй vs алгоритминови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор BobyB (ентусиаст)
Публикувано26.05.05 08:56



Къде има алгоритми, представляващи нещо по-сложно от ребуса във вестника? Май само в университетите и по разните институти, където обичат да се занимават с "интелектуалничене". Реалния живот е гонитба с времето и нуждите - ползват се готови алгоритми или библиотеки, дори в 99% от случаите ефективността и елегантността не са важни, трябва само да работи или поне да дава вид.
Разбира се, някои хитри работодатели хвърлят въдички с имидж на "сериозни" места където се работи по ултра яки и сложни алгоритми, но това си е маркетинг, не реалност.



Тема Re: (х)уй vs алгоритминови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Авторopa (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 09:58



Кви алгоритми, батка...
масовият кодер на складови програми с делфи+БДЕ няма време да се занимава да оптимизира О(н)-ти и да балансира дървета за чест и слава...
влачиш компонента от туулбокса, кликваш в проппърти пането, аддваш един грид и пускаш лелката с дебелите рогови рамки да въвежда партиди и брой зелки в склада...
Тука за него ХУЯ е по важен, да не говорим че масово се използват комерсиални копоненти, свалени и кракнати от някое ФРИИ, без да се плащат лицензи, без да се регистрират...



Тема Re: (х)уй vs алгоритминови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор Гypy (бенгбъс драйвър)
Публикувано26.05.05 11:29



ХУИ-то е доста по-трудно и важно. Хуй има навсякъде, алгоритми има само в учебниците на Манев. И като клиента не е доволен, обикновено е защото бутона му червен, а не зелен, а не защото динамичното оптимиране му рабoти с О(n3) вместо с n.log n.

--
Sometimes the sole purpose of your life is to serve as a warning to others.


Тема Re: (х)уй vs алгоритминови [re: Гypy]  
Автор Duncan Griffin (Потребител)
Публикувано26.05.05 12:08



Това последното се оправя обикновено с още един процесор..

Мечтата е мисъл, мисълта е идея, всяка идея се реализира. Аз не мечтая, а реализирам идеите си.


Тема Re: (х)уй vs алгоритминови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Авторz-order (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 12:28



Ти как мислиш? Кое е по-голямо предизвикателство? Еееее, разбира се за типичния изключително практичен програмист с мнооого опит УИ-то е години напред, алгоритмите да го духат, те са за студентчета и ученичета. Нали един вид, аз бачкам много сложно УИ, никога няма да призная, че Кнут е по-умен от мен и е по-напред с материала - неговото е лесно, моито е реалността.



Тема Re: (х)уй vs алгоритминови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор Maтa Kocмaтa (избръсната)
Публикувано26.05.05 13:33



Да бе - трудно.
Обикновено хора, на които УИ-то им се струва трудно, го пишат с краката и цари пълен хаос.

Машина за отделяне на кожа и сланина от парени свине


Тема Re: (х)уй vs алгоритминови [re: z-order]  
АвторVeso (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 14:27



Сигурно си прав. Аз като човек, който не се справя много добре с алгоритмите питам жена ми, дето е учила във ФМИ.
Но я ми кажи - виждал ли си програма писана на Визуалното Студиоq която като прави нещо дълго, и когато посочиш бутона Cancel(?!) с мишката, курсора и да се променя на нормален(а извън него да е пясъчния часовник) и да реагира коректно на желанието на потребителя ?
Преди време имаше една книга в МСДН-то с правила за създаване на UI, но за жалост вече не мога да я намеря из него. Та точно тази книга бих препоръчал на всички знайни и незнайни автори на складови програми, които влачат и пускат гридове и сетват пропертита.



Тема Re: (х)уй vs алгоритминови [re: Veso]  
Авторz-order (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 19:16



Весо, съгласен съм - и УИ-то не е лесно. Като цяло, въпроса е тъп, няма кво да си говорим.



