Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:15 28.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Случвало ли ви се е и на вас подобно нещо?нови  
АвторJogo (Нерегистриран)
Публикувано17.04.05 13:21



Преди време имах много странен сън - сънувах сорс код че го интерпретирам някак си и се събудих на един брейкпойнт (оназ червената точка отляво).
След като споделих съня си някои от моите колеги единия ми каза че е имал следното видение:
- Поставил CD в уредбата, посегнал с показалед да натисне бутона "play" за за момент задържал пръста си за да се покаже "tooltip".
И още един странен момент - този път от графичен дизайнер - той пък на сън копирал 4-ма заедно със столовете на които седели и се опитал да ги пейстне в другата стая, само че пействането не станало щото там нямало място за 4-мата заедо със столовете им. И естествено се събудил облян в студена пот ;-)

Та ако има измежду вас някой който е имал преживяване от подобен тип - нека да сподели ...

Чопля семки, хладилника ми е пълен с бири и чакам...



Тема Re: Случвало ли ви се е и на вас подобно нещо?нови [re: Jogo]  
Автор Dorian_Gray (Bachelor #1)
Публикувано17.04.05 13:25



Миналата седмица сънувах че ми хакват компа, но аз разбирам какво става и наблюдавам хакера, който ми събира проектите в 1 архив и точно преди да ги дръпне изключвам интернета.

Coder!


Тема Re: Случвало ли ви се е и на вас подобно нещо?нови [re: Dorian_Gray]  
Автор Hellebore (леко смахнат)
Публикувано17.04.05 13:36



хмм,
не си спомням да съм сънувал сорс или нещо такова, обаче често ми се е случвало когато съм в полу-делириум (къде от умора, къде от друго) да ми идват изведнъж гениални идеи за някакъв проблем и след това се мъча да не ги забравя, докато ги запиша в тефтера си. Общо взето както Вазов едно време си е държал тефтерче да си записва сънищатата така и аз - не се знае кога ще те удари парче вдъхновение по главата

Не е важно да си маниак, важно е да си луд.


Тема Re: Случвало ли ви се е и на вас подобно нещо?нови [re: Jogo]  
Автор Colombino (безработен)
Публикувано17.04.05 13:43



Една сесия яко се бех сдухал от задачи по АГ. Бях изрешил целия сборник. Та една нощ пъна една много шибана задача сума време и не успях да я реша. Легнах си с идеята на другия ден на свежа глава да я решавам. Обаче аз си спя, а мозъкът ми си пили. И по някое време се събуждам с готово решение. Ставам, записвам го и пак лягам. На сутринта, разбира се, нищо не си спомням - нито, че съм я решавал, нито как. Докато си цикля изведнъж една конструкция започва да ми навява усещане за дежа вю. И се сетих. Ама не бях сигурен, че наистина съм ставал, още по-малко вярвах че съм я решил. Зарових се в изписаните листа и го намерих - ясно, логично, вярно решение ( в случая разпознаватето е по-лесно от съставянето ).

А веднъж говорих цял сън на немски. Лошото е, че нищо не разбрах от това което говорих, а сънят изглеждаше интересен.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Обрах точките :)нови [re: Jogo]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано17.04.05 17:50



То вече е шега, но преди месец-два се опитах да изключа гаджето с дистанционното на тюнера :)



Тема Още един случай на болен мозъкнови [re: NikB]  
АвторJogo (Нерегистриран)
Публикувано17.04.05 20:23



Една позната ми каза че докато се къпела в банята и по погрешка пуснала много гореща вода, пърата и мисъл била "Undo"!



Тема Re: Случвало ли ви се е и на вас подобно нещо?нови [re: Jogo]  
Автор ьn (ахмак)
Публикувано17.04.05 21:56



Тук май всички сме за клуб "Професионални изкривявания"...

Аз пък сънувах как паралелилзирам правилно един алгоритъм за молекулна динамика. Докато бях буден доста се тормозих как да прехвърлям правилно частиците по едни списъци на съседство между отделните процеси в паралелната задача и докато спях ме осени. Дори сънувах, че се логвам на машината, пиша кода и той се компилира. За съжаление на другия ден като отидох в университета нямаше и помен от подобно нещо



Тема Re: Случвало ли ви се е и на вас подобно нещо?нови [re: ьn]  
Авторqwerty (Нерегистриран)
Публикувано18.04.05 04:48



Това не е точно същото ама показва до какво може да ни докара програмирането:
Тази сутрин пуша пиа кафи и си мисля за това над което работя. Гледам кафето свършило, вземам цигарите жлизам в стаята, отивам до кафеварката и гледам в кутията кафе не мога да сипя. Връщам се на терасата вземам пепелника и при кафеварката установявам че и той не става за кафе. На третия път взех чашата.
Та такива ми ти работи.



Тема Re: Случвало ли ви се е и на вас подобно нещо?нови [re: Jogo]  
Автор Survivor (X)
Публикувано18.04.05 11:50



Смях, смях, ама мойто направо си е...
За пръв път от години се сдобивам с един синонимен речник на чужд език. Та в отделните статии синонимите, които присъстват в речника като отделна статия, са дадени в синичко, подчертани. Натискам аз върху един по-интересен и какво си мислите става? Абсолютно нищо! Направо побеснях, че са ми пробутали дефектен речник!

но след безсънни дълги нощи станах силен и голям
и вече знам, че мога да се справя сам


Тема Re: Случвало ли ви се е и на вас подобно нещо?нови [re: Jogo]  
Автор дoн Пpacoнe (прасе в космоса)
Публикувано18.04.05 12:49



Аз пък имах още по странен сън - сънувах как опъвам Бритни Спиърс...
Ама аре да не ви разказвам подробности




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.