Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:26 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Офтопик - философски въпросинови  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.04.05 17:15



Така де породено от идеята на бат Кольо.
1. Фирмата на какви изисквания трябва да отговаря за да е читава? Дали може някоя фирма ако отговаря на съответните изисквания и да е реална?
2. Може ли в държава в която да няма абсолютно нито една читава институция да има читави фирми? Независимо от бранша?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Офтопик - философски въпросинови [re: bira_more]  
Автор Дeшeв (Муслон)
Публикувано24.04.05 17:34



Освен аз да се опитам, че отговорите в темата на бат Кольо ме ужасиха.

За 1:
- да се върши работа и да има растеж.
- колегите да са добри: и като хора и като професионалисти.
- да е забавно.

За 2:
- О, да



Тема Re: Офтопик - философски въпросинови [re: bira_more]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано24.04.05 18:21



По 1. Да работи за външни за Бг възложители (или за фирми с външни възложители)
По 2. Как ще стане, като конкурсите се печелят от фирми създадени преди 2-3 седмици? И това не е само в нашия бранш. Впрочем, може да стане - виж т.1.



Тема Re: Офтопик - философски въпросинови [re: bira_more]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано24.04.05 19:07



1. да е на добра печалба. фирмите се създават за печалба, а не за черните очи на клиентите и на служителите. ако една фирма изпълнява това условие, значи е читава, ако ще и да работят 24/7.
2. може разбира се. институциите са си институции, фирмите са си фирми.



Тема Я още малко пояснения към всичкинови [re: zaphod]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.04.05 19:31



3. Ако институциите не са читави, фирмата трудно ще бъде конкурентна на световния пазар (забавяне на ДДС с 2 години например - разбирайте оскъпяване на продукта с ~20 %)
4. Ако институциите не са читави, фирмата няма да има никакъв вътрешен пазар, освен ако не е нечитава самата тя. Тоест шефа и да знае на кого какъв рушвет да даде. Но рушветчийството поне за мен не е съвместимо с читава фирма. Щото както шефа може да дава рушвети, за сделки, така би могъл да ви ебе майката, щото знае на кого какво да бутне, така че да му се размине.

Bеer? Mоre?




Тема За заподнови [re: zaphod]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.04.05 19:37



1. печалбата е за собствениците. Работника се интересува от заплатата. Фирмата може да печели 100 милиарда с 3 работника, ама да им плаща по 500 лв заплата. Или аз ако ще работя по 169 часа на седмица - искам и заплатата да ми е съответната.
2. Фирмата продава (на вън). Ама и бавят връщането на ДДС, на което тя е разчитала за да плати заплати. Връщат ДДС, тя плаща заплати, ама е с 2 месеца по късно от това което би могло да бъде, и което би трябвало да бъде, за да я приема за читава.

Bеer? Mоre?




Тема Re: За заподнови [re: bira_more]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано24.04.05 19:56



1. работниците не са фирмата, днес ги има утре ги няма. те са отделна страна, и на каква цена ще си договарят труда е техен проблем. ако ги разгледаме като еднолични фирми, ТЕ не са читави фирми, ако само за 500 лева докарват милиард на фирмата която е наела услугите им. но разговора не е за тях, за за читавите фирми.
2. определено лошите институции са проблем, и могат да попречат много. но в българия има нелоши фирми, с доби приходи на глава, които виреят въпреки бюрократичните ни институции. а ддсто е последното нещо от което заплатите могат да закъснеят. ние също бачкаме само за износ, ама заплатите ни НИКОГА не са закъснявали. ако твоя шеф се оправдава с ддсто, то можеш да го отпишеш.



Тема Re: За заподнови [re: bira_more]  
Авторфr (Нерегистриран)
Публикувано24.04.05 20:02



Имам спомени че софтуера за "износ" е освободен от ДДС...



Тема Re: За заподнови [re: zaphod]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.04.05 20:22



Отписал съм го.
Ама аз имам голяма глава - нервните импулси пътуват много време, мисля бавно, говора бавно - и отписвам бавно де.
Има и още нещо - все пак по образование аз съм лекар, а шефа се гордее че е покерджия.
Та за читавите фирми - мечтата ми е да си имам заданието, и когато го свърша да си получа парите - така де ако е ТД - е разпределено във времето. Е добрия колектив - е нещо без което е по трудно.
Ама аз понеже съм тъпанар и все се нагъзвам с допълнителни ангажименти, и все съм на пангара.

Bеer? Mоre?




Тема Е става въпроснови [re: фr]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.04.05 20:24



за софтуер, който е вграден в устройства, а за чарковете на тези устройства е плащан ДДС, който след износа трябва да се възстанови.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.