Тема Re: (х)уй vs алгоритминови [re: Veso]  
АвторDood (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 20:10



>>всички знайни и незнайни автори на складови програми, които влачат и >>пускат гридове и сетват пропертита.
Хмм, ако не се лъжа май и ти ползваше Билдер-а ?



Тема Re: (х)уй vs алгоритминови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор lngon (непознат )
Публикувано26.05.05 20:26



Мнооого малко клиенти реално им пука какво има зад гуи-то. Пък ако на някой му запука, то е само много временно. Реално, до колкото съм схванал важни са само 2 неща:
1. Как изглежда на външен вид продукта/използваемост
2. Колко бързо може да стигне до пазара. В най-лошия случай целта е да се изпълни всичко по план.

А реално колко са добри алгоритмите/архитектурата на никой не му пука.

Програмисти с усет на дизайнери пък почти не се намират.



Тема Re: (х)уй vs алгоритминови [re: Dood]  
Автор Wolfheart (Day-dreamer)
Публикувано26.05.05 21:16



Е, че кво му има на билдера?
То че пишеш на билдер не означава непременно, че използваш VCL-а



Тема Re: (х)уй vs алгоритминови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано26.05.05 22:54



в почти всички случаи, хуя е много по-решаващ за използваемоста на софтуера, отколкото алгоритмите, ако ги има въобще. малко са програмите, където наистина се налага да се поизмисли някой алгоритъм.
всъщност аз бих казал че проектирането на добра архитектура е много по-сериозен алгоритъм, отколкото тези които се дават по изпитите в унитата.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: (х)уй vs алгоритминови [re: Гypy]  
Автор Гypy (бенгбъс драйвър)
Публикувано27.05.05 00:38



Искам да се самопоправя. Оригиналното ми мнение беше, че УИ-то е по-важно и по-трудно и се изисква почти във всеки софтуер, докато алгоритмите са само за академиците. Не е вярно! Трябват си алгоритми, днеска се убедих.

Без

(The Slim Shady Algorithm), нямаше да мога да свърша последният проект навреме. Реализацията е на Лисп, така че който казва, че Лиспа е безумен и ненужен език, бърка!

--
Sometimes the sole purpose of your life is to serve as a warning to others.

Тема Re: (х)уй vs алгоритминови [re: Dood]  
АвторVeso (Нерегистриран)
Публикувано27.05.05 08:47



Вярно е. Буилдера е моят фаворит за desktop приложения, но това не ме кара да се срамувам.



Тема Re: (х)уй vs алгоритминови [re: z-order]  
АвторVeso (Нерегистриран)
Публикувано27.05.05 10:06



Съгласен.
Идеалната(?) програма е като идеалната жена (или обратно) - компромис между добрата външност(UI) и акъл в главата (алгоритми).



Тема Оригинална мисълнови [re: Veso]  
АвторMaster (Нерегистриран)
Публикувано27.05.05 11:13



Хареса ми.



Тема Re: (х)уй vs алгоритминови [re: Wolfheart]  
АвторDood (Нерегистриран)
Публикувано27.05.05 21:38



>>То че пишеш на билдер не означава непременно, че използваш VCL-а
Я в курсе. Уже розобрались ;)

>>Е, че кво му има на билдера?
Нищо му няма, напротив всичко си има..;)
Билдера е железен. Ползвам го ежедневно.



Тема Re: (х)уй vs алгоритминови [re: Dood]  
Автор Wolfheart (Day-dreamer)
Публикувано28.05.05 12:22



Хех, Едно време се учеше руски още в началното училище и по-възрастните юзъри (не визирам само програмистите) парадират с познанията си по руски, както сега стана по-модерно при по-младите да пишат на английски.



Тема Re: (х)уй vs алгоритминови [re: zaphod]  
Автор Wolfheart (Day-dreamer)
Публикувано28.05.05 12:27



Ето, туй е най-адекватен отговор.
Рядко ще се наложи да пишеш нови алгоритми, понеже готови има, колкото душа ти иска...освен, ако не работиш да речем в НАСА де ;)
Докато готова цяла архитектура на приложението, което ти правиш малко трудничко ще намериш




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.