Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:41 26.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема защо опънсорсаджиите са идиоти и вредителинови  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано19.02.05 18:51



или поне българските такива:



от горната статия се вижда, че:
а) нои изисква резултатите да се предават в електронен вид
б) обработката на тезултатите трябва да бъде извършена с предоставения от нои софтуер ИЛИ ЛИЦЕНЗИРАН от нои такъв
в) нои предоставя софтъер за дос и виндовс

вместо като разумни хора да създадат софтуер за линукс или каквото и да е там, да го лицензират с нои, да го пуснат под какъвто се сетят лиценз, кеф им свободен кеф им друг и да печелят пари от това, те започват да веят байрака и да бият тъпана искайки нои да им осигури софтуера.

извод, фсф обществото, поне в българия, са банда политикани



Тема Re: защо опънсорсаджиите са идиоти и вредителинови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Авторcommercial (Нерегистриран)
Публикувано19.02.05 18:58



Ми направили са го май... чети форума отдолу



Тема Re: защо опънсорсаджиите са идиоти и вредителинови [re: commercial]  
Автор Гypy (бенгбъс драйвър)
Публикувано19.02.05 19:24



<quote>
Сайта е в процес на разработка. Моля, посетете ни пак отново.

Търсим beta тестери (хора които, не е нужно да имат технически умения, просто трябва да тестват програмите и да рапортуват за грешки) и документатори (хора които, да състявят ръководства за потребителите).
Също така е добре дошлa помощта и на всеки друг, който иска да се присъедини към нас.
</quote>

Поне тези, за разлика от другите, са почнали да пробват да правят нещо. Ясно ти е с клиенти, дето са свикнали да плащат нищо и с бета-тестери, които са готови да работят безплатно и нямат технически умения, докъде ще им стигне ентусиазма. Добре е, че по принцип са чекиджии повечето и нямат жени и деца, така че могат да го отлагат този момент то 30-ия си рожден ден.

Обаче! Прогрес! Това е първият български опен-соурс който виждам (макар и на картинка), който е различен от компилиране на апаче! Поздравления. Невероятен прогрес за 14 години Линукс.

Не забравяй, че от това да има проект на соурсфордж, до това този проект наистина да може да става за нещо има голяма разлика. Опън соурс проекти на соурсфордж има сигурно даже и за 3Д анимация за увеличение на пениса.
--
Sometimes the sole purpose of your life is to serve as a warning to others.

Редактирано от Гypy на 19.02.05 19:26.



Тема направила го е фирманови [re: commercial]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано19.02.05 19:27



а не идиотите врескачи
и ако ти прави впечатление, никой не е обърнал внимание на съобщението

пък и аз коментирам идиотската статия



Тема Re: направила го е фирманови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Гypy (бенгбъс драйвър)
Публикувано19.02.05 19:34



>>и ако ти прави впечатление, никой не е обърнал внимание на съобщението

Естествено, нали е свързано с работа вместо пискане, работата не приляга на опън-соурсаджията. Той е свободен.

Ако някой от пичовете дето се мъчи с този софтуер случайно чете това, искам да го успокоя, че дори и в невероятния случай да успеят да направят нещо, което може да се ползва, ще дойде АйБиЕм и ще го продаде на правителството за 50 милина кинта заедно с някъв произволен Линукс, а с парите шефчетата им ще си направят парти на круиз-кораб - ще изпият една бъчва 100 годишо уиски за $1 милион и ще драйфат в морето, от което ще умрат 17,000 пингвина. Останалите пари ще вложат в софтуер за оръжие, от които ще умрат 100,000 човека.

Чувствате ли се полезни, комуняги? Поне ако парите ги правите вие, ще може да си ги харчите за благородни каузи и да купувате на пингвинчетата папионки.

--
Sometimes the sole purpose of your life is to serve as a warning to others.


Тема Re: направила го е фирманови [re: Гypy]  
АвторБaй Xyй (Нерегистриран)
Публикувано19.02.05 20:37



от което ще умрат 17,000 пингвина

Уточнение - 17,000 пингвина и 1 медуза. Веднага възниква въпроса защо и 1 медуза - еми така е, никой не пита за пингвините



Тема Само не знам кой ти дава правотонови [re: Гypy]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.02.05 20:54



да ме обиждаш.
Ми аз като ползвам линукс и мразя комунизма къде се вмествам във фанатично мисионерския ти мироглед?
За чий да плащам грешни данъци на Били дъ Гейтс, за работа която може да се свърши по лесно, по сигурно, по бързо с безплатен софтуер?
Кой си ти та ще ми казваш че само защото съм готов да споделя някакво знание което иначе не мога да продам и съм вече Комунист?
Вземи си едно тенеке - бая газ пикаеш на последък.
Само от газта ще забогатееш.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Само не знам кой ти дава правотонови [re: bira_more]  
Автор Гypy (бенгбъс драйвър)
Публикувано19.02.05 21:04



Така е, братле, трудно може да се вземе крайно мнение по въпрос, без да се обиди някой. Ако сега кажа, че всеки с бял Голф 2-ка с пернишки номер и сини лампички под чистачките е селянин, пак някой ще се обиди. Ама ще съм прав?

--
Sometimes the sole purpose of your life is to serve as a warning to others.

Редактирано от Гypy на 19.02.05 21:09.



Тема Re: направила го е фирманови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Авторcommercial (Нерегистриран)
Публикувано19.02.05 21:52



Статията не е идиотска - показва много точно настроението в опън-сорс средите. За огромната част от тях е важно софтуера да е отворен, безплатен и най-важното - някой друг да им го направи. В изключение на случая, в който се прави за кеф и/или за слава. Е, може и за идеята - да се покаже как свободната воля на свободните програмисти по целия свободен свят създава свободен софтуер.
Вън от контекста на статията, правил програма за конвертиране на един до друг вид от въпросните списъци. Работата не беше тежка, взех около 250 лева и я свърших за около ден - като половината време отне разучаване на структурата на списъците, от останалото време 90% беше debugging. Сорса на клиента не му трябваше естествено - той е счетоводител и му е 5 пъти по-лесно да си плати и някой да му го направи, отколкото да се звери в какъв да е код. Съответно не смятам и да го публикувам, за да може някой мързел свободно да го ползва - ако му дотрябва, може да си го скалъпи сам или да го получи срещу сътветната сума.



Тема Re: защо опънсорсаджиите са идиоти и вредителинови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Pekoнcтpykтop (бивш МиГ)
Публикувано19.02.05 23:41



Мисля, че е абсурдно това. Немислимо е администрацията да отказва да предостави не само кода на своя програма, но и формата на данните, които тая програма генерира. Ако имам 5000 служителя, да не би да трябва да набивам данните на всеки един от тях с някъв тъп софтуер? Вместо да си разработя/купя модулче за бизнес системата си, което да генерира данните автоматично?
Запомнете, администрацията трябва да служи на НАС, а не ние на нея. Ама то, дето се вика, това да й е косура на тая идиотска държава...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.