Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:13 07.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Харесва ли ви идеата за софтуерен "Кибуц"?нови  
АвторJogo (Нерегистриран)
Публикувано20.04.05 16:42



Бачкам в чужбина, и предполагам много такива като мен си броят дните до лятната отпуска че да се завърнат по родните места. Носталгията наистина може да те съсипе...
Та както и да е - да мина по същество - каква ми е идеата. Аз не съм добър менажер и пред мен избора да ръководя фирма или да програмирам не стои. Искам да си работя в БГ като изнудя сегашния ми шеф че мога за същите пари да правя това и от друго място. Предполагам много от вас са се опитвали да работят от къщи но поне при мен това няма да се получи - жена деца...олелия и нито миг спокойствие.
Въпроса ми е дали би се получило според вас нещо като обединение на няколко независими един от друг "погромисти" които да си разделят сметките за телефон, интернет, офис и т.н.
- Плюсовете са че винаги можеш да се обърнеш към колега за някакъв съвет, може да се обединявате в разни проекти...
- Минусите - не ми се мисли - като че ли са много повече.
Бих се радвал да ви чуя мнението...



Тема Re: Харесва ли ви идеата за софтуерен "Кибуц"?нови [re: Jogo]  
АвторXoxo (Нерегистриран)
Публикувано20.04.05 16:49



Плюсовете са много, но минусите - също!

Какво ще стане ако повечето ти бъдещи колеги в един момент останат без проекти, без $$$, не могат да си плащат режиините, или недай си боже ти откраднат клиент? Ще се получио много нажижена ситуация.

Един малък офис сигурно можеш да си намериш за около 200 лв месечно. Още 100 лв за Интернет, Телефон, ток, вода, чистачка, вафли и бонбони.
Т.е. общо около 300 лв.

Ако тези 300 лв те събарят - просто не мога да си предстввя за каква заплата работиш навън...

Т.е. давай сам... А в последствие, можеш малко по-малко да добавяш колеги...



Тема Re: Харесва ли ви идеата за софтуерен "Кибуц"?нови [re: Jogo]  
Автор бaт Koлю (галфон)
Публикувано20.04.05 17:04



Кибуца е така да се каже ... еврейско "изобретение". Бачкал съм в еврейска фирма и мразя всичко еврейско...

Но иначе колкото до идеята ти - можеш да започнеш, но с много твои хора. Иначе нещата може да се разпърдят много.



Тема Re: Харесва ли ви идеата за софтуерен "Кибуц"?нови [re: Jogo]  
АвторDuru (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 01:11



Проблема с работата в къщи се решава много лесно като просто работиш нощем и спиш през работно време. Тихо спокойно.... А иначе наистина има много места в охранявана и пълна с фирми сграда където можеш да вземеш стая почти без пари.



Тема Re: Харесва ли ви идеата за софтуерен "Кибуц"? [re: Duru]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано21.04.05 09:16



тва обаче става, ако нямаш семейство и особено деца

иначе колегата е прав - пробвал съм да работя за по-постоянно в къщи - ми не става... трябва си "офис", в който да се откъснеш от домашната атмосфера, която поне на мен ми действа доста демотивиращо...

иначе наистина е вариант да намериш офис-стая за малко пари...

Just a genius



Тема Re: Харесва ли ви идеата за софтуерен "Кибуц"?нови [re: Jogo]  
Автор Pekoнcтpykтop (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 09:32



по- ми харесва идеята на софтуерно ТКЗС.





Тема Re: Харесва ли ви идеата за софтуерен "Кибуц"?нови [re: Jogo]  
АвторJogo (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 11:16



Да това с наемането на малък офис е добра идея. Само че колко от вас биха могли да стоят сами в продължение на цял ден без да обелят нито дума? (Нищо чудно да има и такива темерути). Мисълта ми е че ако в офиса има не повече от критичния брой девелопери тогава би било полезно за всеки - обмяна на знания, обединяване в проекти и т.н. С една дума ако са свястни като хора (въпреки че винаги ще има черни овци) от това всеки ще спечели.



Тема Re: Харесва ли ви идеата за софтуерен "Кибуц"?нови [re: Jogo]  
Автор BobyB (член)
Публикувано21.04.05 11:18



Аз съм опитвал и вкъщи и в самостоятелен офис - стая, сам. Не става, освен ако не си някакъв темерут разбира се. Човекът си е социално животно.



Тема Re: Харесва ли ви идеата за софтуерен "Кибуц"?нови [re: BobyB]  
Автор Maтa Kocмaтa (избръсната)
Публикувано21.04.05 11:20



Баси как ме обиди

Лека нощ


Тема Re: Харесва ли ви идеата за софтуерен "Кибуц"?нови [re: BobyB]  
Автор Pekoнcтpykтop (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 11:27



Аз съм стоял. И ми беше добре. Обикновено двуногите около мене проявяват нездраво любопитство към съдържанието на монитора ми, което здраво ме дразни.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.